Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Bardzo mała dystrybucja  (Przeczytany 12239 razy)

bodnoock

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« dnia: 2006-08-24, 19:09:56 »
Zainstalowalem Susie 10.1 bez wiekszych trudnosci, laduje sie system, wyskakuje okienko logowania a nastepnie hasla i ..... skad mam wiedziec jaki jest ten login skoro zadnego po drodze nie podawalem a tym bardziej hasla. Zlitujcie sie.

gelon

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-24, 20:05:50 »
2006-08-24 19:09:56 bodnoock napisał:

> Zainstalowalem Susie 10.1 bez wiekszych trudnosci, laduje sie system, wyskakuje okienko
 > logowania a nastepnie hasla i ..... skad mam wiedziec jaki jest ten login skoro zadnego po
 > drodze nie podawalem a tym bardziej hasla. Zlitujcie sie.


no prze jaja......
to się nia zalogujesz
jak nie podaleś żadnych loginów ani hasła, ...3a to zrobić:)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-24, 20:40:41 »
2006-08-24 19:09:56 bodnoock napisał:

zadnego po
 > drodze nie podawalem a tym bardziej hasla.

Nie ma takiego numeru. Nie ma takiego numeru. Nie ma takiego numeru. Nie ma takiego numeru. Nie...

Instalowałem Suse w róznych wersjach juz około 10 razy na róznych komputerach i zawsze przy instalacji podawałem hasło do roota oraz login i hasło usera.


Tak hipotetycznie:
A może odpaliłeś jakiegos live-a? Tam rzeczywiście nie ma haseł. SuSE ma plyty na których jest jednocześnie instalka i live.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-24, 21:59:17 »
Jest jeszcze jedna mozliwość,

Kiedy sie instaluje SuSE, to po pierwszym restarcie prosi on o podanie haseł i loginów. Może własnie jesteś w tym miejscu?

Ale to by oznaczało, że jesteś już po instalacji systemu, ale w trakcie konfiguracji, czyli system jeszcze nie jest gotowy do pracy. Jesli tak jest, to zrestartuj system, odpal tego suse i podaj mu takie hasła i login, jakie chcesz.

I chyba ostatnia mozliwość = zapomniałeś co podałes, ale nie chcesz się do tego przyznać.

Oczywiście to wszystko, to tylko moje przypuszczenia.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

bodnoock

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-25, 00:42:53 »
2006-08-24 21:59:17 roca napisał:

> Jest jeszcze jedna mozliwość,
 >
 > Kiedy sie instaluje SuSE, to po pierwszym restarcie prosi on o podanie haseł i loginów. Może
 > własnie jesteś w tym miejscu?
 >
 > Ale to by oznaczało, że jesteś już po instalacji systemu, ale w trakcie konfiguracji, czyli
 > system jeszcze nie jest gotowy do pracy. Jesli tak jest, to zrestartuj system, odpal tego suse
 > i podaj mu takie hasła i login, jakie chcesz.
 >
 > I chyba ostatnia mozliwość = zapomniałeś co podałes, ale nie chcesz się do tego przyznać.
 >
 > Oczywiście to wszystko, to tylko moje przypuszczenia.


No wiec te omawiane \\"PRZE JAJA...\\" zostaly rozkopane. Podczas pierwszego rozruchu suse, nie zabotowalo z dysku (I tego chce sie dowiedziec, co namieszalem?!), dalem ponowna instalacje i tak klikalem po aktualizacjach itd itd.... Musialem to przeklikac, ale dalbym sobie glowe uciac ze instalator nie prosil o nazwe uzytkownika .... Panowie to moja pierwsza randka z linuchem wiec wybaczcie. Wszystko juz  jest gitarka udalo mi sie nawet (o dziwo) skonfigurowac polaczenie internetowe, tylko strasznie zamula ale to na pewno wina konfiguracji i wtyczek.

bodnoock

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-25, 01:01:50 »
2006-08-25 00:42:53 bodnoock napisał:

> 2006-08-24 21:59:17 roca napisał:
 >
 > > Jest jeszcze jedna mozliwość,
 >  >
 >  > Kiedy sie instaluje SuSE, to po pierwszym restarcie prosi on o podanie haseł i loginów.
 > Może
 >  > własnie jesteś w tym miejscu?
 >  >
 >  > Ale to by oznaczało, że jesteś już po instalacji systemu, ale w trakcie konfiguracji,
 > czyli
 >  > system jeszcze nie jest gotowy do pracy. Jesli tak jest, to zrestartuj system, odpal tego
 > suse
 >  > i podaj mu takie hasła i login, jakie chcesz.
 >  >
 >  > I chyba ostatnia mozliwość = zapomniałeś co podałes, ale nie chcesz się do tego
 > przyznać.
 >  >
 >  > Oczywiście to wszystko, to tylko moje przypuszczenia.
 >
 >
 > No wiec te omawiane \\"PRZE JAJA...\\" zostaly rozkopane. Podczas pierwszego rozruchu
 > suse, nie zabotowalo z dysku (I tego chce sie dowiedziec, co namieszalem?!), dalem ponowna
 > instalacje i tak klikalem po aktualizacjach itd itd.... Musialem to przeklikac, ale dalbym
 > sobie glowe uciac ze instalator nie prosil o nazwe uzytkownika .... Panowie to moja pierwsza
 > randka z linuchem wiec wybaczcie. Wszystko juz  jest gitarka udalo mi sie nawet (o dziwo)
 > skonfigurowac polaczenie internetowe, tylko strasznie zamula ale to na pewno wina konfiguracji
 > i wtyczek.


