Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Problem z Instalacją Minimum Xfce4  (Przeczytany 11127 razy)

qwasimodo

  • Gość
Problem z Instalacją Minimum Xfce4
« dnia: 2006-08-03, 19:25:24 »
czesc jestem szcześliwym oraz dumnym:) posiadaczem CEDEGi.
Lecz niestety mam problem z instalacja. Normalnie instalacja powinna przebiegac tak:

1. First extract cedega-5.1.tar.gz into the current directory.
2. In a root shell change directory to where you extracted the files.
3. cp etc/* /etc/
4. cp opt/* /opt/
5. cp usr/* /usr/
6. Now run \\'cedega\\' as your normal user.

A u mnie mimo iż kopiuje katalogi do / urzywam Midnight Commandera to niektóre pliki się nie kopiują albo nie wiem co, ponieważ wpisując jak w punkcie 6 na terminalku \\'cedega\\' nie znajduje takiego pliku!
PROSZE O SZYBKA POMOC plik wykonywalny cedega powinien znajdowac sie w /usr/bin a u mnie go nie ma.. ciekaw jestem ilu jeszcze nie ma plikow i dlaczego... JESZCZE RAZ JAK ROZWIĄZAC TEN PROBLEM POMOCY????????

kfiaciarka

  • Gość
Problem z Instalacją Minimum Xfce4
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-03, 22:24:16 »
Widze ze masz debian\\'owe distro. A na transgaming.com jest wersja w .deb więc nie wiem po co sobie zycie utrudniasz:)

sys

  • Gość
Problem z Instalacją Minimum Xfce4
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-04, 00:31:21 »
tak btw z tar.gz to sie robi binarka w usr/local/bin.... to tak na przyszłość...

rapio1

  • Gość
Problem z Instalacją Minimum Xfce4
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-03, 16:45:08 »
Witam:

Jestem nowym urzytkownikiem Ubuntu 6,06, tzn kupiłem gazetkę wraz z płytką CD i postanowiłem sprubować swoich sił w LINUKSIE.
Po kilku nieudanych instalkach na moim archaicznym sprzęcie (Proc 433Mhz, HDD 4,3GB, 192MB SDRAM,) doszedłem do wniosku że mam nieco mało pojemny dysk jak na całe Ubuntu  (Wolne działanie i przycinanie systemu po skończonej instalacji) więc postanowiłem zainstalować mniej wymagające środowisko graficzne  "Xubuntu-desktop".
Oczywiście doinstalowanie do juz istniejącego Ubuntu zmiejszyło tylko ilość wolnego miejsca na dysku co w efekcie doprowadziło do zawieszenia się systemu.
Nie rezygnuje tak szybko, gdzieś na forum znalazłem opis serwerowej instalacji Drapera z dodaniem w.w Xubuntu-desktop i heja, kolejne dwie nieudane instalacje (wprawdzie za drugim razem Xubuntu zainstalowało się tak jak trzeba ale jego wygląd i działanie pozostawiały wiele do życzenia).
 W końcu trafiłem na Opis instalacji Xubuntu w wersji minimum, tzw metodą Sylwestra opisaną w:

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=3770.

Instalacja serwera jak zwykle przebiegała dość sprawnie, także bez problemu poradziłem sobie z edycją pliku Sources.list w edytorze  "nano", updatem i upgradem systemu, jednak po dokładnym wpisaniu do terminala komendy :
 
"sudo apt-get install x-window-system-core xfce4 synaptic gnome-sudo gdm acpi acpid powermanagement-interface mozilla-firefox"

otrzymałem komunikat coś w stylu, "niema Xfce4 tylko Xfce4-panel oraz pakiet gnome-sudo nie ma czegoś takiego", dopisałem więc ten panel do Xfce4 i usunołem z komendy " -sudo", dalsza instalacja przebiegała bez problemu tylko na samym końcu dostałem komunikat z czerwoną gwiazdką przed którym pisało że podany katalog domowy użytkownika już istnieje i nie może być zastąpiony przez inny. Następnie komenda "sudo reboot". Przed zalogowaniem do systemu znów komunikat o nieistnieniu motywu "Human coś tam", wraz ze ścieżką dostępu do tego pliku. Po odpaleniu systemu przez standardowe okienko logowania stwierdziłem że jest dość szybki, ładny i mały ale zauważyłem że rozwijając liste aplikacji przy nazwie menadżera (Thunar) niema ikony a po naciśnięciu na ten napis nic się nie odpala. Po kilkugodzinnym urzytkowaniu, zwiecha i niemożliwość odpalenia środowiska graficznego.
Obecnie zainstalowałem któryś raz z kolei standardowe Ubuntu 6,06 i zastanawiam się kiedy mi padnie.

Ten sam temat poruszyłem na forum Ubuntu, niestety pogłoski o tym jakie to niby obszerne i przyjazne forum skończyły się na tym że już ponad tydzień echo, zero jakiejkolwiek odpowiedzi, dlatego jestem tu, i proszę o pomoc. Jeżeli ktoś z forumowiczów zainstalował Xubuntu minimum metodą Sylwestra to byłbym wdzięczny za wskazówki co robie nie tak w tej instalacji.

Pozdrawiam i z góry dziękuje

benyo

  • Gość
Problem z Instalacją Minimum Xfce4
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-04, 13:03:36 »
Nie instalowalem nic poprzez apt-get wiec nie powiem ci jak to poprawnie wpisac. ale na moje oko to po prostu nie doinstalowales wszystkich pakietow xfce4 , xfce4-panel to tylko jeden z komponentow tego srodowiska, a jest tych komponentow do jego prawidlowej pracy kilkanascie, m.in. thunar. Sprobuj sciagnac xfce4 ze strony tam jest instalator graficzny ktory instaluje cale srodowisko xfce4 , moze w ten sposob sie uda??

rapio1

  • Gość
Problem z Instalacją Minimum Xfce4
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-05, 08:40:31 »
2006-08-04 13:03:36 benyo napisał:

> Nie instalowalem nic poprzez apt-get wiec nie powiem ci jak to poprawnie wpisac. ale na moje oko
 > to po prostu nie doinstalowales wszystkich pakietow xfce4 , xfce4-panel to tylko jeden z
 > komponentow tego srodowiska, a jest tych komponentow do jego prawidlowej pracy kilkanascie,
 > m.in. thunar. Sprobuj sciagnac xfce4 ze strony tam jest instalator graficzny ktory instaluje
 > cale srodowisko xfce4 , moze w ten sposob sie uda??


To chyba wgetem sciągnąć, później  rozpakować, problem z tym że nigdy w ten sposób nie instalowałem, pozatym trzeba to zrobić w trybie tekstowym??.

Lorenzo

  • Gość
Problem z Instalacją Minimum Xfce4
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-05, 09:11:09 »
Ale kombinujecie :>
Odpal synaptica i wyszukaj paczek związanych z xfce, a nastepnie zainstaluj co ci się spodoba. Analogicznie wywal czego nie potrzebujesz.

rapio1

  • Gość
Problem z Instalacją Minimum Xfce4
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-05, 18:08:28 »
2006-08-05 09:11:09 Lorenzo napisał:

> Ale kombinujecie :>
 > Odpal synaptica i wyszukaj paczek związanych z xfce, a nastepnie zainstaluj co ci się spodoba.
 > Analogicznie wywal czego nie potrzebujesz.

Lorenzo nie zrozumiałeś, mi chodziło o serwerową instalke Xfce4 od podstaw a nie robienie nakładki.