Nowe posty

Autor Wątek: Klopocik z laptopem :/  (Przeczytany 5796 razy)

neon2991

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« dnia: 2006-08-20, 13:04:59 »
Ściągnołem Adobe Flash Player i chce to \\'\\'coś\\'\\' zainstalować ale nie idzie.......Gdy uruchamiam flashplayer-installer mam do wyboru 2 opcje instalacji: otwórz i otwórz w terminalu. Biore otwórz to zaczyna mi \\'\\'mulić\\'\\' cały klocek ;/ i nic się po za tym nie dzieje (Jak ostatni raz instalowałem Flash Player to wybierałem tylko uruchom i było wszystko ok.) Biore otwórz w terminalu i niby wszystko ok - instaluje się ładnie ale ŻĄDNA przeglądarka tego nie widzi. Mam Opere. W ustawieniach opery też nic nie widzi. Obsługę wtyczek mam włączoną. O dziwo gdy wybierm wtyczki pokazują mi się tylko dwie pozycje ale nie ma tam Flash Player. A gdy ponownie instaluje to pisze mi, że jest już zainstalowane. Próbowałem ręcznie skopiować tą wtyczkę do folderu opery ale też nic ;/

Na ten temat szukałem już chyba wszędzie a nic nie pomaga.

Jakby co to mam debiana3.1 ( jak ostatni raz instalowałem na debianie tą wtyczkę to było wszystko ok - teraz na nowo instalke systemu zrobiłem i wogle nie moge Flasha zainstalować ;/ )

Prosze o pomoc! Z góry dzęki!




benyo

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-20, 13:35:28 »
Bo ten instalator instaluje standardowo flashplayera w /usr/lib/mozilla ale pozniej instalator pyta czy chcesz zainstalowac go w alternatywnych miejscach. I tak sprawdz gdzie masz opere zainstalowana (np. poleceniem whereis opera) jesli to katalog /usr/bin/opera to pluginy znajduja sie w /usr/lib/opera i taka sciezke wpisz w instaltorze fplayera gdy o to pyta (instalator pokazuje domyslna sciezke /usr/lib/mozilla a ty wpisz /usr/lib/opera). Poszukaj gdzie masz firefoxa lub mozille np. whereis firefox - (dostaniesz np. /usr/local/firefox) wtedy wpisz w instaltorze fp /usr/local/firefox i bedzie dzialac:)

Lorenzo

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-20, 16:42:29 »
Jesli uzywasz netscape\\'a/mozilli/firefox\\'a dodaj to repo do sources.list

 deb http://www.debian-multimedia.org/ sarge main

a następnie:

apt-get update;apt-get install flashplayer-mozilla



neon2991

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-20, 19:18:22 »
2006-08-20 13:35:28 zbysiup napisał:

> Bo ten instalator instaluje standardowo flashplayera w /usr/lib/mozilla ale pozniej instalator
 > pyta czy chcesz zainstalowac go w alternatywnych miejscach. I tak sprawdz gdzie masz opere
 > zainstalowana (np. poleceniem whereis opera) jesli to katalog /usr/bin/opera to pluginy
 > znajduja sie w /usr/lib/opera i taka sciezke wpisz w instaltorze fplayera gdy o to pyta
 > (instalator pokazuje domyslna sciezke /usr/lib/mozilla a ty wpisz /usr/lib/opera). Poszukaj
 > gdzie masz firefoxa lub mozille np. whereis firefox - (dostaniesz np. /usr/local/firefox) wtedy
 > wpisz w instaltorze fp /usr/local/firefox i bedzie dzialac:)


Dalej mi nie działa :(

No ja już nie wiem co tam się dzieje..ech......moze coś innnego pomoże?

neon2991

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-20, 19:39:42 »
Już to zainstalowałem wpisałem żeby zainstalował do /usr/lib/opera no i instaluje. Pisze mi, że zainstalowało a opera nadal nic nie wykrywa. W operze zauważyłem, że wtyczki są zapisane w /usr/lib/opera/plugins/ ale gdy próbuje to wpisać w instalacji adobe flash player to pisze mi, że podałem złą ścieżkę. A w operze jest napisane, że wtyczki mają być w /usr/lib/opera/plugins/ Może można to jakoś inaczej zainstalować tak aby zainstalowało tą wtyczkę właśnie w /usr/lib/opera/plugins/  ??


benyo

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-20, 20:28:15 »
2006-08-20 19:39:42 neon2991 napisał:

> Już to zainstalowałem wpisałem żeby zainstalował do /usr/lib/opera no i instaluje. Pisze mi, że
 > zainstalowało a opera nadal nic nie wykrywa. W operze zauważyłem, że wtyczki są zapisane w
 > /usr/lib/opera/plugins/ ale gdy próbuje to wpisać w instalacji adobe flash player to pisze mi,
 > że podałem złą ścieżkę. A w operze jest napisane, że wtyczki mają być w /usr/lib/opera/plugins/
 > Może można to jakoś inaczej zainstalować tak aby zainstalowało tą wtyczkę właśnie w
 > /usr/lib/opera/plugins/  ??
 >
 >

sprawdz czy w /usr/lib/opera/plugins jest wtyczka o nazwie flashpayer.xpt, jesli jest tzn. ze masz wszystko jak trzeba, jesli nie masz tzn. ze w zlym miejscu wpisujesz owa sciezke

neon2991

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-20, 20:39:15 »
> sprawdz czy w /usr/lib/opera/plugins jest wtyczka o nazwie flashpayer.xpt, jesli jest tzn. ze
 > masz wszystko jak trzeba, jesli nie masz tzn. ze w zlym miejscu wpisujesz owa sciezke

Tam jest ten plik bo go SAM SKOPIOWAŁEM ale opera i tak go nie widzi!!

