Nowe posty

Autor Wątek: lilo na qompaq deskpro  (Przeczytany 1547 razy)

allan32

  • Gość
lilo na qompaq deskpro
« dnia: 2006-09-05, 23:01:24 »
Witam,
Mam problem, jetem początkującym użytkownikiem gentoo, wczesniej mialem doczyniena i paroma innymi dystrybucjami, moj problem polega na tym ze niewiem jak zainstalowac hamachi pod owym gentoo. Prośł bym o pomoc, sprawa jest dość pilna.

Z góry dziękuje. :)

przemsi

  • Gość
lilo na qompaq deskpro
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-05, 21:22:35 »
witajcie mam badziew compaqa deskpro 600mhz stara padaka ale ani format dyskietki nie wychodzi ani nadpisanie MBR przez lilo , ktos moze cos wie jak to obejsc?? mialem kupic laptopa qompaca juz nie kupie, badziew i tyle

magnusek

  • Gość
lilo na qompaq deskpro
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-06, 00:02:30 »
Nie wiem jakie masz distro ale w wiekszosci jak nie we wszystkich to jest... masz wybor zainstalowanie bootloadera gdzie zechcesz...MBR, ROOT i chyba FDD jak dobrze pamietam ale przy instalacji napewno bedziesz mial wybor

przemsi

  • Gość
lilo na qompaq deskpro
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-06, 08:50:20 »
kolego ja lilo instalowalem setki razy , dyskietke startowa tez robilem nie raz , problem ze w momencie nadpisywania ,lilo pokazuje ze tablica partycji jest nie dostepna, a cfdisk nie zglasza zadnego bledu i pokazuje uklad partycji, to jest kompaq firmowy polisingowy, w momencie wymiany dysku zauwza to i zglasza komunikat "aby odpalic unixa uzyj jakiejs compaqowej dyskiety konfiguracyjnej"  znalzlem te dyskietki ale to sa nakladki do conf biosu z poziomu dosa , nie moge tego w zaden sposob obejsc , jak by ktos cos wiedzial prosze o info  a mam slacka

2006-09-06 00:02:30 magnusek napisał:

>
 > Nie wiem jakie masz distro ale w wiekszosci jak nie we wszystkich to jest... masz wybor
 > zainstalowanie bootloadera gdzie zechcesz...MBR, ROOT i chyba FDD jak dobrze pamietam ale przy
 > instalacji napewno bedziesz mial wybor

magnusek

  • Gość
lilo na qompaq deskpro
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-06, 15:11:37 »

> kolego ja lilo instalowalem setki razy , dyskietke startowa tez robilem nie raz , problem ze w
 > momencie nadpisywania ,lilo pokazuje ze tablica partycji jest nie dostepna, a cfdisk nie
 > zglasza zadnego bledu i pokazuje uklad partycji, to jest kompaq firmowy polisingowy, w momencie
 > wymiany dysku zauwza to i zglasza komunikat "aby odpalic unixa uzyj jakiejs compaqowej
 > dyskiety konfiguracyjnej"  znalzlem te dyskietki ale to sa nakladki do conf biosu z
 > poziomu dosa , nie moge tego w zaden sposob obejsc , jak by ktos cos wiedzial prosze o info  a
 > mam slacka
 
widzisz i dlatego trzeba wyrazac sie precyzyjniej....
w takiej sytuacji nie mam pojecia...
w ostatecznosci mozesz sprobowac odpalac linuxa z dosu....

flak

  • Gość
lilo na qompaq deskpro
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-09-07, 11:14:09 »
2006-09-06 08:50:20 przemsi napisał:

> kolego ja lilo instalowalem setki razy , dyskietke startowa tez robilem nie raz , problem ze w
 > momencie nadpisywania ,lilo pokazuje ze tablica partycji jest nie dostepna, a cfdisk nie
 > zglasza zadnego bledu i pokazuje uklad partycji, to jest kompaq firmowy polisingowy, w momencie
 > wymiany dysku zauwza to i zglasza komunikat "aby odpalic unixa uzyj jakiejs compaqowej
 > dyskiety konfiguracyjnej"  znalzlem te dyskietki ale to sa nakladki do conf biosu z
 > poziomu dosa , nie moge tego w zaden sposob obejsc , jak by ktos cos wiedzial prosze o info  a
 > mam slacka
 >
 > 2006-09-06 00:02:30 magnusek napisał:
 >
 > >
 >  > Nie wiem jakie masz distro ale w wiekszosci jak nie we wszystkich to jest... masz wybor
 >  > zainstalowanie bootloadera gdzie zechcesz...MBR, ROOT i chyba FDD jak dobrze pamietam ale
 > przy
 >  > instalacji napewno bedziesz mial wybor
 >

Jeśli dobrze zrozumiałem. Instalacja boot-loadera na MBR nie działa, z FDD też. Wiesz co nieco o Slackware.

1. Może są jakieś badbloki?
2. Sprubój FeeDos by dobrać się do tej dyskietki konfiguracyjnej.
2. Jeśli to nie pomoże ale FreeDos jest w stanie się załadować, no to "loadlin" jest w kategori "a". Instalujesz najpierw FreeDos, potem Slackware (pełnego, nie Zipslack). Dajesz Loadlin FreeDosowi razem z kernelem. Dopisujesz do AUTOEXEC.BAT (chyba tak to się nazywało) wpis by uruchomił Loadlin tuz po starcie i już. W Linux 2.4 jest jeszcze UMSDOS fs więc będziesz mógł elegancko obsługiwać partycję Freedosową z Unixowymi prawami dostępu.