Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Elulatory do programow i CS  (Przeczytany 4634 razy)

ribok

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« dnia: 2006-08-31, 16:40:23 »
linux jako serwer dostępu do internetu i dhcp, jak sprawdzić który z użytkowników obciąża najbardziej łącze?

magnusek

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-01, 00:01:17 »
2006-08-31 16:40:23 ribok napisał:

> linux jako serwer dostępu do internetu i dhcp, jak sprawdzić który z użytkowników obciąża
 > najbardziej łącze?

nie moge w to uwierzyc,ze ten post zostal tak poprostu bez odpowiedzi ;P

proponuje zapoznac sie:

http://rtfm.killfile.pl

troche sprecyzowac sposob udostepnianie (statycznie/dunamicznie), za pomoca? system? moze troche logow itd i sprobowac ponownie :)

deluge1

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-01, 08:37:36 »
2006-09-01 00:01:17 magnusek napisał:

> 2006-08-31 16:40:23 ribok napisał:
 >
 > > linux jako serwer dostępu do internetu i dhcp, jak sprawdzić który z użytkowników obciąża
 >  > najbardziej łącze?
 >
 > nie moge w to uwierzyc,ze ten post zostal tak poprostu bez odpowiedzi ;P
 >
 > proponuje zapoznac sie:
 >
 > http://rtfm.killfile.pl
 >
 > troche sprecyzowac sposob udostepnianie (statycznie/dunamicznie), za pomoca? system? moze
 > troche logow itd i sprobowac ponownie :)

a po co, pytanie jest chyba dość konkretne

Zainstaluj jakiś lan monitor, np iptraf i będziesz widział co gdzie i z jaką prędkością idzie.

Wafer

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-31, 15:23:23 »
Witam, od razu mówie ze jestem zielony w tych sprawach, i chcę uruchomić Counter-Strike 1.6 pod Linuxem (Gentoo - XFCE)

i pare programów, typu photoshop, zmod, i takie tam jeszcze

i mam do was takie pytanie, musze miec do kazdej aplikacji specialny emulator specialnie przystosowany do danego programu, czy wysatrczy miec jeden np: wine i on odpala wiekszość aplikacji zpod windowsa?

Głownie chodzi mi o CS 1.6 :]

Wafer

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-31, 15:30:49 »
ps. dodam tylko ze mile widziana jakas POLSKA stronka oposu danego emulatora, z wypisaem co uruchamia a co nie, i także mile widzana lista kilku podstawowych emulatorow z 5zdaniowym opisem :]

TheUsh

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-31, 16:31:11 »
Nie ma emulatorow. Jest tylko wine ktory jest implementacja windowsowego API , ale tez nie jest jeszcze stabilna. Akurat cs to jedna z najlepiej dzialajacych aplikacji pod wine. Photoshop w wersji CS1 dziala calkiem znosnie tylko uruchamia sie strasznie dlugo, ale jeszcze z pare wersji wine i pewnie ten problem zniknie. Co do zmod to daj jakiegos linka to ci przetestuje czy dziala, ale zapewne mozesz poszukac jakich linuksowych zamiennikow do reszty programow ktore chcesz uruchamiac (bo photoshop jest niezastapiony i gimp mu nawet do piet nie dorasta w prostocie obslugi, a CS nie ma linuksowej wersji).

Linki:
wine www.winehq.org
appdb (lista programow dzialajacych z wine) appdb.winehq.org

Co do polskich stron to chyba mozna tylko pomarzyc, ale appdb nie jest napisane jakims naprawde trudnym angielskim wiec ktos z malym doswiadczeniem powinien sobie poradzic.

Pozdrawiam

Wafer

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-31, 18:11:36 »
Wielkie dzięki za odpowiedz :]

Ale jeszcze mam pytanko, w AppDB jes tylko jakies top-10 gold silver..... ale takiej ogólnej listy niemoge znaleść :/

A druga sprawa:

Może mi ktoś napisać tak "pi razy dzwi" jak sie obsługiwac Wine, bo własnie go ściągłem ale mam drobny kłopot z obsługą, niewiem od czego zacząc :]




Wafer

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-31, 19:41:22 »

TheUsh

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-09-01, 00:11:54 »
2006-08-31 18:11:36 Wafer napisał:

> Wielkie dzięki za odpowiedz :]
 >
 > Ale jeszcze mam pytanko, w AppDB jes tylko jakies top-10 gold silver..... ale takiej ogólnej
 > listy niemoge znaleść :/
 >
 > A druga sprawa:
 >
 > Może mi ktoś napisać tak "pi razy dzwi" jak sie obsługiwac Wine, bo własnie go
 > ściągłem ale mam drobny kłopot z obsługą, niewiem od czego zacząc :]

Poprostu klikasz na program windowsowy i otwierasz go w programie wine , a ogolnej listy chyba nie ma, poprostu wpisujesz po lewej stronie w wyszukiwarce program ktory cie interesuje i patrzysz czy dziala pod wine :D

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-09-01, 01:09:11 »
2006-08-31 18:11:36 Wafer napisał:

