Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Brak uprawnień do media:/  (Przeczytany 26021 razy)

neon2991

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-08-09, 09:45:26 »
mam debiana 3.1r2 sarge

Nie chce zmieniać dystrubucji bo z debiana bardzo zadowolony jestem. Mam go tylko 2 tygodnie a wszystko mi działa tak jak bym tego chciał ( oprócz: TV, mikro i gier - ale pracuje nad tym :) )


eftep

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-08-09, 12:40:39 »
2006-08-08 23:20:47 neon2991 napisał:


 > Z tą alsa na moim kompie są same kłopoty :/
 >
 > Więc gdy instaluje alse wszystko jest ok. Dźwięk działa ( mp3 itp. - mikrofon NIE działa ). Gdy
 > uruchomie komputer ponownie dźwięku już nie mam - nic. Gdy odpalam np. xmms to pisze mi, że jest
 > zła wtyczka - no to zmieniam ją na inną (zawsze mam ustawione na \\'\\'eSound\\'\\' i wtedy zawsze
 > działa GDY nie mam alsy zainstalowane )  - to znowu mi pisze, że zła wtyczka - i tak w kółko. W
 > innych odtwarzaczach to samo! :/  Dopiero gdy CAŁKOWICIE razem Z KONFIGURACJĄ odinstaluje alsa
 > działa mi znowu dźwięk. Już sam nie wiem co o tym myśleć.........Kupiłem sobie mikro i jeszcze
 > nie działa.......
 >
 > No cóż - czekam dalej na jakieś propozycje jak to naprawić i mam nadzieję, że w końcu się uda
 > !

Znalazles w Gnome te ustawienia od eSound? Powodow moze byc duzo np. eSound masz skonfigurowane zeby korzystal ze sterow OSS a ALSA jest skompilowana bez kompatybilnosci z OSS. Poszukaj tych ustawien ;p

Pozdro

Blizzi

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-08-09, 15:32:26 »
Jesien zapasem i wrozki polecialy na poludnie ;). Zawesze na poczatku podawaj nazwe distra i dokladny opis problemu. Co do microfonu to jak sie domyslam (z watku) masz oss i gnoma czyli esd. Oss ma to dosiebie ze jest antyczny jak windows 95 ;) i nie posiada zasadniczej funkcji jaka jest mixowanie dzwieku. Czyli odpalisz esd i dorazu zapomnij o odpaleniu czego kolwiek kozystajacego z oss. Skyp niestety korzysta tylko z oss, zatem po pierwsze ubic esd i po drugie ustawic se mixer zeby ci nagrywal z microfonu. Alternatywa dac se gazu ze stabilnym debianem i wziasc sie albo za unstable albo za \\"nie umiem zainstalowac debiana\\" czyli ubuntu. Pozdrawiam!

de_laurent

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-08-10, 17:40:44 »
> jaka jest mixowanie dzwieku. Czyli odpalisz esd i dorazu zapomnij o odpaleniu czego kolwiek
 > kozystajacego z oss. Skyp niestety korzysta tylko z oss, zatem po pierwsze ubic esd i po drugie

Otoz musze cie rozczarowac, ale skype w \\"najnowszej\\" wersji (w koncu chlopaki i dziewczyny pracowali nad nia 9! miesiecy, he he) obsluguje ALSA. Dlatego proponowalbym ci zrobic upgrade jadra do 2.6.XX-XX, a po drugie korzystac z alsy i tak ustawic wszystkie wtyczki we wszystkich programach. Co do 1., to nie ma nic latwiejszego, wystarczy uzyc apt-get do zainstalowania nowego jadra...

Pozdro

neon2991

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-08-10, 18:18:29 »
No spróbuje z tą alsa.

pozdro

neon2991

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-08-10, 23:32:48 »
No wreszcie działa mi dźwięk z alsa. Cały dzień nad tym siedziałem i w końcu mi się udało.

Jak instalowałem alsa zawsze wpisywałem w konsoli: \\'\\'apt-get install alsa\\'\\' itp. Niby wszystko ok ale nie mogłem uruchomić alsaconf albo alsamixer. No to wreszcie znalazłem ( po całym dniu szukania ) to co chciałem i pomogło! Po prostu do \\'\\'apt-get install alsa-modules\\'\\' dodałem wersję jądra! ( \\'\\'apt-get install alsa-modules-2.4.27-2-386\\'\\'). Troche mnie to ździwiło, że nawet takie szczególy trzeba wpisać......No ale już mi działa i to jest najważniejsze :D

Mam jeszcze kilka pytań......

Mam problem jeśli chodzi o tą alsa - dźwięk jest ok wszystko chodzi ale po każdym uruchomieniu systemu MUSZE ponownie uruchomić alsaconf i dopiero wtedy działa mi cały dźwięk......Wiem, że tak nie powinno być ale nie wiem dlaczego tak jest. W alsamixer wszystko ustawione jest ok.... :| więc czemu tak jest???? To troche denerwujące, że jak uruchamiam system musze alsaconf uruchamiać i czekać jak już to zrobi...........

I drugie pytanko: W alsamixer co odpowiada za WŁĄCZENIE mikrofonu?? Chodzi mi tylko o nazwe.....próbowałem wszystko powłanczać ale mikro nie działa. A chyba powinien działać skoro cała alsa działa mi dobrze? ( może to wina tego, że właśnie musze za każdym ponownym uruchomieniem systemu uruchomić alsaconf ? )

Z góry dzięki za pomoc!!



