Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Potrzebuje dystrybucji...  (Przeczytany 25231 razy)

chmooreck

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-08-11, 07:31:13 »
przepraszam, ale nie moglem sie powstrzymac :-)

2006-08-10 23:21:02 Małolat napisał:
 >
 > Po pierwsze: powiedziałem przecież że nie da się zainstalować sterów do modemu bez kompilacji.
 > Chyba wiem co mówie. Gdybym zainstalował te stery to nie instalowałbym znowu czegoś innego
 > prawda?

z tygo wnioskuje, ze wydaje ci sie, ze jestes nieomylny... i masz racje.. WYDAJE ci sie...


 > Po trzecie: Wiem że wypadłem jak lamer

...ignorant i straszny len...

benyo

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-08-11, 19:32:36 »
Zrob jak mowia , potrzebujesz zrodla kernela (ale nie z kernel.org) lecz z danej dystrybucji (pewnie sa na plytce instalacyjnej lub do sciagniecia z sieci (ale nie z kernel.org lecz ze strony dystrybucji), to wystarczy, nie potrzeba kompilowac jadra od nowa. Zrodla sa potrzebne i do sterownikow eagle i nvidii. To dziala na kazdej dystrybucji. Skompiluj sterowniki eagle i nvidii i bedzie dzialac na bank.

Małolat

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-08-11, 23:40:21 »
2006-08-11 19:32:36 zbysiup napisał:

> Zrob jak mowia , potrzebujesz zrodla kernela (ale nie z kernel.org) lecz z danej dystrybucji
 > (pewnie sa na plytce instalacyjnej lub do sciagniecia z sieci (ale nie z kernel.org lecz ze
 > strony dystrybucji), to wystarczy, nie potrzeba kompilowac jadra od nowa. Zrodla sa potrzebne i
 > do sterownikow eagle i nvidii. To dziala na kazdej dystrybucji. Skompiluj sterowniki eagle i
 > nvidii i bedzie dzialac na bank.
 >


Ale usiłuje wam powiedzieć że nie da się tego zrobić. Nie ma przy instalce wyboru pakietów a cały system mieści się na jednym cd to chyba oczywiste że nie zainstlowały się źródła z dystrybucji. Gdyby się zainstalowały to bym nie zrzędził cały czas. Tylko nie pytajcie się mnie czy sprawdzałem w /urs/src!

benyo

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-08-12, 10:50:50 »
Nie ma przy instalce wyboru pakietow bo wyszukujesz sobie jakichs dziwnych dystrybucji. Zainstaluj sobie cos bardziej standardowego (slackware, fedora, mandriva, i wlasciwie wszystkie bardziej znane i powszechne) a tam na pewno sa zrodla kernela i jest mozliwosc wyboru pakietow przy instalacji.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-08-12, 12:39:10 »
2006-08-09 16:38:15 spideros1 napisał:

> AAAAAAAAAARGH, trzymajcie mnie bo nie wyrobie .....

No to uważaj, bo możesz nie wyrobić...
 >
 > http://www.jakilinux.org
 >

Odwiedziłem ostatnio własnie tę stronę i o zgrozo, zobaczyłem tam, że podają nieprawdziwe informacje. Chciałem sobie porównac dwie dystrybucje, z których jedną było SuSE i okazało sie, że w tabelce, w ierszu posięconym współpracy z isdn przy suse było dosłownie: "(0) ?", a przecież, to właśnie w suse najłatwiej ustawić to połaczenie. Wiem to z własnego doswiadczenia, a kilka dystrybucji pod tym względem juz przetestowałem.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

kwazar

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-08-12, 13:39:54 »
2006-08-09 16:04:49 Małolat napisał:

> Witam! Szukam dystrybucji która (sama) zainstaluje sterowniki nVidii i modemu (eagle lub
 > ueagle), będzie (bez potrzeby kompilacji jądra) obsługiwać wiele procesorów, będzie miała
 > zainstalowaną alse. Wszystko to żeby było dostępne odrazu po instalacji. Musi mieć kde lub coś
 > innego (byle nie gnome). Najfajniej żeby miała jakieś kreatory ale poradze sobie z konsolą.
 > Distro będzie używane w domciu (muzyka, gry, internet). Suse, aurox i mandriva nie wchodzą w
 > gre z tego powodu że nic tam nie działa. Pozdrawiam!

zainstaluj windowsa - najlepiej XP HOME OEM - bedziesz mial wszystko to co napisales plus aktywacje po zmianie partycji,myszki,dysku,karty i czego tam jeszcze b.gates nie wymysli....;). wlasnie z jednej partycji vfat, pod linuksem zrobilem dwie - reiserfs i ext3 i windows XP HOME OEM  juz sie nie odpalil - musialem aktywowac system ponownie przez telefon - a przeciez fizycznie nic nie zmienilem - shit nad shity... Polecam polska dystrybucje LinnexOS

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-08-12, 20:18:53 »
2006-08-09 16:04:49 Małolat napisał:
Suse, aurox i mandriva nie wchodzą w
 > gre z tego powodu że nic tam nie działa. Pozdrawiam!

