Nowe posty

Autor Wątek: Zamykanie systemu  (Przeczytany 4876 razy)

bartkorn

  • Gość
Zamykanie systemu
« dnia: 2006-09-11, 00:51:22 »
hello
jak zrobic archiwum rar podzielone na czesci o zadanej wielkosci uzywajac pakietu rar ?
Dodam ze rar -h oraz google nie pomogly mi za bardzo...

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-11, 08:42:55 »
2006-09-11 00:51:22 bartkorn napisał:

> hello
 > jak zrobic archiwum rar podzielone na czesci o zadanej wielkosci uzywajac pakietu rar ?
 > Dodam ze rar -h oraz google nie pomogly mi za bardzo...

Witam!

Służy do tego przełącznik -v. Przykład z rar.txt :)

\\"rar a -s -v1440 floparch.rar *.*
will create solid volumes of size 1440000 bytes\\"

Pozdrawiam

bartkorn

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-11, 17:12:23 »
Dzieki, dziala

Pozdrawiam!

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-10, 19:44:36 »
Witam :)
Mandrake 10.1 mam od 2 dni i juz zdązyłam coś nabroić ;)
Po pierwsze zamiast opcji zamknij system jest tylko wyloguj... klikam ok wylogowuje mnie ale zaraz pojawia się czarna plansza z mnóstwem kropek i nic więcej nie da się zrobić. Kliknęłam Ctrl+Alt+Del system zaczął coś robić coś sprawdzać i pojawiła się komenda
INFORMOWANIE INIT, aby przeszedł do trybu 1 użytkownika
INIT: Going single user
Sh - 2.05 b #
nie wiedziałam co wpisać więc wpisałam exit. Komputer włączył się od poczatku poprosił o login i hasło (wpisałam) i problem jest od poczatku...jak wp[isze exit aby zamknął system to od początku pojawia się prosba o login i hasło....

Malutko wiem o systemie jeszcze tak więc będę wdzieczna za podpowiedzi co mam wpisać aby był ten jeden uzytkownik i pojawiła się ikonka służąca do zamykania sytemu......


Kaka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-10, 19:55:24 »
2006-09-10 19:44:36 Mejbo napisał:

> Witam :)
 > Mandrake 10.1 mam od 2 dni i juz zdązyłam coś nabroić ;)
 > Po pierwsze zamiast opcji zamknij system jest tylko wyloguj... klikam ok wylogowuje mnie ale
 > zaraz pojawia się czarna plansza z mnóstwem kropek i nic więcej nie da się zrobić. Kliknęłam
 > Ctrl+Alt+Del system zaczął coś robić coś sprawdzać i pojawiła się komenda
 > INFORMOWANIE INIT, aby przeszedł do trybu 1 użytkownika
 > INIT: Going single user
 > Sh - 2.05 b #
 > nie wiedziałam co wpisać więc wpisałam exit. Komputer włączył się od poczatku poprosił o login
 > i hasło (wpisałam) i problem jest od poczatku...jak wp[isze exit aby zamknął system to od
 > początku pojawia się prosba o login i hasło....
 >
 > Malutko wiem o systemie jeszcze tak więc będę wdzieczna za podpowiedzi co mam wpisać aby był
 > ten jeden uzytkownik i pojawiła się ikonka służąca do zamykania sytemu......

Mam Debiana ale miałem podobny problem.

Używasz KDE czy GNOME? Jeśli używasz KDE i używasz menadżera logowania GNOME to nie będziesz miał możliwości zamknięcia systemu z poziomu KDE. Jeśli używasz GNOME a nie masz menadżera logowania GNOME lecz KDE to też jest tego wina. Ale jeśli używasz tego samego środowiska i menadżera logowania to sprawdź w KDE w centrum sterowania i menadżer sesji bodajże.

Możesz także wyłączyć system z konsoli ( umnie się wpisuje w konsoli jako root "halt" i komp się wyłącza ale mam Debiana a nie Mandrake więc moge się mylić ).

Pozdro!

olka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-09-10, 20:45:33 »
Polecenie exit nie służy zamknięciu systemu / wyłączeniu komputera a jedynie wylogowaniu aktualnego użytkownika (więc nie dziwota, że po tej komendzie system ponownie pyta o login i hasło :)
Co do psucia systemu, dużo można gdybać, łatwiej byłoby gdybyś podała co zmieniałaś.
Do wyłączania służy np polecenie poweroff, shutdown -p now, tudzież - jak zauważył przedmówca - halt.

pozdrawiam
olka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-09-10, 21:14:53 »
2006-09-10 20:45:33 olka napisał:

> Polecenie exit nie służy zamknięciu systemu / wyłączeniu komputera a jedynie wylogowaniu
 > aktualnego użytkownika (więc nie dziwota, że po tej komendzie system ponownie pyta o login i
 > hasło :)
 > Co do psucia systemu, dużo można gdybać, łatwiej byłoby gdybyś podała co zmieniałaś.
 > Do wyłączania służy np polecenie poweroff, shutdown -p now, tudzież - jak zauważył przedmówca -
 > halt.
 >
 > pozdrawiam
 > olka
 