Pozdro









Blizzi

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-08-11, 16:08:49 »
> Mam problem jeśli chodzi o tą alsa - dźwięk jest ok wszystko chodzi ale po każdym uruchomieniu
 > systemu MUSZE ponownie uruchomić alsaconf i dopiero wtedy działa mi cały dźwięk......Wiem, że
 > tak nie powinno być ale nie wiem dlaczego tak jest. W alsamixer wszystko ustawione jest ok....
 > :| więc czemu tak jest???? To troche denerwujące, że jak uruchamiam system musze alsaconf
 > uruchamiać i czekać jak już to zrobi...........
 >
 > I drugie pytanko: W alsamixer co odpowiada za WŁĄCZENIE mikrofonu?? Chodzi mi tylko o
 > nazwe.....próbowałem wszystko powłanczać ale mikro nie działa. A chyba powinien działać skoro
 > cała alsa działa mi dobrze? ( może to wina tego, że właśnie musze za każdym ponownym
 > uruchomieniem systemu uruchomić alsaconf ? )
 >
 > Z góry dzięki za pomoc!!
 >
 >
 >
 > Pozdro
 >

Po primo powinienes  zapisac se ustawienia mixera badz dodac gdzies do skryptow startowych zeby ladowal moduly do twojej karty dzwiekowej przy starcie.
Co do alsamixera
to masz tam pewno (przelanczane TABem) 3 zakladki playback capture i all
musisz ustawic spacja w zakladce capture zeby ci nagrywalo z wejscia Mic lub cos wtym stylu (nie podales modelu karty sfx) rowniez czasem obecne jest wejscie capture w tej samej zakladce ktore tez trzeba uaktywnic.
Na koniec niezapomnij ze to ze suwak jest ustawiony na max nieznaczy ze zkarty pojdzie dzwiek, domyslnie wszak alsa wycisza wszystkie kanaly, jesli tak masz to najezdzajac na dany kanal naciskasz klawisz mi powinno byc git.
Pozdrawiam!

neon2991

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-08-11, 20:42:10 »
No z mikro jest ok. jeśli chodzi o alsa to musiałem wyłączyć w ustawieniach dźwięku coś takiego:\\'\\' Używaj serwera dźwięku\\'\\' i wszystko już ok!

Dzięki!

Pozdrawiam!

mayer_king

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-08-07, 19:26:52 »
Hej,

Po aktualizacji z KDE 3.5.1 do 3.5.3 stracilem uprawnienia do dzialu Media:/

Jako root moge wejsc do tego dzialu bezproblemowo i mam wszystkie dyski oraz CD-romy zamontowane.
Natomiast jako uztkownik wszystko jest oznacozne jako "niezamontowane" (oczywiscie zamontowane to jest poniewaz np. w Krusaderze moge wejsc na dyski bez zadnych problemow),
Moje pytanie to: jak nadac uprawnienia i "czemu" aby moc korzystac z Media:/

Mandriva 2006 Free, Kernel 2.6.12, KDE 3.5.3

zebra

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-08-08, 09:11:29 »
2006-08-07 19:26:52 mayer_king napisał:

> Hej,
 >
 > Po aktualizacji z KDE 3.5.1 do 3.5.3 stracilem uprawnienia do dzialu Media:/
 >
 > Jako root moge wejsc do tego dzialu bezproblemowo i mam wszystkie dyski oraz CD-romy
 > zamontowane.
 > Natomiast jako uztkownik wszystko jest oznacozne jako "niezamontowane" (oczywiscie
 > zamontowane to jest poniewaz np. w Krusaderze moge wejsc na dyski bez zadnych problemow),
 > Moje pytanie to: jak nadac uprawnienia i "czemu" aby moc korzystac z Media:/
 >
 > Mandriva 2006 Free, Kernel 2.6.12, KDE 3.5.3
 >

Pokaż zawartość /etc/fstab bo inaczej trudno cos wywróżyc.

mayer_king

  • Gość
Brak uprawnień do media:/
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-08-08, 21:01:19 »
>
 > Pokaż zawartość /etc/fstab bo inaczej trudno cos wywróżyc.

Nie wiem czy fstab tutaj cos pomoze, bo jak mowie, to wszystko mam zamontowane i moge "wchodzic" na kazdy nosnik jako uzytkownik np. poprzez Krusaders.
Problem jest tylko z dzialem Media:/

/dev/hda7 / ext3 defaults 1 1
/dev/hdc /mnt/cdrom auto umask=0,user,iocharset=iso8859-2,codepage=852,noauto,ro,exec,users 0 0
/dev/hdd /mnt/cdrom2 auto umask=0,user,iocharset=iso8859-2,codepage=852,noauto,ro,exec,users 0 0
none /mnt/floppy supermount dev=/dev/fd0,fs=ext2:vfat,--,umask=0,iocharset=iso8859-2,sync,codepage=852 0 0
/dev/hda1 /mnt/win_c ntfs umask=0,nls=iso8859-2,ro,users 0 0
/dev/hda5 /mnt/win_d ntfs umask=0,nls=iso8859-2,ro,uid=mayer,gid=mayer 0 0
/dev/hda6 /mnt/win_e vfat umask=0,iocharset=iso8859-2,codepage=852,users 0 0
none /proc proc defaults 0 0
/dev/hda8 swap swap defaults 0 0
/dev/sda1               /mnt/KINGSTON           vfat    pamconsole,exec,noauto,codepage=852,iocharset=iso8859-2,managed 0 0