Co innego moge zrobić żeby to działało?


benyo

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-20, 21:15:38 »
Czemu sam go tam kopiowales ?? mial to w koncu zrobic instalator samodzielnie, wiec mysle ze cos zle wpisujesz skoro tego nie zrobil. poza tym tam musi byc takze biblioteka libflashplayer.so

neon2991

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-20, 21:19:02 »
> Czemu sam go tam kopiowales ?? mial to w koncu zrobic instalator samodzielnie, wiec mysle ze cos
 > zle wpisujesz skoro tego nie zrobil. poza tym tam musi byc takze biblioteka libflashplayer.so
 >

Sam go skopiowałe bo INSTALATOR nic nie zrobił. Mówiłem, że moge podać tylko ścieżkę /usr/lib/opera a wtyczki są w /usr/lib/opera/plugins Dlatego to skopiowałem.

Ale i tak nie działa.........

benyo

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-20, 21:21:18 »
2006-08-20 21:19:02 neon2991 napisał:

> > Czemu sam go tam kopiowales ?? mial to w koncu zrobic instalator samodzielnie, wiec mysle
 > ze cos
 >  > zle wpisujesz skoro tego nie zrobil. poza tym tam musi byc takze biblioteka
 > libflashplayer.so
 >  >
 >
 > Sam go skopiowałe bo INSTALATOR nic nie zrobił. Mówiłem, że moge podać tylko ścieżkę
 > /usr/lib/opera a wtyczki są w /usr/lib/opera/plugins Dlatego to skopiowałem.
 >
 > Ale i tak nie działa.........


i dobrze ze sciezke /usr/lib/opera bo wtyczki umieszczane sa automatycznie w katalogu plugins. Wiec prawidlowa sciezka przy instalacji /usr/lib/opera aa i oczywiscie musisz to zrobic z konta root :)

neon2991

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-20, 21:50:55 »
Może opiszę po kolei co robiłem - może tak bedzie łatwiej ten problem rozwiązać.....

1 - ściągnołem Adobe Flash Player :)
2 - rozpakowałem to \\'\\'coś\\'\\'
3 -  wpisuje w konsoli jako root:  /home/neon2991/Desktop/install_flash_player_7_linux/flashplayer-installer
4 - w instalatorze wpisuje /usr/lib/opera/
5 - uruchamiam ponownie komputer ( tak dla pewności :D )
6 - uruchamiam opere i wchodze na stronę która potrzebuje tej wtyczki i............normalnie szlak mnie trafia bo pisze:Brakuje wtyczki........i tak dalej.

Jeśli chodzi o /usr/lib/opera/ to przed instalacją usunołem to co skopiowałem.
Teraz /usr/lib/opera/plugins wygłąda u mnie tak:

debian:/usr/lib/opera/plugins# ls
flashplayer.xpt    libnpp.so           operapluginwrapper
libflashplayer.so  operaplugincleaner

Gdy sprawdzam w operze wtyczki to tylko to jest napisane:

application/x-opera-nsplugin   -
/usr/lib/opera/plugins/libnpp.so

Nie wiem co dalej robić żeby to działało. Spróbuje teraz odinstalować i na nowo zainstalować opere może to coś pomoże.......


benyo

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-20, 21:56:45 »
w preferencjach opery tam gdzie masz pokazane jakie masz wtyczki zainstalowane , na dole jest sciezka dostepu do wtyczek, sprawdz czy wpisane masz /usr/lib/opera/plugins

benyo

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-20, 21:58:49 »
i wcisnij przycisk \\'znajdz wtyczki\\'

neon2991

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-08-20, 22:24:24 »
U mnie pisze coś takiego:

ścieżki dostępu do wtyczek: /usr/lib/opera/plugins:/usr/lib/mozilla/plugins:/home/neon2991/.opera/plugins

i wykryte wtyczki pisze mi coś z proxy ( ja i tak nie używam proxy ).

Właśnie zainstalowałem na nowo opere ale to i tak nic nie dało - nadal ten sam błąd.

Co dalej?






Tylko tak jeszcze powiem żeby mnie nikt nie napisał żeby zmienić przeglądarke bo jak to się mówi \\'\\'che i koniec\\'\\' ( chce mieć opere i już :D ).

neon2991

  • Gość
Klopocik z laptopem :/
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-08-20, 22:25:38 »
A cha i jeszcze jedno - jak biore znajdź wtyczki to dalej nic :( nic nie znajduje