Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: LDAP - Samba - User  (Przeczytany 1699 razy)

eldar

  • Gość
LDAP - Samba - User
« dnia: 2006-09-04, 13:47:40 »
Witam,
Athlon XP 1,25 GHZ
płyta MSI KT400 ( k7)
GF 6600 GT 128
512 ram

dychol 40 gb ata100 z winszitem
drugi 4 gb ata66 na którym chcę instalnąć linuxa

ubunt się zawiesza na 15 % albo 26 % zależy chyba od pogody w trybie bezpiecznej grafy bo z grafą się zielone paski pojawiają ...
Fedora Core mi się zawiesiła na 68 % potem 95 % a potem 100 % trzeciego pakietu z pierwszej płyty,
suse się nie odpalał

i dodam że ubunt był live cd suse też a fedory mam 5 płytek instalki

ma ktoś jakiś pomysł co może być ? bo próbowałem acapi=off skipddc i inne.. ale nic nie pomagało
i jeszcze mam pytanko, jak zainstalować linuxa w trybie najlepiej textowym, bo fedora mi mówi że mam wpisać linux text, a jak włączam konsolę w ubuntu to nijak nie mogę...

dzięki z góry za pomoc proszę o szybką odpowiedź w miarę prostym językiem proszę  

winszit user ;p

magnusek

  • Gość
LDAP - Samba - User
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-04, 14:34:06 »
a sprawdzilesz ten dysk na ktorym instalujesz linuxa? bo to troche dziwne,ze wszystko sie wywala....

eldar

  • Gość
LDAP - Samba - User
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-04, 15:30:12 »
2006-09-04 14:34:06 magnusek napisał:

> a sprawdzilesz ten dysk na ktorym instalujesz linuxa? bo to troche dziwne,ze wszystko sie
 > wywala....

co masz na myśli przez sprawdzenie ? działał bo cały czas trzymałem na nim mp3 i był w FAT32 więc napewno działa, bios też nie o to chodzi bo przed chwilą flashowałem na nową wersję i to samo... damn it...

Shymek

  • Gość
LDAP - Samba - User
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-09, 21:20:40 »
2006-09-04 13:47:40 eldar napisał:

> Witam,
 > Athlon XP 1,25 GHZ
 > płyta MSI KT400 ( k7)
 > GF 6600 GT 128
 > 512 ram
 >
 > dychol 40 gb ata100 z winszitem
 > drugi 4 gb ata66 na którym chcę instalnąć linuxa
 >
 > ubunt się zawiesza na 15 % albo 26 % zależy chyba od pogody w trybie bezpiecznej grafy bo z
 > grafą się zielone paski pojawiają ...
 > Fedora Core mi się zawiesiła na 68 % potem 95 % a potem 100 % trzeciego pakietu z pierwszej
 > płyty,
 > suse się nie odpalał
 >
 > i dodam że ubunt był live cd suse też a fedory mam 5 płytek instalki
 >
 > ma ktoś jakiś pomysł co może być ? bo próbowałem acapi=off skipddc i inne.. ale nic nie
 > pomagało
 > i jeszcze mam pytanko, jak zainstalować linuxa w trybie najlepiej textowym, bo fedora mi mówi
 > że mam wpisać linux text, a jak włączam konsolę w ubuntu to nijak nie mogę...
 >
 > dzięki z góry za pomoc proszę o szybką odpowiedź w miarę prostym językiem proszę  
 >
 > winszit user ;p
Od jakiegoś czasu mam podobny problem. Próbowałem różnych dystrybucji i każda się wiesza podczas instalacji pakietów przy różnym% instalowania.Spróbowałem nie instalować pakietów na których staje komp.Po kilkukrotnej instalacji (kolejno odznaczałem następne) instalacja powiodła się. Co dziwne, później doinstalowałem z tej samej płyty brakujace pakiety. Nie było problemów. Płyty z linuxem sprawdzałem, przekopiowałem wszystkie dane - bez problemu. Muszę sprawdzić bios płyty. Może jego niedawna aktualizacja przyniosła gorszy odczyt płyt w dosie??!! Czy to możliwe. Na razie nie mam lepszego pomysłu i czasu na jakiekolwiek sprawdzanie. Próbowałem instalować Suse10, Fedora Core5, Ubuntu, Mandrivę, Auroxa - dzieje się to samo. Po ustaleniu partycji i wyborze pakietów komp wiesza sie przy ich instalacji. Przed zmianą, jak wcześniej wspomniałem, biosu nie miałem tego problemu. Dziwne?

