Nowe posty

Autor Wątek: Seryjne nazwy  (Przeczytany 11566 razy)

Fiflip

  • Gość
Seryjne nazwy
« dnia: 2006-08-22, 22:30:52 »
Siemka mam problem z Suse Linux 10.1 a mianowicie

Suse Lunux posiadam z gazety Chip i polaczylem go z Windows XP
(zrobilem virtualna maszyne itp.) tak jak kazali ale jestem takze podlaczony do sieci bo kozystam z internetu ale niestety na Linux\\'ie nie dziala interent co zrobic??

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Seryjne nazwy
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-22, 23:25:53 »
2006-08-22 22:30:52 Fiflip napisał:

> Siemka mam problem z Suse Linux 10.1 a mianowicie
 >
 > Suse Lunux posiadam z gazety Chip i polaczylem go z Windows XP
 > (zrobilem virtualna maszyne itp.) tak jak kazali ale jestem takze podlaczony do sieci bo
 > kozystam z internetu ale niestety na Linux\\'ie nie dziala interent co zrobic??

1.  Nie bardzo rozumiem, dlaczego chip każe instalować suse na wirtualnej maszynie.

2. Do konfiguracji sieci, i innych wynalazków w SuSE służy Yast

3. Wróżka poszła na \\"podmostówkę\\" i nie powie nam, jakiego rodzaju masz ten internet, ani jakie błedy wyyskakują, ani co znaczy to \\"itp.\\" w nawiasie.

Ergo

Ty musisz pomóc nam, zebyśmy mogli pomóc tobie
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Fiflip

  • Gość
Seryjne nazwy
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-22, 23:28:11 »
2006-08-22 23:25:53 roca napisał:

> 2006-08-22 22:30:52 Fiflip napisał:
 >
 > > Siemka mam problem z Suse Linux 10.1 a mianowicie
 >  >
 >  > Suse Lunux posiadam z gazety Chip i polaczylem go z Windows XP
 >  > (zrobilem virtualna maszyne itp.) tak jak kazali ale jestem takze podlaczony do sieci bo
 >  > kozystam z internetu ale niestety na Linux\\'ie nie dziala interent co zrobic??
 >
 > 1.  Nie bardzo rozumiem, dlaczego chip każe instalować suse na wirtualnej maszynie.
 >
 > 2. Do konfiguracji sieci, i innych wynalazków w SuSE służy Yast
 >
 > 3. Wróżka poszła na \\"podmostówkę\\" i nie powie nam, jakiego rodzaju masz ten internet,
 > ani jakie błedy wyyskakują, ani co znaczy to \\"itp.\\" w nawiasie.
 >
 > Ergo
 >
 > Ty musisz pomóc nam, zebyśmy mogli pomóc tobie
 >

Neostrada,  błedu zednego nie ma a Chip tak kazla bo ma to byc polaczenie systemow do internetu Lunux a do czegosc innego Xp

Fiflip

  • Gość
Seryjne nazwy
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-22, 23:47:22 »
2006-08-22 23:28:11 Fiflip napisał:

> 2006-08-22 23:25:53 roca napisał:
 >
 > > 2006-08-22 22:30:52 Fiflip napisał:
 >  >
 >  > > Siemka mam problem z Suse Linux 10.1 a mianowicie
 >  >  >
 >  >  > Suse Lunux posiadam z gazety Chip i polaczylem go z Windows XP
 >  >  > (zrobilem virtualna maszyne itp.) tak jak kazali ale jestem takze podlaczony do
 > sieci bo
 >  >  > kozystam z internetu ale niestety na Linux\\'ie nie dziala interent co zrobic??
 >  >
 >  > 1.  Nie bardzo rozumiem, dlaczego chip każe instalować suse na wirtualnej maszynie.
 >  >
 >  > 2. Do konfiguracji sieci, i innych wynalazków w SuSE służy Yast
 >  >
 >  > 3. Wróżka poszła na \\"podmostówkę\\" i nie powie nam, jakiego rodzaju masz ten
 > internet,
 >  > ani jakie błedy wyyskakują, ani co znaczy to \\"itp.\\" w nawiasie.
 >  >
 >  > Ergo
 >  >
 >  > Ty musisz pomóc nam, zebyśmy mogli pomóc tobie
 >  >
 >
 > Neostrada,  błedu zednego nie ma a Chip tak kazla bo ma to byc polaczenie systemow do internetu
 > Lunux a do czegosc innego Xp
 >

nie sory neostrade mialem keidys teraz jakis Intelink ale dobra juz wiem mam kolege cos mi to zrobi ale dzienks

  • Gość
Seryjne nazwy
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-23, 02:00:27 »
2006-08-22 23:47:22 Fiflip napisał:

