Nowe posty

Autor Wątek: Konwersja do 3gp  (Przeczytany 4106 razy)

Jennahan

  • Gość
Konwersja do 3gp
« dnia: 2006-08-14, 17:46:47 »
Od kilku dni poszukuję sposobu instalacji Ubuntu, bądź Debiana na mojej maszynie. Niestety każda próba kończy się w momencie wykrywania napędu CD i montowania go. Czytałem gdzieś, że w bashu można ręcznie podmontować napęd niestety nie mam zielonego pojęcia jak wejść do niego podczas instalacji. Mam nagrywarkę DVD: LG DVDRAM GSA-H10N i niestety na stronie producenta nie ma sterowników pod Linuxa do niej... Próbowałem również z innym napędem CD, ale otrzymuję ten sam błąd. Nie wiem teraz czy to wina reszty sprzętu:

Intel Pentium D 805, 2.66 GHz (x2)
Kingston 2 x 512MB 533MHz DDR2
Dysk Seagate Barracuda 320 GB,
Pine GF XFX6600 256MB
Gigabyte 965P-DS3

Płytki na pewno są dobre bo na innym kompie zaskoczyły...

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Konwersja do 3gp
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-14, 20:37:07 »
2006-08-14 17:46:47 Jennahan napisał:

> Od kilku dni poszukuję sposobu instalacji Ubuntu, bądź Debiana na mojej maszynie. Niestety każda
 > próba kończy się w momencie wykrywania napędu CD i montowania go. Czytałem gdzieś, że w bashu
 > można ręcznie podmontować napęd niestety nie mam zielonego pojęcia jak wejść do niego podczas
 > instalacji. Mam nagrywarkę DVD: LG DVDRAM GSA-H10N i niestety na stronie producenta nie ma
 > sterowników pod Linuxa do niej... Próbowałem również z innym napędem CD, ale otrzymuję ten sam
 > błąd. Nie wiem teraz czy to wina reszty sprzętu:
 >
 > Intel Pentium D 805, 2.66 GHz (x2)
 > Kingston 2 x 512MB 533MHz DDR2
 > Dysk Seagate Barracuda 320 GB,
 > Pine GF XFX6600 256MB
 > Gigabyte 965P-DS3
 >
 > Płytki na pewno są dobre bo na innym kompie zaskoczyły...

Z tego, co się orientuję, to zwykłe instalatory nie maja mozliwości wejścia do konsoli w trakcie instalacji. raczej nalezałoby na poczatku instalacji dopisac odpowiednie parametry do jądra. Da się to zrobić np w Auroksie. Należałoby uruchomić moduł odpowiedzialny za obsługe takich napędów.

zobacz jeszcze tutaj
http://pl.wikipedia.org/wiki/DVD-RAM

i na Googlach.

P.S. 1. Skąd wytrzasnałeś taki specyficzny sprzęt?
2. Moze masz mozliwość chcby pozyczenia zwykłego DVD-ROMu? To by bardzo ułatwiło sprawę.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Jennahan

  • Gość
Konwersja do 3gp
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-14, 22:17:26 »
> P.S. 1. Skąd wytrzasnałeś taki specyficzny sprzęt?
Tzn?
 > 2. Moze masz mozliwość chcby pozyczenia zwykłego DVD-ROMu? To by bardzo ułatwiło sprawę.
Przed chwilą podłączyłem stary napęd CD i to samo. Nie może go podmontować...

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Konwersja do 3gp
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-15, 02:35:33 »
2006-08-14 22:17:26 Jennahan napisał:

>  > P.S. 1. Skąd wytrzasnałeś taki specyficzny sprzęt?
 > Tzn?

