Nowe posty

Autor Wątek: Sperse czy Flat Memory model dla 1,5GB?  (Przeczytany 1873 razy)

Strus Pedziwiatr

  • Gość
Sperse czy Flat Memory model dla 1,5GB?
« dnia: 2006-08-07, 14:35:01 »
Mam (przynajmniej tak twirdzi plyta instalacyjan) wgranego linuxa mandirva 10.1. Jak właczam komputer to nie wiedzę, zeby jakikolwiek był poprostu nic nie wyskakuje (LILO czy cos powino wyskoczyć). Jak wkłądam CD-rom do stacji sykow to informuje mnie, ze już wgrany jest i czy go chce naprawić. Nie wiem co robić ale chcę jak najszybciej rozwiazac ten problem.

dzordz

  • Gość
Sperse czy Flat Memory model dla 1,5GB?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-07, 15:42:17 »
2006-08-07 14:35:01 Strus Pedziwiatr napisał:

> Mam (przynajmniej tak twirdzi plyta instalacyjan) wgranego linuxa mandirva 10.1. Jak właczam
 > komputer to nie wiedzę, zeby jakikolwiek był poprostu nic nie wyskakuje (LILO czy cos powino
 > wyskoczyć). Jak wkłądam CD-rom do stacji sykow to informuje mnie, ze już wgrany jest i czy go
 > chce naprawić. Nie wiem co robić ale chcę jak najszybciej rozwiazac ten problem.

A jak instalowałeś mandrive to w pewnym momencie instalator pyta sie gdzie zainstalowac program rozruchowy ( standartowo LILO) ?
Jaką opcje wybrałeś ?
Ja uzywam gruba i zainstalowałem go na pierwszym sektorze MBR. i działa
pozdr
dzordz

Strus Pedziwiatr

  • Gość
Sperse czy Flat Memory model dla 1,5GB?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-07, 18:24:41 »
Coś jest ale nie do końca. Słuchaj dlaczego jak wpiszę login i hasło to wyskakuje mi data ost. zalogowania ( czy coś w tym stylu ) i (moj login@localhost_ )  i nic poza tym. Ja chce w końcu go uruchomić :D

dzordz

  • Gość
Sperse czy Flat Memory model dla 1,5GB?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-07, 18:28:51 »
2006-08-07 18:24:41 Strus Pedziwiatr napisał:

> Coś jest ale nie do końca. Słuchaj dlaczego jak wpiszę login i hasło to wyskakuje mi data ost.
 > zalogowania ( czy coś w tym stylu ) i (moj login@localhost_ )  i nic poza tym. Ja chce w końcu
 > go uruchomić :D

po zalogowaniu ( pamietasz hasła ?) wpisz startx

Bastion

  • Gość
Sperse czy Flat Memory model dla 1,5GB?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-07, 11:49:22 »
Witam,

Pytanie natury technicznej , posiadam 1,5GB RAMu , w jądrach 2.6 odnośnie
pamięci widnieją opcje odnośnie podziału :

( ) 3G/1G user/kernel split
( ) 3G/1G user/kernel split (for full 1G low memory)

oraz model pamięci

( ) Flat Memory
( ) Sparse Memory

Jakie wynikają różnice z wyboru oraz co optymalnie wybrać ?

spideros1

  • Gość
Sperse czy Flat Memory model dla 1,5GB?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-07, 14:30:15 »
Jak nie znasz opisuj jakiejś opcji najprościej włączyć help w make menuconfig/xconfig. Do rzeczy:

> ( ) Flat Memory
> ( ) Sparse Memory
Zmieniają sposób, w jaki kernel zarządza pamięcią. W modelu flat (typowy dla PC) RAM adresowany w sposób "płaski". Tzn. ciągnie się od adresu 0 do rozmiaru pamięci RAM. W modelu Sparse, mapa pamięci może mieć "dziury" - czyli np. jak masz 1GB RAMu, to na adresie 0.5GB może być dziura o wielkości 100MB i ostatni adres RAMu to będzie 1GB+100MB. Opcja Sparse jest podobna do opcji Discontigiuous.

> ( ) 3G/1G user/kernel split
> ( ) 3G/1G user/kernel split (for full 1G low memory)

Jeśli masz 1.5GB RAM, to musisz właczyć opcję 4GB w Processor Type And Features -> High Memory Support, zakładając że masz 32 bitowy procesor. A ten podział 3G/1G oznacza po prostu, że przestrzeń użytkownika dostaje 3GB obszar wirtualny, a kernel 1GB obszar.