To, ze nie widziałeś słonia, nie znaczy, że słoń nie istnieje.
To , że nie umiesz czegoś tam uruchomic, nie znaczy to, że się nie da tego nie da zrobić. Pomyśl logicznie, czy ktoś trzymałby distro na dysku, gdyby nic na nim nie mógł zrobić?

P.S. Wypróbuj jescze Xandrosa
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

benyo

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-08-13, 13:04:49 »
Chyba na nic Ci nasza pomoc bo TY szukasz dystrybucji ktora nazywa sie WINDOWS XP w ktorej samo sie wszystko zrobi a Ty ewentualnie laskawie klikniesz 'Dalej' 'Dalej' 'Zakoncz'. Myslisz ze jestes jedynym ktory uzywa karty NVidii i neostrady na linuxie?? czemu u innych to dziala a u Ciebie nie chce?? Odpowiedz jest prosta: nie chce CI sie  poczytac dokumentacji troche oraz mnostwa stron ktore traktuja o instalacji NVidii i sterownikow eagle. Sam instalowalem to na 3 roznych dystrybucjach (aurox - 5 lat temu, Slackware, KateOS) i jakos dzialalo to na wszystkich. Masz racje wypadasz jak lamer

flak

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #38 dnia: 2006-08-13, 13:16:08 »
2006-08-13 13:04:49 zbysiup napisał:

> Chyba na nic Ci nasza pomoc bo TY szukasz dystrybucji ktora nazywa sie WINDOWS XP w ktorej samo
 > sie wszystko zrobi a Ty ewentualnie laskawie klikniesz 'Dalej' 'Dalej' 'Zakoncz'.

????
Automatycznie to to potrafi jedynie zainstalować spyware/wirusa. Choć bardziej wytrawny użytkownik może go tak skonfigurować by się automatycznie zawieszał. Ja tam nie mam doczynienia z tym Windows XP, ale jakoś wątpię by miał wbudowany sterownik do NVIDIA. Przecież to Linux ma w zwyczaju mieć wszystkie możliwe sterowniki na pokładzie a nie Windows.

Proponuje Mac OS X i komputer iMAC. Wyszstko na mięjscu - i hardware i sterowniki. ;P

benyo

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #39 dnia: 2006-08-13, 13:26:51 »
> ale jakoś wątpię by miał wbudowany sterownik do NVIDIA.

NO tu jednak musialbym stanac w obronie WIndows XP bo takowe sterowniki posiada

leiah

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #40 dnia: 2006-08-13, 14:23:43 »
2006-08-13 13:26:51 zbysiup napisał:

 > NO tu jednak musialbym stanac w obronie WIndows XP bo takowe sterowniki posiada
 >
ale ze wsparciem OpenGL, czy nie?
bo jak bez to to żaden sterownik

benyo

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #41 dnia: 2006-08-13, 14:34:33 »
Bedziemy sie spierac o sterownik Nvidii pod WIndowsXP na forum linuxowym ??
Ja chcialem tylko powiedziec ze to co chce zrobic 'Malolat' mozna wykonac na wiekszosci dystrybucji, trzeba tylko troche poczytac

sys

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #42 dnia: 2006-08-13, 14:58:13 »
Małolatowi dziękujemy i prosimy o zainstalowanie Winzgrozy :P oszczędzi to nam i Tobie problemów w przyszlości :)

Reszcie dziękujemy za chęć pomocy, niemniej wobec lenistwa i lamerstwa samego zainteresowanego nie ma większego sensu karmić trolla skoro wie lepiej :D

A.B na co czekasz z tym wątkiem? Close please :D

flak

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #43 dnia: 2006-08-13, 16:30:06 »
2006-08-13 14:58:13 sys napisał:

>
 > Małolatowi dziękujemy i prosimy o zainstalowanie Winzgrozy :P oszczędzi to nam i Tobie
 > problemów w przyszlości :)
 >
No wiesz co, przecież właśnie udowadniałem, że zainstalowanie Windows nic nie zmieni bo będzie musiał TEŻ zainstalować (ręcznie) stery akceleracji 3D od NVIDIA



 > Reszcie dziękujemy za chęć pomocy, niemniej wobec lenistwa i lamerstwa samego zainteresowanego
 > nie ma większego sensu karmić trolla skoro wie lepiej :D
 >
 > A.B na co czekasz z tym wątkiem? Close please :D

sys

  • Gość
Potrzebuje dystrybucji...
« Odpowiedź #44 dnia: 2006-08-13, 17:13:59 »
2006-08-13 16:30:06 flak napisał:

 > No wiesz co, przecież właśnie udowadniałem, że zainstalowanie Windows nic nie zmieni bo będzie
 > musiał TEŻ zainstalować (ręcznie) stery akceleracji 3D od NVIDIA

Flak, no bardzo przepraszam, to się więcej nie powtórzy :D
ale wiesz :) w Lin nie ma next next next finish jebut i działa :P
Zresztą jak taki pro niech się meczy :)