Tzn, ze jest róznica między DVD-RAM, a DVD-ROM, prawie to samo, ale prawie robi tu naprawde wielką różnicę (Chyba, ze była to tylko twoja literówka)

 >  > 2. Moze masz mozliwość chcby pozyczenia zwykłego DVD-ROMu? To by bardzo ułatwiło sprawę.
 > Przed chwilą podłączyłem stary napęd CD i to samo. Nie może go podmontować...
 >

Jesli jest za stary, np SCSI, to też niedobrze.
1. Sprawdź, czy taśma łaczaca jest ok, (u mnie wczoraj jedna zaczęła wariować)
2. Sprawdź, czy BIOS wykrywa tego CD-ROMa. (zaraz po właczeniu kompa powinna sie wyswietlić tak atabelka z napędami. zeby ja dokładnie obejrzec wcisnij w czasie jej wyswietlania klawisz pause/break, jak skonczysz, to enter.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Jennahan

  • Gość
Konwersja do 3gp
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-16, 20:58:58 »
> Jesli jest za stary, np SCSI, to też niedobrze.
 > 1. Sprawdź, czy taśma łaczaca jest ok, (u mnie wczoraj jedna zaczęła wariować)
 > 2. Sprawdź, czy BIOS wykrywa tego CD-ROMa. (zaraz po właczeniu kompa powinna sie wyswietlić tak
 > atabelka z napędami. zeby ja dokładnie obejrzec wcisnij w czasie jej wyswietlania klawisz
 > pause/break, jak skonczysz, to enter.

Bios wykrywa CeDeka ale linux go nie montuje. Sprawdzałem na starym kompie i ten CeDek tam działa, a na nowym już nie... Może to jest wina płyty głównej? Bo mój kuzyn twierdzi, że może to być wina tego, że ona głównie na SATA jest przygotowana. Fakt ma jedno gniazdo IDE i sprawne ale... No nie wiem. Normalnie wszelkie nadzieje trace na linuxa :/

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Konwersja do 3gp
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-16, 21:55:53 »
2006-08-16 20:58:58 Jennahan napisał:

 > ... na SATA jest przygotowana. Fakt ma jedno gniazdo IDE i sprawne

Spoko. To moze byc to (jeszcze sie nie spotkałem z sytuacja, zeby linux nie zamontował mi normalnego CDromu przy instalacji).

szukaj tutaj:
https://newbie.linux.pl/?id=forum&show=szukaj&kategoria=all >

 > ale... No nie wiem. Normalnie wszelkie nadzieje trace na linuxa :/

Na zalamkę jescze za wcześnie. Nie ma wała, zeby linux nie wlazł na dysk. :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Jennahan

  • Gość
Konwersja do 3gp
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-16, 22:34:16 »
> szukaj tutaj:
 > https://newbie.linux.pl/?id=forum&show=szukaj&kategoria=all >

Gdybym nie szukał już na forach to bym nie pisał ;)

Dobra teraz po raz kolejny przebrnąłem przez wszystkie tematy o instalacji i CD/DVD i niesetety na moje pytanie nie ma odpowiedzi :/

jedynie to:
https://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=83687

flinki

  • Gość
Konwersja do 3gp
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-18, 15:52:06 »
Witam - mam identyczna plyte glowna co Ty (GA-965P-DS3) i rowniez mialem ten problem z Gentoo. Nie znam odpowiedzi na pytanie czemu tak sie dzieje ale problem rozwiazalem przegrywajac pliki z plyty na flash USB i podpialem przy bootowaniu (bootowalem z plyty a pliki ciagnal z USB) i wtedy ruszylo. Pozdrawiam.

Jennahan

  • Gość
Konwersja do 3gp
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-18, 17:23:31 »
> Witam - mam identyczna plyte glowna co Ty (GA-965P-DS3) i rowniez mialem ten problem z Gentoo.
 > Nie znam odpowiedzi na pytanie czemu tak sie dzieje ale problem rozwiazalem przegrywajac pliki
 > z plyty na flash USB i podpialem przy bootowaniu (bootowalem z plyty a pliki ciagnal z USB) i
 > wtedy ruszylo. Pozdrawiam.

Czy mógłbyś powiedzieć jak dokładnie ten proces wyglądał?

mlody001

  • Gość
Konwersja do 3gp
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-14, 17:24:41 »
Witam! Mam taki problem. Znalazłem taki program do konwersji na 3gp (3gpwiz). Ale niestety nie umiem go uruchomić, a na dodatek nie moge skompilować ffmpeg'a z obsługą aac i amr. Pomóżcie!

szalonyjechu

  • Gość
Konwersja do 3gp
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-09-25, 21:56:03 »
mnie po x razach kompilacji roznych wersji ffmpega sie udalo nawet AAC zadzialalo
wiec problem raczej w wersji ffmpega