> Wielkie dzięki za odpowiedz :]
 >
 > Ale jeszcze mam pytanko, w AppDB jes tylko jakies top-10 gold silver..... ale takiej ogólnej
 > listy niemoge znaleść :/
 >
 > A druga sprawa:
 >
 > Może mi ktoś napisać tak "pi razy dzwi" jak sie obsługiwac Wine, bo własnie go
 > ściągłem ale mam drobny kłopot z obsługą, niewiem od czego zacząc :]
 >
 >
 
równie dobrze możesz wpisać w konsoli:
wine /sciezka/do/pliku
też podziała :)

PS. a nie myślałeś o czymś bardziej zaawansowanym? np. o programie cedega (z tym że on nie jest emulatorem)?
opis programu: http://www.transgaming.com/products_linux.php  
wspierane gry: http://transgaming.org/gamesdb/

flak

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-09-01, 10:21:45 »
2006-09-01 00:11:54 ush napisał:

> 2006-08-31 18:11:36 Wafer napisał:
 >
 > > Wielkie dzięki za odpowiedz :]
 >  >
 >  > Ale jeszcze mam pytanko, w AppDB jes tylko jakies top-10 gold silver..... ale takiej
 > ogólnej
 >  > listy niemoge znaleść :/
 >  >
 >  > A druga sprawa:
 >  >
 >  > Może mi ktoś napisać tak "pi razy dzwi" jak sie obsługiwac Wine, bo własnie go
 >  > ściągłem ale mam drobny kłopot z obsługą, niewiem od czego zacząc :]
 >
 > Poprostu klikasz na program windowsowy i otwierasz go w programie wine , a ogolnej listy chyba
 > nie ma, poprostu wpisujesz po lewej stronie w wyszukiwarce program ktory cie interesuje i
 > patrzysz czy dziala pod wine :D

Ogólny informator jest tu:
http://appdb.winehq.org/appbrowse.php

Wafer

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-09-01, 11:43:18 »
ooo wielkie dzięki jeszcze raz :] Już zemulowałem CS :] tylko cos mi sie wiesza przy pobieraniu ActiveX ale moze sobie poradze :P

Co do Cedega, hmmm skąd to ściągnąc? bo w "emerge" niby jest ale... pokazuje ze 1 of 1 ale nie sciaga ani niema zadnych mozliwosci wyboru innej wersji, wiec trzeba sciagnac :]

TheUsh

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-09-01, 11:57:48 »
2006-09-01 11:43:18 Wafer napisał:

> ooo wielkie dzięki jeszcze raz :] Już zemulowałem CS

Sorry ze sie czepiam, ale to sie nie emuluje ! xD Emulowac to mozna pc, game boy'a czy ps, a to sie po prostu uruchamia :P

> :] tylko cos mi sie wiesza przy pobieraniu
 > ActiveX ale moze sobie poradze :P
 >
 > Co do Cedega, hmmm skąd to ściągnąc? bo w "emerge" niby jest ale... pokazuje ze 1 of
 > 1 ale nie sciaga ani niema zadnych mozliwosci wyboru innej wersji, wiec trzeba sciagnac :]

Nestety cedega jest platna, ale istnieje darmow cvscedega ktora podobno tez jest dobra, ale nie wiem, bo pod fc4 nie chce sie skompilowac ;]

Wracajac do zmod to uruchamia sie pod wine, wszystkie narzedzia sa widoczne, ale niestety te 4 "ramki" na ktorych jak sadze powinno cos sie pojawic pozostaja biale

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-09-01, 12:14:06 »
2006-09-01 11:43:18 Wafer napisał:

 >
 > Co do Cedega, hmmm skąd to ściągnąc? bo w "emerge" niby jest ale... pokazuje ze 1 of
 > 1 ale nie sciaga ani niema zadnych mozliwosci wyboru innej wersji, wiec trzeba sciagnac :]

Cedega jak już to podkreślono nie jest darmowa. Na szczęście cena nie jest wygórowana: 79 zł. Więc można sobie na to pozwolić.
Zobacz tutaj:
http://mandrivastore.pl/index.php?show=cedega

Wafer

  • Gość
Elulatory do programow i CS
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-09-01, 12:19:53 »
no to narazie Cedege sobie odpuszcze :] a co do CS to niewiedziałem jak nazwac ;p

no i mam kolejny problem, jak uruchamiam CS to pojawia sie komunikat ze niemam ActiveX i czy che pobrac? Jesli wezme 'nie' to wylancza sie cs a jak wezme 'tak' to otwiera sie nowe okno o nazwie dokladnej "Downloading the Mozilla Active X control" dochodzi do konca i stoi :/ Czekalem cala noc i nic sie niedzieje, teraz nawet 'cancel' niedziala ;/ Co jest?

ps. Zamierzam wymienic xfce na kde, i jak to zrobic? wgrac kde i bede mial do wyboru srodowkisko w sesie lilo albo po porstu przy starcie systemu bede mial inna komende do uruchomienia konkretnego srodowiska? czy musze usunac fxce i dopiero 'zainstalowac' kde?