Nowe posty

Autor Wątek: nie mogę wejść do żadnego folderu- jestem świeży w linuxie.  (Przeczytany 2360 razy)

dzinno

  • Gość
Witam.Szukałem na różnych forach ale nie udało mi się znaleźć a  mam następujacy problem. zainstalowałem Mandrivę 2006 zacząłem zabierać się za instalowanie sterowników. Po zalogowaniu się do mandrivy okazało się,  że nie mogę wejśc do żadnego folderu, korzystają z konsoli, ponieważ nie istnieją takie pliki lub foldery. co mam z zrobić?. prosze o podpowiedź.

gelon

  • Gość
nie mogę wejść do żadnego folderu- jestem świeży w linuxie.
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-16, 16:51:31 »
2006-09-16 16:38:12 dzinno napisał:

> Witam.Szukałem na różnych forach ale nie udało mi się znaleźć a  mam następujacy problem.
 > zainstalowałem Mandrivę 2006 zacząłem zabierać się za instalowanie sterowników. Po zalogowaniu
 > się do mandrivy okazało się,  że nie mogę wejśc do żadnego folderu, korzystają z konsoli,
 > ponieważ nie istnieją takie pliki lub foldery. co mam z zrobić?. prosze o podpowiedź.

jakich sterowników? jakie pliki, jakie foldery?zainstaluj sobie mc, łatwiej będzie ci się poruszać w trybie tekstowym po systemie....
(no chyba, że sknociłeś coś totalnie przy instalacji, to wtedy i mc ci nie pomoże)

dzinno

  • Gość
nie mogę wejść do żadnego folderu- jestem świeży w linuxie.
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-16, 17:44:53 »
Instalacja poszła okey. chodzi o steroniki do D-linka.nie mam neta narazie na Linuksie bo musze skonfigurowac wszytko do karty.i ściągnąłem sobie odpowiednie pliki czyli stery na linuxa wireless-tools itd . bedąc na widnosie. potem zalogowałem się na mandrive i wszedłem do konsoli i chciałem wejśc do folderu ze sterownikami i zresztą plików i nie wykryło tego folderu (żadnego zresztą nie wykrywa) nawet z poziomu roota. spróbuję z mc możę coś poradzę. póki co  dziekuję.

gelon

  • Gość
nie mogę wejść do żadnego folderu- jestem świeży w linuxie.
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-16, 17:50:19 »
2006-09-16 17:44:53 dzinno napisał:

> Instalacja poszła okey. chodzi o steroniki do D-linka.nie mam neta narazie na Linuksie bo musze
 > skonfigurowac wszytko do karty.i ściągnąłem sobie odpowiednie pliki czyli stery na linuxa
 > wireless-tools itd . bedąc na widnosie. potem zalogowałem się na mandrive i wszedłem do konsoli
 > i chciałem wejśc do folderu ze sterownikami i zresztą plików i nie wykryło tego folderu (żadnego
 > zresztą nie wykrywa) nawet z poziomu roota. spróbuję z mc możę coś poradzę. póki co  dziekuję.


hmmmm a czy partycja na którą ściągnąłeś sterowniki jest zamontowana

dzinno

  • Gość
nie mogę wejść do żadnego folderu- jestem świeży w linuxie.
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-17, 04:59:23 »
2006-09-16 17:50:19 gelon napisał:

> 2006-09-16 17:44:53 dzinno napisał:
 >
 > > Instalacja poszła okey. chodzi o steroniki do D-linka.nie mam neta narazie na Linuksie bo
 > musze
 >  > skonfigurowac wszytko do karty.i ściągnąłem sobie odpowiednie pliki czyli stery na
 > linuxa
 >  > wireless-tools itd . bedąc na widnosie. potem zalogowałem się na mandrive i wszedłem do
 > konsoli
 >  > i chciałem wejśc do folderu ze sterownikami i zresztą plików i nie wykryło tego folderu
 > (żadnego
 >  > zresztą nie wykrywa) nawet z poziomu roota. spróbuję z mc możę coś poradzę. póki co
 > dziekuję.
 >
 >
 > hmmmm a czy partycja na którą ściągnąłeś sterowniki jest zamontowana


tak. wszystkie partycje są zamontowane. bezpośrednio mogę wejść do folderów i przeglądnąć wszystkie pliki tylko przez okno konsoli nie ma takiej możliwości. ale dlaczego?? tego właśnie nie wiem.

gelon

  • Gość
nie mogę wejść do żadnego folderu- jestem świeży w linuxie.
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-09-17, 06:30:50 »
masz już mc?

Małolat

  • Gość
nie mogę wejść do żadnego folderu- jestem świeży w linuxie.
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-09-17, 10:08:28 »
2006-09-17 04:59:23 dzinno napisał:

> 2006-09-16 17:50:19 gelon napisał:
 >
 > > 2006-09-16 17:44:53 dzinno napisał:
 >  >
 >  > > Instalacja poszła okey. chodzi o steroniki do D-linka.nie mam neta narazie na
 > Linuksie bo
 >  > musze
 >  >  > skonfigurowac wszytko do karty.i ściągnąłem sobie odpowiednie pliki czyli stery na
 >  > linuxa
 >  >  > wireless-tools itd . bedąc na widnosie. potem zalogowałem się na mandrive i
 > wszedłem do
 >  > konsoli
 >  >  > i chciałem wejśc do folderu ze sterownikami i zresztą plików i nie wykryło tego
 > folderu
 >  > (żadnego
 >  >  > zresztą nie wykrywa) nawet z poziomu roota. spróbuję z mc możę coś poradzę. póki co
 >
 >  > dziekuję.
 >  >
 >  >
 >  > hmmmm a czy partycja na którą ściągnąłeś sterowniki jest zamontowana
 >
 >
 > tak. wszystkie partycje są zamontowane. bezpośrednio mogę wejść do folderów i przeglądnąć
 > wszystkie pliki tylko przez okno konsoli nie ma takiej możliwości. ale dlaczego?? tego właśnie
 > nie wiem.


A mi się wydaje że nie umiesz posługiwać się konsolą.

  • Gość
nie mogę wejść do żadnego folderu- jestem świeży w linuxie.
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-09-17, 23:47:29 »
mnie też się tak wydaje, że nie umiesz posługiwać się konsolą.

cd ./katalog (ls pokazuje katalog)
cd katalog (ls pokazuje katalog)
cd /katalog (ls nie pokazuje katalog, jeżeli nie jesteś w /)
cd /*katalog (to samo co powyżej)