Nowe posty

Autor Wątek: Sterowniki Logitech  (Przeczytany 2604 razy)

dertyh

  • Gość
Sterowniki Logitech
« dnia: 2006-08-31, 19:41:18 »
Mam pytanie do osób które miały do czynienia z klastrami w oparciu o OpenMosix lub OpenSSI.
Potrzebuję uruchomić 15 komputerów jako stacji bezdyskowych podpiętych na serwera linuxowego (w oparciu o LTSP)l, problem w tym że owy serwer może nie dysponować wystarczającą mocą obliczeniową. Czy jest więc możliwość i sens zbudowania klastra w oparciu o te stacje bezdyskowe - serwer, by obciążenie było rozłożone na wszystkie komputery. Niestety nie wchodzi w gre zakup nowego serwera ani instalacja linuxa na każdej maszynie z osobna. Ważne jest by do działania klastra nie były wymagane włączone wszystkie komputery a ich podłączanie było realizowane dynamicznie.

gomath

  • Gość
Sterowniki Logitech
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-31, 20:11:20 »
2006-08-31 19:41:18 dertyh napisał:

> Mam pytanie do osób które miały do czynienia z klastrami w oparciu o OpenMosix lub OpenSSI.
 > Potrzebuję uruchomić 15 komputerów jako stacji bezdyskowych podpiętych na serwera linuxowego (w
 > oparciu o LTSP)l, problem w tym że owy serwer może nie dysponować wystarczającą mocą
 > obliczeniową. Czy jest więc możliwość i sens zbudowania klastra w oparciu o te stacje
 > bezdyskowe - serwer, by obciążenie było rozłożone na wszystkie komputery. Niestety nie wchodzi
 > w gre zakup nowego serwera ani instalacja linuxa na każdej maszynie z osobna. Ważne jest by do
 > działania klastra nie były wymagane włączone wszystkie komputery a ich podłączanie było
 > realizowane dynamicznie.

Jest to jak najbardziej możliwe, ale nie próbowałem :)

Tutaj jest opis jak zrobić klaster na gentoo: http://www.gentoo.org/doc/en/openmosix-howto.xml

Jest tam między innymi informacja:
\\"If you plan on setting up your openMosix cluster using diskless nodes, you should read the kernel section below to learn how to compile a kernel with openMosix support, then read our diskless HOWTO, and come back here to proceed with the actual cluster installation.\\"

W wolnym tłumaczeniu:
\\"Jeśli chcesz uruchomić klaster openMosix ze stacjami bezdyskowymi, powinieneś przeczytać poniższy akapit aby nauczyć się jak skompilować jądro ze wsparciem openMosix, potem przeczytać nasz bezdyskowe HOWTO i wrócić tutaj aby wykonać właściwą instalację klastra\\"

Diskless howto jest dostępne tutaj: http://www.gentoo.org/doc/en/diskless-howto.xml

Posługując się dwoma powyższymi opisami powinieneś dać radę wykonać co planujesz.


tomsonwch

  • Gość
Sterowniki Logitech
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-31, 18:10:42 »
Witam, skąd moge sciągnąć sterowniki do klawiatur i myszek logitech?? na ich stronie nic nie ma dla linuksa.

jk33

  • Gość
Sterowniki Logitech
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-31, 18:37:45 »
2006-08-31 18:10:42 tomsonwch napisał:

> Witam, skąd moge sciągnąć sterowniki do klawiatur i myszek logitech?? na ich stronie nic nie ma
 > dla linuksa.
Myślę, że nie potrzebujesz sterowników, już są w Twoim systemie.

Poszukaj poprostu jakiegoś artykułu o klawiaturach multimedialnych
i myszkach z dużą ilością przycisków.

tomsonwch

  • Gość
Sterowniki Logitech
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-31, 18:48:40 »
2006-08-31 18:37:45 jk33 napisał:

> 2006-08-31 18:10:42 tomsonwch napisał:
 >
 > > Witam, skąd moge sciągnąć sterowniki do klawiatur i myszek logitech?? na ich stronie nic
 > nie ma
 >  > dla linuksa.
 > Myślę, że nie potrzebujesz sterowników, już są w Twoim systemie.
 >
 > Poszukaj poprostu jakiegoś artykułu o klawiaturach multimedialnych
 > i myszkach z dużą ilością przycisków.
 >
Sa w systemie ale do innych modeli:) tak z myszka jak i z klawiaturą, a na googlach też nic nie znalazlem na ten temat. Ale jeszcze poszukam