  • Gość
LDAP - Samba - User
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-10, 23:54:12 »
gdy podobne przypadki się zdarzały u znajomych to pomagał reset CMOS\\'a.

Obok baterii na płycie masz zworkę. W niektórych płytach zworkę trzeba wyjąć w innych przepiąć. Poprostu ją wyjmij, odpal kompa, wyłacz kompa wepnij w innym układzie (na drugie piny), odpal kompa, wyłącz kompa i włóż tak jak było na początku.

Powinno działać jak należy :-)

Tylko zanim odpalisz instalator, skonfiguruj biosa :-)

mroova81

  • Gość
LDAP - Samba - User
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-09-11, 20:07:00 »
2006-09-10 23:54:12 yonami napisał:

> gdy podobne przypadki się zdarzały u znajomych to pomagał reset CMOS\\'a.
 >
 > Obok baterii na płycie masz zworkę. W niektórych płytach zworkę trzeba wyjąć w innych przepiąć.
 > Poprostu ją wyjmij, odpal kompa, wyłacz kompa wepnij w innym układzie (na drugie piny), odpal
 > kompa, wyłącz kompa i włóż tak jak było na początku.
 >
 > Powinno działać jak należy :-)
 >
 > Tylko zanim odpalisz instalator, skonfiguruj biosa :-)

Pozwole sobie na małe sprostowanie: 99% płyt głównych ma tak, że ta zworka w pozycji 1-2 to narmalna praca, a 2-3 to czyszczenie CMOSa. Ustawienie jej na 2-3 i próba włączenia kompa może się skończyć nieciekawie dla płyty. Na wyłączonym kompie wystarczy ją przepiąć na 2-3 na 3 do 5 sekund i z powrotem na 1-2 i dopiero włączaś kompa. Więcej w manualu od płyty.
Zresztą podobna funkcje ma sam bios \\"Load Deflaut Setup\\" czy coś podobne...

bizonek

  • Gość
LDAP - Samba - User
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-09-04, 12:36:28 »
Witam, Mam taka mala prozbe zna ktos z was LDAP'cia i Samb'eczke tak by mi pomoc w czyms?

Skonfigurowalem OpenLDAP, Samba, nss_tools, aby exportowalo mi konta i dziala w zasadzie, exportuje konta. Chodzi mi jednak o to aby utowrzyc zarowno tez jedno konto ktore bedzie exportowane lecz nie bedzie mozna na nim zrobic zadnych zmian. Moge zamiescic konfigi jakie dalem lecz to zajmie troszke miejsca wiec na wstepnie nie chce zapelniac stronek. Chodzi mi o to czy ktos cos takiego robil. W zasadzie mozna zablokowac sama maszyne przez gpedt.msc i dac "Zapobiegaj propagowaniu zmien w profilu mobilnym do serwera" w ustawieniach samej Windy lecz cos takeigo chcialbym aby odbywalo sie na samym serwerze a nie na konfiguracjach windowsa oraz jak by ktos znal jak mozna aby po wyexportowaniu profilu pliki byly usuwane z windowsa

Prosze o pomoc

bizonek

  • Gość
LDAP - Samba - User
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-09-05, 08:32:41 »
Dzieki za wszelkie odpowiedzi poradzilem juz sobie. Tworzy sie konto zwykle a nastepnie przenosi do Domain Gousts i ma sie ten efekt, inni pozostaja w Domain Users w koncie nalezy usunac jeszcze haslo i wszystko ladnie gra :], do pelni szczescia brakuje mi tylko jeszcze jak usuwac exportowac konta na serwer a nastepnie zeby system automatycznie je wywalal ale to moze zrobie jakims skrypcikiem w sambie albo rejestrem, Dzieki za wypowiedzi ;)