Oprogramowanie > Multimedia

Grafika Mplayer

<< < (2/3) > >>

Maciek_Rutecki:
2005-05-20 07:53:38 chmooreck napisał:

> wszystyko jest dokladnie opisane w dokumentacji...
 >
 > http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/pl/gui.html

... i w artykulach na tej stronie

Piotrek1981:
2005-05-20 11:03:18 Maciek_Rutecki napisał:

> 2005-05-20 07:53:38 chmooreck napisał:
 >
 > > wszystyko jest dokladnie opisane w dokumentacji...
 >  >
 >  > http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/pl/gui.html
 >
 > ... i w artykulach na tej stronie

No dobra.Wedlug powyzszego byl mi potrzebny gtk.Sciagnalem go.Przy ./configure wyskoczyl error - brakuje glib. Sciagnalem glib i robie mu ./configure. Znowu error - musze zaladowac jakies gettext. W tym momencie sie zamotalem. Moze jakas podpowiedz?

Maciek_Rutecki:
2005-05-20 14:51:20 Piotrek1981 napisał:

 > No dobra.Wedlug powyzszego byl mi potrzebny gtk.Sciagnalem go.Przy ./configure wyskoczyl error
 > - brakuje glib. Sciagnalem glib i robie mu ./configure. Znowu error - musze zaladowac jakies
 > gettext. W tym momencie sie zamotalem. Moze jakas podpowiedz?
 >

Witam

Nie wiem jaka masz dystrybucje, ale moze masz wszystko w pakietach (gtk, glib, gettext, atk...)?

Jesli jednak chcesz z zrodel to wpisz "gtk" w wyszukiwarke obok i zajrzyj na www.gtk.org.

--
Maciek

de_laurent:
2005-05-20 14:51:20 Piotrek1981 napisał:

> 2005-05-20 11:03:18 Maciek_Rutecki napisał:
 >
 > > 2005-05-20 07:53:38 chmooreck napisał:
 >  >
 >  > > wszystyko jest dokladnie opisane w dokumentacji...
 >  >  >
 >  >  > http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/pl/gui.html
 >  >
 >  > ... i w artykulach na tej stronie
 >
 > No dobra.Wedlug powyzszego byl mi potrzebny gtk.Sciagnalem go.Przy ./configure wyskoczyl error
 > - brakuje glib. Sciagnalem glib i robie mu ./configure. Znowu error - musze zaladowac jakies
 > gettext. W tym momencie sie zamotalem. Moze jakas podpowiedz?
 >

Moze juz masz zainstalowane gtk? Z reszta po co kompilowac, jak na pewno jest w twoim distro...

Kompilowales MP sam czy instalowales jakies pakiety? Jezeli to pierwsze, to trzeba bylo dodac opcje --gui podczas konfiguracji:
./configure --help - poda ci wiecej szczegolow. Jezeli z paczki to juz raczej masz gui, chyba, ze trzeba bylo doinstalowac paczke np. mplayer-gui... Streszczajac, w obu przypadkach uruchamia sie emplejera ;) z gui, poprzez gmplayer, ktory jest linkiem symbolicznym do mplayer... :)
Wlasnie zauwazylem, ze ja nie mam takiej linki w systemie, he he:
ln -s /usr/local/bin/mplayer /usr/local/bin/gmplayer
Juz mam...
Jeszcze o "okryciu innych tkanek" czyli skorach, powinienes dostac w prezencie standardowa skine, wiec o to sie az tak strasznie nie martw...
Pozdro i powodzenia z okrutnie dobrym playerem (ktory ostatnio jednak niestety chyba (?) ma tche problemy z rozwojem... :( )

Piotrek1981:
2005-05-20 15:30:07 de_laurent napisał:

> 2005-05-20 14:51:20 Piotrek1981 napisał:
 >
 > > 2005-05-20 11:03:18 Maciek_Rutecki napisał:
 >  >
 >  > > 2005-05-20 07:53:38 chmooreck napisał:
 >  >  >
 >  >  > > wszystyko jest dokladnie opisane w dokumentacji...
 >  >  >  >
 >  >  >  > http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/pl/gui.html
 >  >  >
 >  >  > ... i w artykulach na tej stronie
 >  >
 >  > No dobra.Wedlug powyzszego byl mi potrzebny gtk.Sciagnalem go.Przy ./configure wyskoczyl
 > error
 >  > - brakuje glib. Sciagnalem glib i robie mu ./configure. Znowu error - musze zaladowac
 > jakies
 >  > gettext. W tym momencie sie zamotalem. Moze jakas podpowiedz?
 >  >
 >
 > Moze juz masz zainstalowane gtk? Z reszta po co kompilowac, jak na pewno jest w twoim
 > distro...
 >
 > Kompilowales MP sam czy instalowales jakies pakiety? Jezeli to pierwsze, to trzeba bylo dodac
 > opcje --gui podczas konfiguracji:
 > ./configure --help - poda ci wiecej szczegolow. Jezeli z paczki to juz raczej masz gui, chyba,
 > ze trzeba bylo doinstalowac paczke np. mplayer-gui... Streszczajac, w obu przypadkach uruchamia
 > sie emplejera ;) z gui, poprzez gmplayer, ktory jest linkiem symbolicznym do mplayer... :)
 > Wlasnie zauwazylem, ze ja nie mam takiej linki w systemie, he he:
 > ln -s /usr/local/bin/mplayer /usr/local/bin/gmplayer
 > Juz mam...
 > Jeszcze o "okryciu innych tkanek" czyli skorach, powinienes dostac w prezencie
 > standardowa skine, wiec o to sie az tak strasznie nie martw...
 > Pozdro i powodzenia z okrutnie dobrym playerem (ktory ostatnio jednak niestety chyba (?) ma
 > tche problemy z rozwojem... :( )

wiec tak. Przywalilem mu jeszcze raz ./configure -- enable-gui. Wszystko szlo pieknie do linijki :
Error : The GUI requires GTK devel packages (wich were not found)
-cokolwiek to oznacza. I co teraz?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej