Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Pierwszy linux - co i jak ??  (Przeczytany 17270 razy)

xavery

  • Gość
Pierwszy linux - co i jak ??
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-07-08, 11:14:32 »
> > Symfonia C++ , wg mnie (i nie tylko) bardzo dobra ksiązka, jest tam zdanie mówące ,
 >  > stwierdzające ze C juz jest dość starym językiem

C jest starym jezykiem co nie znaczy ze złym. Właśnie jego moc i zalety polegają m.in. na tym, że funkcjonuje od kilkudziesięciu lat i wciąż jest wykorzystywany i wciąż się rozwija. Zresztą sama Symfonia jest książką o dośc leciwej treści a idąc dalej można powiedzieć, że Linux jako kontunuator linii Uniksów jest starym systemem:) Argumentu o "starości" nie można stawiać i przyjmować tak bezkrytycznie.

 >
 > od kiedy jedna pozycja to wiele ksiazek ?

Od kiedy przeczytało się jedną książkę wiele razy:)
To taki joke...

 > A poza tym (moim zdaniem):
 > 1. jak ktos sie chce nauczyc C++ - niech sie do niego ograniczy :-P

Racja. Tylko niech nie mowi o sobie per "programista"

 > 2. jak ktos sie chce nauczyc programowac, niech zacznie od programowania strukturalnego (np. C,
 > Pascal) a potem sie bierze za obiektowke

Racja. I jak będzie wiedział jaka jest różnica między wskaźnikiem a referencją lub biblioteką stdio a iostream, niech się wypowiada.

 > 3. Wybrany jezyk ma marginalne znaczenie - duzo bardziej liczy sie umiejetnosc
 > programowania...
 >
 > oczywiscie to tylko moje prywatne zdanie :-)

Moje także. I myślę, że jeszcze co najmniej paru innych ludzi.

kuba_g

  • Gość
Pierwszy linux - co i jak ??
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-07-08, 12:15:53 »
t starym jezykiem co nie znaczy ze złym. Właśnie jego moc i zalety polegają m.in. na tym,
 > że funkcjonuje od kilkudziesięciu lat i wciąż jest wykorzystywany i wciąż się rozwija. Zresztą
 > sama Symfonia jest książką o dośc leciwej treści a idąc dalej można powiedzieć, że Linux jako
 > kontunuator linii Uniksów jest starym systemem:) Argumentu o "starości" nie można
 > stawiać i przyjmować tak bezkrytycznie.


mówiłem juz ze C jest uzytecznym językiem

Jessze jedna ksiązka :

C++ dla kazdego

Od siebie dodam tyle , lepiej sie najpiew nauczyc C++ a pozniej C juz nie bede tłumaczył czemu to moje zdanie :)

Maciek_Rutecki

  • Gość
Pierwszy linux - co i jak ??
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-07-08, 12:36:50 »
2005-07-08 12:15:53 kuba_g napisał:

 > Od siebie dodam tyle , lepiej sie najpiew nauczyc C++ a pozniej C juz nie bede tłumaczył czemu
 > to moje zdanie :)

Najpier C++ a potem C...

Pożniej pojawiają się jakieś programy, które mają tysiące referencji, zamiast pożądnie zrobionych wskaźników oraz dziwne wycieki pamięci.

Nie zastanawia Ciebie fakt, że tylko Ty upierasz przy swoim stanowisku, a reszcie Twoje argumenty wydają się cokolwiek zaskakujące? :-)

--
Maciek

PS. Nie uważam się za jakiegoś super programistę. Fakt jest taki, że faktycznie lubie C, zaś C++ stosuje tylko w określonych zastosowaniach. Zaś hacking kernela skończył się zaledwie na zrobieniu szkieletu modułu do jądra (który jedynie wyświetlał komunikat po jego załadowaniu i po wyrzuceniu).

chmooreck

  • Gość
Pierwszy linux - co i jak ??
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-07-08, 12:59:22 »
2005-07-08 12:15:53 kuba_g napisał:

 > Od siebie dodam tyle , lepiej sie najpiew nauczyc C++ a pozniej C juz nie bede tłumaczył czemu
 > to moje zdanie :)

prosze napisz mi dlaczego
Ja uwazam, ze na odwort jest lepiej, poniwaz tak sie uczylem (Pascal -> C -> C++ -> inne obiektowe (np. Ruby) ) i nie widze innej sciezki - dobre przyzwyczajenia z programowania strukturalnego sa moim zdaniem potrzebne w programowaniu obiektowym...

kuba_g

  • Gość
Pierwszy linux - co i jak ??
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-07-08, 18:23:26 »
2005-07-08 12:59:22 chmooreck napisał:

> 2005-07-08 12:15:53 kuba_g napisał:
 >
 >  > Od siebie dodam tyle , lepiej sie najpiew nauczyc C++ a pozniej C juz nie bede tłumaczył
 > czemu
 >  > to moje zdanie :)
 >
 > prosze napisz mi dlaczego
 > Ja uwazam, ze na odwort jest lepiej, poniwaz tak sie uczylem (Pascal -> C -> C++ ->
 > inne obiektowe (np. Ruby) ) i nie widze innej sciezki - dobre przyzwyczajenia z programowania
 > strukturalnego sa moim zdaniem potrzebne w programowaniu obiektowym...
 >


A mi wydaje sie ze własnie najpierw lepiej nauczyc sie programowania obiektowego bo jest nowsze, fakt faktem ze mam bzika na punkcie C++ , natomiast C nie daze sympatią :) (swoją drogą ciekawy temat się rozwinął :P )