Nowe posty

Autor Wątek: Nowa strona glowna  (Przeczytany 7509 razy)

aswerus

  • Gość
Nowa strona glowna
« dnia: 2006-08-15, 13:56:46 »
Powitać, linuxa używam sporadycznie, teraz akurat musiałem go zainstalować i skonfigurować dla kogoś innego, ale miałem go kiedyś i coś tam mi we łbie zostało. Chodzi o połączenie przez neostradę (tja, udało mi sie to cudo odpalić na linuxie => ale w wersji modemu E2T, nowy (e3t) nie działa dobrze z linuxem i drakeconnect\\'em i musiałem się łączyć przy pomocy komend bash\\'a, a komp jest dla osoby zielonej i ta opcja odpadała, teraz E2T łączy się z poziomu GUI). Mam mandrake 10.1 z KDE 3.2, łączę się przez taką ikonkę na dole (niby nie kompletny noob no ale :) ), która wykonuje ifup ppp0 i ifdown ppp0 z /sbin. Wszystko pięknie, bo działa, ale po drodze wymaga wpisania hasła root\\'a, a to jest problem, bo wolałbym aby osoby używające ten komp nie miały root\\'a (mam go serwisować przez jakiś czas więc ja moge mieć to hasło :>) bo coś zepsują. Jak można ten monit wyłączyć? Próbowałem przez terminal zmieniać chmod, chown i chgrp tych plików, ale one i tak były 755 więc inni userzy powinni je móc włączać lub odczytywać. Dałem nawet chmod na 777, ale bez skutku. Pozmieniałem chown i chgrp, ale też bez skutku :(. Jak wyłączyć ten monit? Albo żeby chociaż pytało się o hasło użytkownika a nie roota. BTW, biorę \\"zapamiętaj hasło\\" ale to działa tylko podczas jednej sesji, po restarcie znowu trzeba wpisywać. Dzięki i pozdro

Maciek_Rutecki

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-15, 14:23:12 »
Zainteresuj się sudo i visudo: zrób skypt uruchamiający neo dodaj do suoders i odpalaj skrypt \\"sudo nazwa_skryptu\\"

--
Maciek

aswerus

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-15, 14:35:56 »
2006-08-15 14:23:12 Maciek_Rutecki napisał:

> Zainteresuj się sudo i visudo: zrób skypt uruchamiający neo dodaj do suoders i odpalaj skrypt
 > \\"sudo nazwa_skryptu\\"
 >
 > --
 > Maciek
 >
Dzięki, tylko czy mógłbyś to wytłumaczyć ciut bardziej łopatologicznie :) ? Z sudo jeszcze nie miałem do czynienia.

chmooreck

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-15, 17:14:23 »
w takim razie zainteresuj sie najpiertw poleceniem man

aswerus

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-16, 12:10:52 »
Ok, czyli napisać skrypt w bashu, dodać wpis z jego lokacją do sudoers, potem zrobić coś aby polecenie \\"sudo nazwa_skryptu\\" odpalać z GUI, odpalanie tego z terminala nie wchodzi w grę teoretycznie.

chmooreck

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-16, 13:11:54 »
Zgadza sie, wlasnie o takie rozwiazanie chodzi

btw... zamiast skryptu moze byc po prostu polecenie - zalezy co \\'przy okazji\\' bedziesz chcial zrobic...

aswerus

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-16, 14:01:23 »
2006-08-16 13:11:54 chmooreck napisał:

> Zgadza sie, wlasnie o takie rozwiazanie chodzi
 >
 > btw... zamiast skryptu moze byc po prostu polecenie - zalezy co \\'przy okazji\\' bedziesz chcial
 > zrobic...
Ok, w terminalu spradzam działanie poleceń, zanim jeszcze zrobię je w skrypcie. Jestem połączony i robię :
su
cd /sbin
./ifdown ppp0
i mnie ładne rozłącza

Próbuję to samo, ale tym razem chce się połączyć
./ifup ppp0
i pisze mi coś takiego:
[root@localhost sbin]# ifup ppp0
Using interface ppp0
Connect: ppp0 <--> /dev/pts/1
LCP terminated by peer
Connection terminated.
Using interface ppp0
Connect: ppp0 <--> /dev/pts/1
Received bad configure-ack:  01 04 05 d4 05 06 5b 59 f6 f2
Received bad configure-ack:  01 04 05 d4 05 06 d6 87 1c 79
Received bad configure-ack:  01 04 05 d4 05 06 0e 7e 6c 8d
Received bad configure-ack:  01 04 05 d4 05 06 ea 0b e6 b7
Received bad configure-ack:  01 04 05 d4 05 06 0a 36 1b 0b

i nie łączy.
co znaczy to \\"recieved bad configure-ack\\"? Muszę coś dodać do polecenia
./ifup ppp0 ? Jakieś dodatkowe argumenty?

aswerus

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-18, 13:02:03 »
Próbowałem i dalej mam ten sam problem z ifup ppp0, a dopóki go nie rozwiąże to nie ma sensu wrzucać tego do sudo, tylko o co mu chodzi? :(

tomek14

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-15, 00:07:27 »
Witam!