Po pierwsze napiszę ze uzywam KDE..
Olu, sama nie wiem co narobiłam.... wczoraj wszystko było w porządku. Zaczęłam instalować Operę i coś zrobiłam nie tak, wyswietliło się okienko ze jest błąd... dodatkowo komputer ne chiał się wyłączyć więc przyznam bez bicia ze wyłączyłam go na guziku :( Po nastepnym uruchomieniu poznikało z paska kilka ikon miedzy innymi nie mam zadnej od internetu tzn tej gdzie widać czy jest sie podłączonym i włąsnie zamiast ikonki, na którą klikałam aby wyłączyc system jest tylko taka gdzie pisze wyloguj ...juz zupełnie się pogubiłam... siedze od kilku godzin i wertuje internet ale jak na razie problem nie rozwiązany :(

Kaka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-09-10, 21:26:40 »
Więc tak:

>używasz menadżera logowania KDE czy GNOME? Jeśli GNOME to zmień go na KDE

>>System możesz wyłączyć wpisując np. w konsoli "halt"

>>>To, że podczas instalacji opery wyskoczył ci błąd nie powinno "zepsuć" systemu a ni to, że komputer został wyłączony na "guziku" - tak przynajmnie jest na Debianie ale jak jest na Mandrake to nie wiem więc moge się mylić

>>>>jaki kernel? (wpisz uname -r w konsoli)

>>>>>jeśli coś "poznikało" z paska ikon to może to być wina KDE. Ja korzystam z GNOME ale co jakiś czas też znika mi kilka ikon z paska menu itp. ale pojawia mi się komunikat czy je ponownie włączyć - jeśli u ciebie się nic takiego nie pojawia to poszukaj czegoś w centrum sterowania itp.


Pozdrawiam!  

Kaka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-09-10, 21:34:51 »
Sprawdź jeszcze w:

>centrum sterowania-->administracja systemu-->menadżer logowania->wyłącz
komputer

Jeśli nie możesz w "wyłącz komputer" nic zmieniać to znaczy, że nie korzystasz z menadżera logowania KDE - i tu wtedy tki problem ;-)

Pozdro!



  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-09-10, 21:45:24 »
2006-09-10 21:26:40 Kaka napisał:

 >
 > >>>>jaki kernel? (wpisz uname -r w konsoli)
 >
wpisałam i pojawiło się coś takiego
2.6.8.1-12mdk


 






Kaka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-09-10, 21:51:33 »
> wpisałam i pojawiło się coś takiego
 > 2.6.8.1-12mdk

Jądro jest ok ( nie jest stare ) ale co z tymi "innymi rzeczami" które opisałem poprzednio? Sprawdzałaś "tamte" rzeczy?



  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-09-10, 22:15:46 »
2006-09-10 21:51:33 Kaka napisał:

>  > wpisałam i pojawiło się coś takiego
 >  > 2.6.8.1-12mdk
 >
 > Jądro jest ok ( nie jest stare ) ale co z tymi "innymi rzeczami" które opisałem
 > poprzednio? Sprawdzałaś "tamte" rzeczy?
 >
 >
 >
>centrum sterowania-->system-->menedżer logowania->zamknij system

jest zaznaczone ze mozliwość zamknięcia systemu mają wszyscy uzytkownicy... amienic cokolwiek mogę ale tylko jako administrator




olka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-09-11, 09:24:23 »
Spróbuj wyłączyć przywracanie sesji, zresetuj system i zobacz czy cos się zmieniło.
Opcje dostępne w menadżerze sesji.

pozdrawiam
olka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-09-11, 11:26:48 »
2006-09-11 09:24:23 olka napisał:

> Spróbuj wyłączyć przywracanie sesji, zresetuj system i zobacz czy cos się zmieniło.
 > Opcje dostępne w menadżerze sesji.
 >
 > pozdrawiam
 > olka

Wyłączyłam jednak po właczeniu kompa nie miałam dostepu do neta poza tym nie zmieniło się nic problem pozostał dalejk zamiast zamknij system jest wylouj a jak wyloguje pojawia się obrazz jak w matrixie czarna plansza i masa migających kwadracików... widać ze niektóre układają się w jakiś napis ale w jaki to nie potrafie odczytac

pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi
Mejbo

olka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-09-11, 14:15:01 »
> problem pozostał dalejk zamiast zamknij system jest wylouj a jak wyloguje pojawia się obrazz
 > jak w matrixie czarna plansza i masa migających kwadracików... widać ze niektóre układają się w
 > jakiś napis ale w jaki to nie potrafie odczytac

Niezwiązane z tematem (nie za bardzo mam pomysł co może być nie tak :D ), ale masz kartę nvidii?