Nowe posty

Autor Wątek: jaki procesor  (Przeczytany 8190 razy)

neon2991

  • Gość
jaki procesor
« dnia: 2006-08-17, 21:48:33 »
Zainstalowałem debiana 3.1r2 sarge z 2 płyt DVD. Przy instalacji wyłączyłem internet bo pisało, że bedzie mi ściągać około 12 godzin. Nie chciaem tyle czekać więc wszystko zainstalowałem z płyt DVD. Podczas tej instalacji pokazało mi się, że bede musiał uruchomić apt-get update aby zaaktualizować najnowsze poprawki itp. Gdy uruchomiłem już apt-get update nic się nie aktualizowało - żadnych pakietów nie było do zaaktualizowania. Troche to dziwne! ?

Jeszcze podczas instalacji systemu pokazało mi się coś, że będe coś musiał dodać do /etc/apt/sources.list aby aktualizować system.

Czy musze coś dodać do sources.list i czy to normalne, że pisało mi, że mam zaaktualizować system kiedy pisze mi, że nie ma nic do zaaktualizowania??

Prosze o Pomoc!

Z góry dzięki!

Lorenzo

  • Gość
jaki procesor
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-17, 22:07:36 »
AAARGGGHHH :|
apt-get --help, man apt, apt-HOWTO

Wstydź się tyle dokumentacji :P
apt-get update tylko pobiera inforamcje o paczkach dosytepnych w repo. Aktualizacje paczek w systemie dokonujesz przy pomocy
apt-get upgrade
Aptitude (fe) i synaptic informują o nowych paczkach w repo.



gelon

  • Gość
jaki procesor
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-18, 00:11:53 »
2006-08-17 21:48:33 neon2991 napisał:

> Zainstalowałem debiana 3.1r2 sarge z 2 płyt DVD. Przy instalacji wyłączyłem internet bo pisało,
 > że bedzie mi ściągać około 12 godzin. Nie chciaem tyle czekać więc wszystko zainstalowałem z
 > płyt DVD. Podczas tej instalacji pokazało mi się, że bede musiał uruchomić apt-get update aby
 > zaaktualizować najnowsze poprawki itp. Gdy uruchomiłem już apt-get update nic się nie
 > aktualizowało - żadnych pakietów nie było do zaaktualizowania. Troche to dziwne! ?
 >
 > Jeszcze podczas instalacji systemu pokazało mi się coś, że będe coś musiał dodać do
 > /etc/apt/sources.list aby aktualizować system.
 >
 > Czy musze coś dodać do sources.list i czy to normalne, że pisało mi, że mam zaaktualizować
 > system kiedy pisze mi, że nie ma nic do zaaktualizowania??
 >
 > Prosze o Pomoc!
 >
 > Z góry dzięki!


najprawdopodobniej nie masz dodanych repozytoriów z internetu...skoro wszystko wsadziłeś zpłyt to z nich naprawdę już nic nie zaktualizujesz...zmień sources list na repozytoria z internetu

neon2991

  • Gość
jaki procesor
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-18, 10:55:20 »
 > najprawdopodobniej nie masz dodanych repozytoriów z internetu...skoro wszystko wsadziłeś zpłyt
 > to z nich naprawdę już nic nie zaktualizujesz...zmień sources list na repozytoria z internetu

Wywaliłem płyty z sources.list i wszystko już ok! Dzięki!

narcinn

  • Gość
jaki procesor
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-17, 18:13:49 »
witam kupielm prcesor barton 2500+ ma nastepujace parametry:
Type: Barton
FSB: 166/333MHz
Socket A
Core: 13nm
Die size: 101mm
Transistors: 54.3 million
Frequency: 1.833GHz
Cache L1 Instructions: 64KB
Cache L1 Datas: 64KB
Cache L2: 512KB
Operating voltage: 1.65V
Multiplier: 11
Power (Max): 63.2W

a program do wykrywania sprzetu a smigam na mandrivie pokazuje nastepujace parametry:
 Identyfikacja
ID procesora: ?1
Dostawca: ?AuthenticAMD
Nazwa modelu: ?AMD Athlon(tm)
Rodzina procesora: ?6
Model: ?10
Numeracja modelu: ?0
Możliwości
Częstotliwość (MHz): ?1091.708
Rozmiar cache: ?512 KB
Bogomipsy: ?2154.49
Błędy
Błąd Fdiv: ?Nie
Błąd przecinka: ?Nie
Błąd F00F: ?Nie
Błąd instrukcji halt: ?Nie
FPU
Obecność koprocesora: ?Tak
Czy koprocesor posiada wektor przerwań: ?Tak
Różne
Poziom procesora: ?1
Flagi: ?fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 mmx fxsr sse syscall mmxext 3dnowext 3dnow
Ochrona przed zapisem: ?Tak

cos mi tu chyba nie gra a moze sie myle i jeszcze czy znacie moze jakies prgramy ktore pokazuja co ma sie w kompie chodzi mi o np odpowiednik windowsowego everesta czy cos takiego

leiah

  • Gość
jaki procesor
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-17, 22:07:12 »
a co BIOS "mówi"?

xis

  • Gość
jaki procesor
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-18, 17:55:38 »
Jeśli Twój procesor wyposażony jest w technologię PowerNow! to musisz zainstalować demona powernowd, którym będziesz mógł odpowiednio 'podkręcać' częstotliwość taktowania, do maksimum.