Coz, mam sentyment do tej strony, bo to wlasnie portal linux.pl pomogl mi w stawianiu pierwszych krokach w swiecie pingwinow. Teraz do rzeczy ;P Nowe design jest niezly, troche zawiewa mi wp.pl, ale to dobrze, bo jest czytelny. Mam jednak kilka uwag:

1. Ta reklama (obecnie reklama strony single.pl), ktora znajduje sie nad kolumnami "aktualnosci" i "newsy z sieci" (czy jakos tak) jest w FATALNYM miejscu i psuje ergonomie strony. Gdyby dalo by sie ja umiescic pod dzialem "aktualnosci" strona zyskala by sporo na wygladzie i czytelnosci, bo przeciez to ten dzial jest glownym celem osob odwiedzajacych strone.

2. Druga sprawa do nielad w lewym-dolnym rogu strony glownej, niby wszytsko jest ok, ale panuje tam maly nielad w tych kolumnach i jakos to tak nijak sie prezentuje :/

pozdr!

gelon

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-15, 00:30:01 »
2006-08-15 00:07:27 tomek14 napisał:

> Witam!
 >
 > Coz, mam sentyment do tej strony, bo to wlasnie portal linux.pl pomogl mi w stawianiu
 > pierwszych krokach w swiecie pingwinow. Teraz do rzeczy ;P Nowe design jest niezly, troche
 > zawiewa mi wp.pl, ale to dobrze, bo jest czytelny. Mam jednak kilka uwag:
 >
 > 1. Ta reklama (obecnie reklama strony single.pl), ktora znajduje sie nad kolumnami
 > "aktualnosci" i "newsy z sieci" (czy jakos tak) jest w FATALNYM miejscu i
 > psuje ergonomie strony. Gdyby dalo by sie ja umiescic pod dzialem "aktualnosci"
 > strona zyskala by sporo na wygladzie i czytelnosci, bo przeciez to ten dzial jest glownym celem
 > osob odwiedzajacych strone.
 >
 > 2. Druga sprawa do nielad w lewym-dolnym rogu strony glownej, niby wszytsko jest ok, ale panuje
 > tam maly nielad w tych kolumnach i jakos to tak nijak sie prezentuje :/
 >
 > pozdr!

........................................
mam wrażenie że piszesz o innej stronie......... u mnie nie ma żadnej reklamy ...
a nieład po lewej na dole to najnowsze wpisy do forum...(m.in. twój....)

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-15, 01:59:45 »
Dziwne :) U mnie wpisy z forum są w prawej dolnej :D.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-15, 02:50:48 »
2006-08-15 01:59:45 scool napisał:

> Dziwne :) U mnie wpisy z forum są w prawej dolnej :D.
U mnie też

A tak swoja drogą, nowy wygląd jakby stracił na przyjrzystości, chociaż dolna część wypadła według mnie najlepiej, tam jest największy porządek. Mozna by te klocki inaczej poukładać :-) Po prostu, jak sie na nia patrzy, to trzeba sie od nowa uczyć, gdzie co jest. za to wielkim plusem są kolory!
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-15, 02:52:57 »
Ale juz podstrony tego działu są ok.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

gelon

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-08-15, 07:05:30 »
2006-08-15 01:59:45 scool napisał:

> Dziwne :) U mnie wpisy z forum są w prawej dolnej :D.


:):):) to mnie się strony pomięszały....sory;)

xactive

  • Gość
Nowa strona glowna
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-08-16, 12:58:00 »
Na monitorze 19 cali w rozdzielczości 1280x1024 wyglada strasznie chudo ;p
Dlaczego zaprojektowano strone do wyswietlania w rodzielczosci 800x600???? To było dobre 10 lat temu. Proponuje webmasterowi zajrzeć np na kde-look.org, wyglada swietnie niezaleznie od używanej rozdzielczosci.
Jeszcze raz podkreslam: ZUPEŁNE DNO ;P