Nowe posty

Autor Wątek: Roznica w poborze pradu...  (Przeczytany 2628 razy)

quidin

  • Gość
Roznica w poborze pradu...
« dnia: 2006-08-19, 16:14:06 »
Jak zaktualizować KDE 3.4 do 3.5  Linux Mandriwa pp

gelon

  • Gość
Roznica w poborze pradu...
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-19, 17:47:03 »
2006-08-19 16:14:06 quidin napisał:

> Jak zaktualizować KDE 3.4 do 3.5  Linux Mandriwa pp

http://forum.mandriva.org.pl/showthread.php?t=18230&highlight=aktualizacja+kde

tam popytaj, a raczej przeszukaj forum...chłopaki to już przewałkowały po 10 razy...;)

anb

  • Gość
Roznica w poborze pradu...
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-19, 11:48:35 »
Witam,

zastanawiam sie czy oprzec siec na routerze sprzetowym, czy na programowym... I mam pewne pytanie, mianowicie jaka jest roznica w poborze pradu miedzy routerem sprzetowym, a komputerem? W sensie, ile mogloby kosztowac utrzymanie routera sprzetowego chodzacego 24/7, a ile PCta? Z gory dzieki za pomoc. ;-)

benyo

  • Gość
Roznica w poborze pradu...
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-19, 13:43:44 »
2006-08-19 11:48:35 anb napisał:

> Witam,
 >
 > zastanawiam sie czy oprzec siec na routerze sprzetowym, czy na programowym... I mam pewne
 > pytanie, mianowicie jaka jest roznica w poborze pradu miedzy routerem sprzetowym, a komputerem?
 > W sensie, ile mogloby kosztowac utrzymanie routera sprzetowego chodzacego 24/7, a ile PCta? Z
 > gory dzieki za pomoc. ;-)

NO coz jesli patrzec tylko pod katem poboru mocy to prosty router z wbudowanym switchem pobiera do 10 W (standardowo okolo 7W), a PC?? 7W to pobieral PC z Pentium 386 :) PRacujacy PC pobiera okolo 40W bez monitora zakladajac ze stoi sobie swobodnie i nie pracujesz na nim.
wiec jesli ma robic tylko za router to chyba nie ma sensu stosowac PC, tym bardziej ze routery sprzetowe, obecnie zawieraja podstawowe uslugi (np. DHCP) w podstawowym stopniu konfigurowalne oraz wbudowanego switcha na kilka portow. Natomiast jesli planujesz uczynic go serwerem z uslugami takimi jak ftp, http, konfiguracja pasma przepustowosci dla poszczegolnych uzytkownikow to wtedy warto postawic na PC, wtedy bedziesz mogl zrobic pelny serwer z routerem , serwerami wszelkiego typu i uslugami.

Ale moze ktos ci podpowie inaczej, to jest ylko moja opinia

Maciek_Rutecki

  • Gość
Roznica w poborze pradu...
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-19, 14:45:26 »
2006-08-19 13:43:44 zbysiup napisał:


 >
 > Ale moze ktos ci podpowie inaczej, to jest ylko moja opinia

Popieram, jeśli nie robisz jakiegoś serwera na tym routerze, to najwygodniej sprzetowy, pomijam fakt, że mniej prądu pobiera, ale jest mniejszy i bardziej cichy.

--
Maciek


anb

  • Gość
Roznica w poborze pradu...
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-20, 02:20:07 »
Dziekuje za odpowiedzi - jeszcze przemysle ta sprawe ;-)