Nowe posty

Autor Wątek: coś nie tak z cedegą na Suse 10.1 POMOCY!!!!  (Przeczytany 2664 razy)

Mihó

  • Gość
coś nie tak z cedegą na Suse 10.1 POMOCY!!!!
« dnia: 2006-08-08, 14:57:37 »
Zainstalowałem Mandrake Linuxa 10 na dysku podpiętym do płyty głównej. Windowsa mam na dysku podpiętym do kontrolera dodatkowego. Sterowniki już skompliowałem, pod Linuxem są widoczne partycje windowsowe (jako sda), LILO również je widzi, ale nie ma możliwości uruchomienia systemu - brak pliku NTLDR. Jak to rozwiązac ? Domyślam się że trzeba załadowac sterowniki przed wybraniem pozycji \\"windows\\" w LILO

spideros1

  • Gość
coś nie tak z cedegą na Suse 10.1 POMOCY!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-08, 15:25:20 »
A czy dysk linuxowy wcześniej był czy go dopiero teraz dołożyłeś ?

dzordz

  • Gość
coś nie tak z cedegą na Suse 10.1 POMOCY!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-08, 17:46:48 »
2006-08-08 14:57:37 Mihó napisał:

> Zainstalowałem Mandrake Linuxa 10 na dysku podpiętym do płyty głównej. Windowsa mam na dysku
 > podpiętym do kontrolera dodatkowego. Sterowniki już skompliowałem, pod Linuxem są widoczne
 > partycje windowsowe (jako sda), LILO również je widzi, ale nie ma możliwości uruchomienia
 > systemu - brak pliku NTLDR. Jak to rozwiązac ? Domyślam się że trzeba załadowac sterowniki
 > przed wybraniem pozycji \\"windows\\" w LILO


jezeli lilo masz zainstalowane na dysku z linuxem to win xp nie ruszy ot tak sobie
zmien bootloadera na gruba i dopisz do nie go taka linijke

title windows
map (hd1) (hd0)
map (hd0) (hd1)
root (hd1,0)
chainloader +1

u mnie dysk sata z win xp jest jako master .
u ciebie nie wiem jak jest gdy nie bedzie sie windows załanczał pozmieniaj cyferki
pozdr
dzordz

Mihó

  • Gość
coś nie tak z cedegą na Suse 10.1 POMOCY!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-25, 17:34:53 »
2006-08-08 15:25:20 spideros1 napisał:

> A czy dysk linuxowy wcześniej był czy go dopiero teraz dołożyłeś ?
 >

Najpierw był windows, później zainstalowałem na innym dysku, podpiętym do innego kontrolera Linuxa

1cyryl

  • Gość
coś nie tak z cedegą na Suse 10.1 POMOCY!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-07, 23:53:36 »
Witam Zainstalowałm sobie cedege -small na linuxie Suse i nie mogę za chiny zaistalowac żadnej dry otwieram okno instalacji podaje gzie znajduje się plik instalacyjny np Setup.exe i daje dalej i tylko płyta mi mignie i nic sie nie dzieje aaa i jeszcze twoży mi tylko folder jak nazwałem tą gre w cedega co mam zrobić proszę o pomoc. Może nie mam jakiegoś pakietu czy coś ??

Małolat

  • Gość
coś nie tak z cedegą na Suse 10.1 POMOCY!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-08, 00:39:44 »
2006-08-07 23:53:36 1cyryl napisał:

> Witam Zainstalowałm sobie cedege -small na linuxie Suse i nie mogę za chiny zaistalowac żadnej
 > dry otwieram okno instalacji podaje gzie znajduje się plik instalacyjny np Setup.exe i daje
 > dalej i tylko płyta mi mignie i nic sie nie dzieje aaa i jeszcze twoży mi tylko folder jak
 > nazwałem tą gre w cedega co mam zrobić proszę o pomoc. Może nie mam jakiegoś pakietu czy coś ??


może brakuje Ci cedega engine albo coś w tym rodzaju? Najlepiej zainstaluj sobie wine www.wine.hq.com i po sprawie :)

1cyryl

  • Gość
coś nie tak z cedegą na Suse 10.1 POMOCY!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-19, 21:58:58 »
Engine wgrałem i nic może brakuje mi jakiegoś pakietu nie wiem co robic pod Mandriva wszystko hula a pod suse za ciula (mam prpm dla suse nie instalowałem pakietu dla mandrivy) roszę o pomoc PLIsssssssssss :)