Nowe posty

Autor Wątek: problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D  (Przeczytany 2651 razy)

  • Gość
Witam
Posiadam da monitory LCD

Jeden LG 17 Flatron F700P, a drugi Belinea 18.

Przy włanczaniu xów na livecd jakiejkolwiek dystrybucji (ostatnio gentoo =] ) Gdy podłączony jest pierwszy monitor (17) wszystko ładnie śmiga, natomiast jeśli podłączony jest monitor Belinea monitor wyświetla etnering sleep mode...

Rozumiem że to coś z rozdzielczością albo odświerzaniem...

Co zrobić aby linux obsługiwał drugi monitor.

chmooreck

  • Gość
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-05, 07:59:30 »
skonfigurowac prace dwumonitorowa w /etc/X11/xorg.conf

  • Gość
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-05, 16:11:52 »
nie oto chodzi... ja poprostu chce żeby działał mi sam belinea...

zebra

  • Gość
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-03, 14:06:48 »
2006-09-05 07:59:30 chmooreck napisał:

> skonfigurowac prace dwumonitorowa w /etc/X11/xorg.conf
 
Podepnę się bo mi jednak o to chodzi.
Chmooreck podaj gdy znajdziesz czas, jeśli sie w to bawiłeś, jak ustawić prace dwumonitorową, albo jakiegoś przyzwoitego linka. (Karta nvidia ‎NV17M GeForce4 440 Go 64M, grafika linuxa na xorg, monitory: panel laptopa 1280/800 i panel pod wyjściem analogowym 1440/900)
Nie jest to mi do szczęścia konieczne, ale może sie przydać.

Pozdrawiam.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-03, 16:14:58 »
2006-10-03 14:06:48 zebra napisał:

>:59:30 chmooreck napisał:
 >
 > > skonfigurowac prace dwumonitorowa w /etc/X11/xorg.conf
 >  
 > Podepnę się bo mi jednak o to chodzi.
To ja się też podepnę, może komuś pomogę...

Jesli ktoś ma SuSE 10.1, to tam mozna ustawić pracę dwóch monitorów poprzez narzędzie Yast
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

zebra

  • Gość
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-10-03, 18:26:37 »
2006-10-03 16:14:58 roca napisał:

> 2006-10-03 14:06:48 zebra napisał:
 >
 > >:59:30 chmooreck napisał:
 >  >
 >  > > skonfigurowac prace dwumonitorowa w /etc/X11/xorg.conf
 >  >  
 >  > Podepnę się bo mi jednak o to chodzi.
 > To ja się też podepnę, może komuś pomogę...
 >
 > Jesli ktoś ma SuSE 10.1, to tam mozna ustawić pracę dwóch monitorów poprzez narzędzie Yast

Nie mam SuSe ale jak masz aktualnie ustawione te dwa monitory to zapodaj xorg.conf
Może zastosuje jako przykład i zrobie cos takiego u siebie.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-10-03, 18:55:48 »
2006-10-03 18:26:37 zebra napisał:


 > Nie mam SuSe ale jak masz aktualnie ustawione te dwa monitory to zapodaj xorg.conf
 > Może zastosuje jako przykład i zrobie cos takiego u siebie.

Niestety nie mam dwóch monitorów. Teoretycznie mógłbym próbować to zrobić, ale nie miałbym na czym sprawdzić, czy to wogóle działa. A poprzedniego posta napisałem, bo zauważyłem taką opcję przy konfiguracji swojej karty graficznej. Ew. Jak masz gdzieś pod ręką Linux-magazine sierpień 2006, to tam jest ten linux na płycie dvd w formie live i install. Możesz sobie sprawdzić. Co do starszych, to nie pamiętam, ale 10.0 też chyba miało tę opcję
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

eldar

  • Gość
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-09-04, 13:47:40 »
Witam,
Athlon XP 1,25 GHZ
płyta MSI KT400 ( k7)
GF 6600 GT 128
512 ram

dychol 40 gb ata100 z winszitem
drugi 4 gb ata66 na którym chcę instalnąć linuxa

ubunt się zawiesza na 15 % albo 26 % zależy chyba od pogody w trybie bezpiecznej grafy bo z grafą się zielone paski pojawiają ...
Fedora Core mi się zawiesiła na 68 % potem 95 % a potem 100 % trzeciego pakietu z pierwszej płyty,
suse się nie odpalał

i dodam że ubunt był live cd suse też a fedory mam 5 płytek instalki

ma ktoś jakiś pomysł co może być ? bo próbowałem acapi=off skipddc i inne.. ale nic nie pomagało
i jeszcze mam pytanko, jak zainstalować linuxa w trybie najlepiej textowym, bo fedora mi mówi że mam wpisać linux text, a jak włączam konsolę w ubuntu to nijak nie mogę...

dzięki z góry za pomoc proszę o szybką odpowiedź w miarę prostym językiem proszę  

winszit user ;p

magnusek

  • Gość
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-09-04, 14:34:06 »
a sprawdzilesz ten dysk na ktorym instalujesz linuxa? bo to troche dziwne,ze wszystko sie wywala....

eldar

  • Gość
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-09-04, 15:30:12 »
2006-09-04 14:34:06 magnusek napisał:

> a sprawdzilesz ten dysk na ktorym instalujesz linuxa? bo to troche dziwne,ze wszystko sie
 > wywala....

co masz na myśli przez sprawdzenie ? działał bo cały czas trzymałem na nim mp3 i był w FAT32 więc napewno działa, bios też nie o to chodzi bo przed chwilą flashowałem na nową wersję i to samo... damn it...

