Nowe posty

Autor Wątek: podłączyć mandrive do internetu  (Przeczytany 327 razy)

Crasher

  • Gość
podłączyć mandrive do internetu
« dnia: 2006-08-04, 09:06:10 »
Witam!

Jak w temacie. Jakie jako polecacie dla Gentoo, dla laptopa i dla desktopa, bo system instaluje na obu? gentoo-sources, vanilla-sources, ck-sources, suspend2-sources itp..

Pozdrawiam

gomath

  • Gość
podłączyć mandrive do internetu
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-04, 14:36:55 »
Omówienie źródeł jądra dostępnych w Gentoo: http://www.gentoo.org/doc/pl/gentoo-kernel.xmlOsobiście używam gentoo-sources, bo \\"jest jądrem bazującym na Linux 2.6, z istotnymi poprawkami dotyczącymi bezpieczeństwa, różnych uciążliwych błędów oraz współpracy z mniej typowymi architekturami.\\".

Crasher

  • Gość
podłączyć mandrive do internetu
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-04, 15:01:12 »
Zainstalowalem suspend2-sources. Jest to gentoo-sources z dodatkowa opcja hibernacji. Ale mam pytanie. Jak sie jajko rozpakowywalo to gdzies tam moim oczom ukazal sie no such file or directory, ale polecial dalej nie wywalajac bledu i na koncu tez nic nie napisal. Mam rozumiec, ze zainstalowalo sie ono poprawnie?

Pozdrawiam

chmooreck

  • Gość
podłączyć mandrive do internetu
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-04, 17:43:47 »
sam sprawdz... instalacja jadra w gentoo polega na sciagnieciu i rozpakowaniu zrodla (/usr/src/linux-wersja ) i nalozeniu latek... konfiguracja i kompilacja nalezy do ciebie ( najlepiej wedlug handbook\\'a )

Crasher

  • Gość
podłączyć mandrive do internetu
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-04, 17:57:49 »
Wykonalem #USE=\\"-doc\\" emerge suspend2-source.
Dostalem potwierdzenie, ze kernel is merged. W /usr/src mam kernel-2.6..
Bede oczywiscie konfigurowal wedlug handbooka, ale tam nie wszystko jest, wiec pewnie skorzystam jeszcze z jakiegos zrodla, ktorego nie znam jeszcze:)
A co do latek, to nie mam o tym pojecia, moglbys cos podpowiedziec. Czy cos powinno sie nalozyc na tego kernela jeszcze? Bardzo zalezy mi na bezpieczenstwie i stabilnosci..

Pozdrawiam

chmooreck

  • Gość
podłączyć mandrive do internetu
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-04, 19:12:50 »
 > A co do latek, to nie mam o tym pojecia, moglbys cos podpowiedziec. Czy cos powinno sie nalozyc
 > na tego kernela jeszcze? Bardzo zalezy mi na bezpieczenstwie i stabilnosci..

to juz zalatwil za ciebie emerge ;-)

szumlan

  • Gość
podłączyć mandrive do internetu
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-03, 20:52:59 »
Witam.
Mam problem z ustawieniem konfiguracji połączenia internetowego w iPlusie przez GPRS.( Nr tel *99***1# ).
Oczywiście pobrałem ze strony Plusa instrukcję konfiguracji i według niej skonfigurowałem połączenie w Windowsie XP.
Internet działa prawidłowo. Jeżeli chodzi o Mandrive to momo tego iż konfiguracja połączenia w Linuxie wydawala mi się podobna, to zaraz po jej ustawieniu otrzymywalem ciągłe takie same powiadomienie o problemie z podłączeniem modemu. ( Sony Ericsson T610 przez kabel Com 1 ).
Nie mam pojecia czy może chodzić tu o brak sterownika modemowego w systemie Mandrive 2006 czy też o błedne ustawienie połączenia telefonicznego. Mam takze bluetooth. W Win Xp działa ok.
Bardzo proszę o POMOC.
Pozdrawiam. Robert
szumlan@wp.pl