Nowe posty

Autor Wątek: Zamykanie systemu  (Przeczytany 4874 razy)

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-09-11, 15:35:06 »
2006-09-11 14:15:01 olka napisał:

>  > problem pozostał dalejk zamiast zamknij system jest wylouj a jak wyloguje pojawia się
 > obrazz
 >  > jak w matrixie czarna plansza i masa migających kwadracików... widać ze niektóre układają
 > się w
 >  > jakiś napis ale w jaki to nie potrafie odczytac
 >
 > Niezwiązane z tematem (nie za bardzo mam pomysł co może być nie tak :D ), ale masz kartę
 > nvidii?

 Tak mam nvidię....
dzis wieczorem ma przyjśc znajomy moze uda mu się pomóc mi , wpiszę wtedy co dokładnie było nie tak ... chyba ze komuś jeszcze nasunie się cos do tej pory ;o)

Dzieki wielkie za chęć pomocy
pozdrawiam
Mejbo

olka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-09-11, 15:41:17 »
2006-09-11 15:35:06 Mejbo napisał:

 >  Tak mam nvidię....

To tłumaczy ów "matrix" - też to miałam :-)
Trzeba (przynajmniej w mdk 10.0 pomogło) w lilo podać jawnie rozdzielczość, ewentualnie (jeśli jest podana) zmienić na inną, poprawnie obsługiwaną.
Ostatnia możliwość - wyłączyć frame buffer, ale to ostateczność, w przypadku gdybyś miała takiego wrednego buga jak ja...

Kaka

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-09-11, 21:48:00 »
Jeżeli dalej masz z tym problem to powiedz jakiego menadżera logowania uzywasz - GNOME czy KDE - nie chodzi tu o środowisko lecz o menadżer logowania - tam gdzie wpisujesz login i hasło :-)




flak

  • Gość
Zamykanie systemu
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-09-11, 22:47:28 »
2006-09-11 21:48:00 Kaka napisał:

> Jeżeli dalej masz z tym problem to powiedz jakiego menadżera logowania uzywasz - GNOME czy KDE -
 > nie chodzi tu o środowisko lecz o menadżer logowania - tam gdzie wpisujesz login i hasło :-)
 >
 >
 >
 >
Kaka ma na myśli GDM i KDM (lub XDM). Jest jeszcze możliwość braku graficznego menadżera logowań (tzw. metoda "startx") ale w Mandrivie to wręcz nie możliwe.

Na moim Slackware 10.0 domyślnym menadżerem logowań jest GDM a domyślnym środowiskiem KDE (choć dawniej był GNOME ale straciłem do niego cierpliwość). Kiedy wylogowywuje się z KDE jest tylko wiadomość potwierdzająca wylogowanie potem pojawia się menu GDM. Tam wybieram obcje "Actions->Shut down the computer". Zapewne by skonfigurować "automatyczne" zamykanie systemu bedziesz musiał to skonfigurować w środowisku graficznym lub w środowisku i menadżerze logowań. Ale wreszcie opisz co używasz bo możemy się tak dalej bawić. Przynajmniej opisz dokładnie po kolei co widzisz (z szczegółami), bo opis w stylu "prosi o login i hasło" mówi tyle co nic. "Prosi cię" co? Konsola, menager logowania, czy pojedyńcze środowisko graficzne. Widzisz może jakieś dodatkowe parametry?

Tymczasem komputer zamykaj poleceniem w terminalu.