Shymek

  • Gość
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-09-09, 21:20:40 »
2006-09-04 13:47:40 eldar napisał:

> Witam,
 > Athlon XP 1,25 GHZ
 > płyta MSI KT400 ( k7)
 > GF 6600 GT 128
 > 512 ram
 >
 > dychol 40 gb ata100 z winszitem
 > drugi 4 gb ata66 na którym chcę instalnąć linuxa
 >
 > ubunt się zawiesza na 15 % albo 26 % zależy chyba od pogody w trybie bezpiecznej grafy bo z
 > grafą się zielone paski pojawiają ...
 > Fedora Core mi się zawiesiła na 68 % potem 95 % a potem 100 % trzeciego pakietu z pierwszej
 > płyty,
 > suse się nie odpalał
 >
 > i dodam że ubunt był live cd suse też a fedory mam 5 płytek instalki
 >
 > ma ktoś jakiś pomysł co może być ? bo próbowałem acapi=off skipddc i inne.. ale nic nie
 > pomagało
 > i jeszcze mam pytanko, jak zainstalować linuxa w trybie najlepiej textowym, bo fedora mi mówi
 > że mam wpisać linux text, a jak włączam konsolę w ubuntu to nijak nie mogę...
 >
 > dzięki z góry za pomoc proszę o szybką odpowiedź w miarę prostym językiem proszę  
 >
 > winszit user ;p
Od jakiegoś czasu mam podobny problem. Próbowałem różnych dystrybucji i każda się wiesza podczas instalacji pakietów przy różnym% instalowania.Spróbowałem nie instalować pakietów na których staje komp.Po kilkukrotnej instalacji (kolejno odznaczałem następne) instalacja powiodła się. Co dziwne, później doinstalowałem z tej samej płyty brakujace pakiety. Nie było problemów. Płyty z linuxem sprawdzałem, przekopiowałem wszystkie dane - bez problemu. Muszę sprawdzić bios płyty. Może jego niedawna aktualizacja przyniosła gorszy odczyt płyt w dosie??!! Czy to możliwe. Na razie nie mam lepszego pomysłu i czasu na jakiekolwiek sprawdzanie. Próbowałem instalować Suse10, Fedora Core5, Ubuntu, Mandrivę, Auroxa - dzieje się to samo. Po ustaleniu partycji i wyborze pakietów komp wiesza sie przy ich instalacji. Przed zmianą, jak wcześniej wspomniałem, biosu nie miałem tego problemu. Dziwne?

  • Gość
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-09-10, 23:54:12 »
gdy podobne przypadki się zdarzały u znajomych to pomagał reset CMOS'a.

Obok baterii na płycie masz zworkę. W niektórych płytach zworkę trzeba wyjąć w innych przepiąć. Poprostu ją wyjmij, odpal kompa, wyłacz kompa wepnij w innym układzie (na drugie piny), odpal kompa, wyłącz kompa i włóż tak jak było na początku.

Powinno działać jak należy :-)

Tylko zanim odpalisz instalator, skonfiguruj biosa :-)

mroova81

  • Gość
problem z instalacją ... fedora suse ubuntu pechowiec :D
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-09-11, 20:07:00 »
2006-09-10 23:54:12 yonami napisał:

> gdy podobne przypadki się zdarzały u znajomych to pomagał reset CMOS'a.
 >
 > Obok baterii na płycie masz zworkę. W niektórych płytach zworkę trzeba wyjąć w innych przepiąć.
 > Poprostu ją wyjmij, odpal kompa, wyłacz kompa wepnij w innym układzie (na drugie piny), odpal
 > kompa, wyłącz kompa i włóż tak jak było na początku.
 >
 > Powinno działać jak należy :-)
 >
 > Tylko zanim odpalisz instalator, skonfiguruj biosa :-)

Pozwole sobie na małe sprostowanie: 99% płyt głównych ma tak, że ta zworka w pozycji 1-2 to narmalna praca, a 2-3 to czyszczenie CMOSa. Ustawienie jej na 2-3 i próba włączenia kompa może się skończyć nieciekawie dla płyty. Na wyłączonym kompie wystarczy ją przepiąć na 2-3 na 3 do 5 sekund i z powrotem na 1-2 i dopiero włączaś kompa. Więcej w manualu od płyty.
Zresztą podobna funkcje ma sam bios "Load Deflaut Setup" czy coś podobne...