Wlasnie udalo mi sie poprawnie dorzucic wtyczke flash\\'a i predkosc od razu wystrzalowa, a i w sumie szybciej niz na windzie.
Ciezko ale sie nie poddam, thx za wszystko! Pewnie jeszcze nie raz tu wroce :)

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-25, 08:16:16 »
2006-08-24 20:40:41 roca napisał:


 >
 > Instalowałem Suse w róznych wersjach juz około 10 razy na róznych komputerach i zawsze przy
 > instalacji podawałem hasło do roota oraz login i hasło usera.
 >

No cóż.... widocznie miałeś szczęście ;) Jak za pierwszym razem instalowałem Suse (była to dziesiątka), to też nie mogłem się zalogować, bo po drodzę instalator nie prosił mnie o podanie hasła dla roota i użyszkodnika :) I to samo miał kumpel. Co najgorsza działo się to przy samodzielnym wyborze pakietów do zainstalowania.:/
Kumplowi też poradziłem, żeby zezwolił instalatorowi na wybór pakietów. I pomogło! :|

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-25, 14:11:58 »
2006-08-25 08:16:16 Qbik napisał:

 > No cóż.... widocznie miałeś szczęście ;)

 :-)

Jak za pierwszym razem instalowałem Suse (była to
 > dziesiątka), to też nie mogłem się zalogować, bo po drodzę instalator nie prosił mnie o podanie
 > hasła dla roota i użyszkodnika :) I to samo miał kumpel. Co najgorsza działo się to przy
 > samodzielnym wyborze pakietów do zainstalowania.:/
 > Kumplowi też poradziłem, żeby zezwolił instalatorowi na wybór pakietów. I pomogło! :|
 >

Ja zawsze am wybieram pakiety do zainstalowania. Ale skoro problem się pojawił, to wypadało by sprawdzic, czy w 10.1 tez wystepuje i ew. zgłosić to do SuSE.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

leiah

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-25, 15:04:38 »
2006-08-25 14:11:58 roca napisał:

 > Ja zawsze am wybieram pakiety do zainstalowania. Ale skoro problem się pojawił, to wypadało by
 > sprawdzic, czy w 10.1 tez wystepuje i ew. zgłosić to do SuSE.
 >

tydzień temu instalowałem suse 10.1 - jak zawsze listę paczek wybierałem sam. instalacja przebiegła dość szybko i bezproblemowo, tak więc (przynajmniej w moim przypadku) taki problem nie miał miejsca.

mastergg

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-25, 21:21:37 »
zaloguj sie jako urzytkownika root i wpisz hasło jakie podałeś

mastergg

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-25, 21:28:57 »
zaloguj sie jako urzytkownik root

opioom

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-25, 21:39:15 »
2006-08-25 21:28:57 mastergg napisał:

> zaloguj sie jako urzytkownik root

Ludzie do jasnej cholery gdzie wy się polskiego uczyliście???!!! Użytkownik przez \\"rz\\" a drugi mądry świeży pisze przez \\"rz\\"...Przecież tego się aż nie da czytać.
Pzdr.

BTW: http://rtfm.killfile.pl/#poprawnie

bodnoock

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-27, 16:53:18 »
2006-08-25 21:39:15 opioom napisał:

> 2006-08-25 21:28:57 mastergg napisał:
 >
 > > zaloguj sie jako urzytkownik root
 >
 > Ludzie do jasnej cholery gdzie wy się polskiego uczyliście???!!! Użytkownik przez
 > \\"rz\\" a drugi mądry świeży pisze przez \\"rz\\"...Przecież tego się aż nie da
 > czytać.
 > Pzdr.
 >
 > BTW: http://rtfm.killfile.pl/#poprawnie
 >


Wez czlowieku sie uspokuj to nie forum ortografii, nikt ci jeszcze nie mowil ze nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu?! Wiem, ze tak to sie pisze po prostu sie pomylilem i nie sprawdzilem przed dodaniem, bo to akurat bylo najmniej wazne. No ale ty pewnie jestes zawsze nieomylny jesli chodzi o ortografie.

bodnoock

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-08-27, 16:55:21 »
2006-08-25 21:39:15 opioom napisał:

> 2006-08-25 21:28:57 mastergg napisał:
 >
 > > zaloguj sie jako urzytkownik root
 >
 > Ludzie do jasnej cholery gdzie wy się polskiego uczyliście???!!! Użytkownik przez
 > \\"rz\\" a drugi mądry świeży pisze przez \\"rz\\"...Przecież tego się aż nie da
 > czytać.
 > Pzdr.
 >
 > BTW: http://rtfm.killfile.pl/#poprawnie
 >


Wez czlowieku sie uspokuj to nie forum ortografii, nikt ci jeszcze nie mowil ze nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu?! Wiem, ze tak to sie pisze po prostu sie pomylilem i nie sprawdzilem przed dodaniem, bo to akurat bylo najmniej wazne. No ale ty pewnie jestes zawsze nieomylny jesli chodzi o ortografie.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Bardzo mała dystrybucja
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-08-27, 17:57:10 »
2006-08-27 16:55:21 bodnoock napisał:


 >
 > Wez czlowieku sie uspokuj to nie forum ortografii, nikt ci jeszcze nie mowil ze nadgorliwosc
 > jest gorsza od faszyzmu?! Wiem, ze tak to sie pisze po prostu sie pomylilem i nie sprawdzilem
 > przed dodaniem, bo to akurat bylo najmniej wazne. No ale ty pewnie jestes zawsze nieomylny
 > jesli chodzi o ortografie.

Nie dość, że z błędami to jeszcze dublujesz posty.

Skoro dla Ciebie to mało ważne, to znaczy, że olewasz innych na forum i nie zależy Ci na odpowiedzi. Proste, prawda?

--
Maciek
unixy.pl