> 2006-08-22 23:28:11 Fiflip napisał:
 >
 > > 2006-08-22 23:25:53 roca napisał:
 >  >
 >  > > 2006-08-22 22:30:52 Fiflip napisał:
 >  >  >
 >  >  > > Siemka mam problem z Suse Linux 10.1 a mianowicie
 >  >  >  >
 >  >  >  > Suse Lunux posiadam z gazety Chip i polaczylem go z Windows XP
 >  >  >  > (zrobilem virtualna maszyne itp.) tak jak kazali ale jestem takze podlaczony
 > do
 >  > sieci bo
 >  >  >  > kozystam z internetu ale niestety na Linux\\'ie nie dziala interent co
 > zrobic??
 >  >  >
 >  >  > 1.  Nie bardzo rozumiem, dlaczego chip każe instalować suse na wirtualnej
 > maszynie.
 >  >  >
 >  >  > 2. Do konfiguracji sieci, i innych wynalazków w SuSE służy Yast
 >  >  >
 >  >  > 3. Wróżka poszła na \\"podmostówkę\\" i nie powie nam, jakiego rodzaju masz
 > ten
 >  > internet,
 >  >  > ani jakie błedy wyyskakują, ani co znaczy to \\"itp.\\" w nawiasie.
 >  >  >
 >  >  > Ergo
 >  >  >
 >  >  > Ty musisz pomóc nam, zebyśmy mogli pomóc tobie
 >  >  >
 >  >
 >  > Neostrada,  błedu zednego nie ma a Chip tak kazla bo ma to byc polaczenie systemow do
 > internetu
 >  > Lunux a do czegosc innego Xp
 >  >
 >
 > nie sory neostrade mialem keidys teraz jakis Intelink ale dobra juz wiem mam kolege cos mi to
 > zrobi ale dzienks

Dobra ja chyba wiem...
Trzeba znaleźć połączenie neostrady w windowsowych połączeniach sieciowych. Jak niema musisz zrobić to ręcznie. TJ nie przez płytkę od TELEPSY a ręcznie:) Musisz ręcznie zainstalować modem, a potem ręcznie wszystko konfigurować.

A jak w połączeniach sieciowych masz neostradę to prawym właściwości w połączeniu i zaznaczasz VMware Bridge Protocol. Wtedy będzie działać. To jest wina windy
najlepiej wymień modem neostrady na taki podpinany przez ETHERNET:) to najlepsze wyjscie:D - najpewniejsze, bo te przez USB to marne, nie można nawet łącza podzielić na 2 kompy bez kombinacji...

mario5000

  • Gość
Seryjne nazwy
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-28, 19:11:59 »
2006-08-22 22:30:52 Fiflip napisał:

> Siemka mam problem z Suse Linux 10.1 a mianowicie
 >
 > Suse Lunux posiadam z gazety Chip i polaczylem go z Windows XP
 > (zrobilem virtualna maszyne itp.) tak jak kazali ale jestem takze podlaczony do sieci bo
 > kozystam z internetu ale niestety na Linux\\'ie nie dziala interent co zrobic??
Witam
Widze, że robiłeś system w identyczny sposób jak ja (też mam z tego samego źródła). Mam problem z odostępnieniem folderów w sieci. Robie wszystko w narzędziu Samba i nie mogę się połączyć (podczas pingowania IP jest połączenie między \\"komputerami\\").
Jak Ty rozwiązałeś ten problem.

xavery

  • Gość
Seryjne nazwy
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-02-28, 20:07:37 »
> 3. Wróżka poszła na \\"podmostówkę\\" i nie powie nam, jakiego rodzaju masz ten internet,
 > ani jakie błedy wyyskakują, ani co znaczy to \\"itp.\\" w nawiasie.

Roca, nie czepiaj się tego \\"itp.\\". W tym fragmencie występuje jedyny znak przestankowy w całej treści:)

wolf spider

  • Gość
Seryjne nazwy
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-22, 21:15:11 »
Witam.Czy ktoś mi może powiedzieć  jak zmieniać seryjnie nazwy plików,niepomaga zaznaczenie wszystkich zdjęc i wciśniecie F2.

jk33

  • Gość
Seryjne nazwy
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-22, 22:16:10 »
2006-08-22 21:15:11 wolf spider napisał:

> Witam.Czy ktoś mi może powiedzieć  jak zmieniać seryjnie nazwy plików,niepomaga zaznaczenie
 > wszystkich zdjęc i wciśniecie F2.
 >

Może takie coś: http://www.krename.net/

A jak nie to poszukaj, na pewno gdzieś
znajdziesz gotowe skrypty.

opioom

  • Gość
Seryjne nazwy
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-23, 09:09:26 »
Krusader. Sam poprosi o doinstalowanie krename. Krename posiada kreator zmiany nazw więc jest wyjątkowo banalny w obsłudze...
Pzdr.