Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Nicotine - nie łączy się z serwerem  (Przeczytany 2307 razy)

Brix

  • Gość
Nicotine - nie łączy się z serwerem
« dnia: 2006-07-29, 14:15:05 »
Problem niby głupi, ale nie potrafię sobie z nim poradzić, ani znaleźć rozwiązania w sieci....

Otóż gdy wskaźnik myszki znajdzie się nad obiektem typu flash, przestaje działać przewijanie zawartości strony rolką myszy. Nie muszę mówić jakim to jest horrorem, gdy np. cała strona jest we flashu...

Czy miał może ktoś taki sam problem i go rozwiązał?

Jeśli to coś pomoże, to Firefox i Flash Player mam najnowsze, system: Mandriva 2006 Free (jeszcze niedopieszczony, np. brak 3d). W Firefoxie na wingrozie i w Operze na moim systemie ten problem oczywiście nie występuje.

Brix

  • Gość
Nicotine - nie łączy się z serwerem
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-17, 19:03:33 »
Trochę zrezygnowany uzupełnię jeszcze, że to samo dzieje się na innych wtyczkach jak Java czy Mplayer. Czy nie da się zmusić FF, by przewijał rolką stronę gdy wskaźnik myszki jest na tych obiektach?

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Nicotine - nie łączy się z serwerem
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-18, 15:46:04 »
Mam tto samo... Wydaje mi sie ze to wina wtyczek albo ich obslugi przez firefoxa.
Ja sie przyzwyczailem i generalnie nie mam z tym wiekszego problemu.

A jak na stronie jest za duzo flasha to mozna poblokowac AdBlock-iem i bedzie mniej :P

leiah

  • Gość
Nicotine - nie łączy się z serwerem
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-29, 00:06:16 »
Witam.
Mam dość nietypowy problem. Do korzystania z sieci soulseek dotychczas korzystałem z programu Nicotine. Wszystko ładnie grało, aż pewnego dnia nastąpił krach (zabrakło prądu na osiedlu, cóż zdaża się). Od tego momentu Nicotine przestał działać.
kiedy uruchamiam go spod konsoli dostaje taki ciąg komunikatów:

ubique@linux:~/> nicotine
Nicotine supports "psyco", an inline optimizer for python
code, you can get it at http://sourceforge.net/projects/psyco/
Nicotine wspomaga blokowanie kodu kraju ale ta funkcja
wymaga biblioteki (licencja GPL) zwanej GeoIP. Znajdziesz ją tu:
Biblioteka C:     http://www.maxmind.com/app/c
Moduły Pythona:   http://www.maxmind.com/app/python
(moduły Pythona wymagają zainstalowanej biblioteki C)

/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:10: GtkDeprecationWarning: gtk.TRUE is deprecated, use True instead
  if create:
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:21: GtkDeprecationWarning: gtk.FALSE is deprecated, use False instead
  self.vbox1 = gtk.VBox(gtk.FALSE, 0)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:66: GtkDeprecationWarning: gtk.FALSE is deprecated, use False instead
  self.show_debug_info1.set_active(gtk.FALSE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:78: GtkDeprecationWarning: gtk.FALSE is deprecated, use False instead
  self.hide_log_window1.set_active(gtk.FALSE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:86: GtkDeprecationWarning: gtk.FALSE is deprecated, use False instead
  self.hide_room_list1.set_active(gtk.FALSE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:94: GtkDeprecationWarning: gtk.FALSE is deprecated, use False instead
  self.hide_tickers1.set_active(gtk.FALSE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:199: GtkDeprecationWarning: gtk.FALSE is deprecated, use False instead
  self.vbox1.pack_start(self.menubar1, gtk.FALSE, gtk.FALSE, 0)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:207: GtkDeprecationWarning: gtk.TRUE is deprecated, use True instead
  self.notebook1.set_scrollable(gtk.TRUE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/utils.py:187: GtkDeprecationWarning: gtk.TRUE is deprecated, use True instead
  self.set_scrollable(gtk.TRUE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:216: GtkDeprecationWarning: gtk.TRUE is deprecated, use True instead
  self.hpaned1.pack1(self.ChatNotebook, gtk.TRUE, gtk.TRUE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/utils.py:150: GtkDeprecationWarning: gtk.TRUE is deprecated, use True instead
  self.pack_start(self.label, gtk.TRUE, gtk.TRUE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/utils.py:155: GtkDeprecationWarning: gtk.FALSE is deprecated, use False instead
  self.pack_start(self.image, gtk.FALSE, gtk.FALSE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:240: GtkDeprecationWarning: gtk.TRUE is deprecated, use True instead
  self.DownloadList.set_headers_visible(gtk.TRUE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:256: GtkDeprecationWarning: gtk.TRUE is deprecated, use True instead
  self.UploadList.set_headers_visible(gtk.TRUE)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:261: GtkDeprecationWarning: gtk.FALSE is deprecated, use False instead
  self.vbox3 = gtk.VBox(gtk.FALSE, 0)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:265: GtkDeprecationWarning: gtk.FALSE is deprecated, use False instead
  self.hbox2 = gtk.HBox(gtk.FALSE, 0)
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:269: DeprecationWarning: use gtk.ComboBoxEntry
  self.combo1 = gtk.Combo()
/usr/lib/python2.4/site-packages/pynicotine/gtkgui/nicotine_glade.py:274: GtkDeprecationWarning: gtk.TRUE is deprecated, use True instead
  self.SearchEntry.set_editable(gtk.TRUE)


tego typu komunikaty ciągną się jeszcze długo, więc nie wiem czy jest sens wklejać tego więcej ;-)
na ekranie pojawia mi się okno programu i dodatkowo wywala mi okno "Preferencje". Po ich zatwierdzeniu (wszytsko mam ustawione ok) okienko znika a na pasku stanu, na dole głównego okna programu wyświetla się komunikat:
"Nasłuchuję na porcie 2234"

Co ciekawe nasłuchiwanie trwa w nieskończoność a program nie chce się połaczyć z serwerem slsk.

szukałem róznych rozwiązań - usunąłem katalog .nicotine z /home`a, przeinstalowałem i samo nicotine i pytona i pythona-gtk, nawet gtk. Cóż, bez zmian.

OS, którego używam to SuSE 9.3 + KDE 3.5.3. Jajo "by suse", żadnych eksperymentów z oprogramowaniem.

Ktoś może ma jakis pomysł w czym jest błąd i jak go naprawić?

Acha, taka ciekawostka, pySLSK tez nie działa, zawiesza się w trakcie uruchamiania (nie mam już go na dysku, więc nie powiem czemu nie działa), a museek ma dość dziwne zaleźności ;-)

leiah

  • Gość
Nicotine - nie łączy się z serwerem
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-02, 00:20:33 »
nikt nie ma żadnego pomysłu?
szukałem w googlach, ale jedyny trop (nota bene po sąsiedzku z Wrocławia) jaki znalazłem, czyli identyczny problem jak mój też pozostał bez odpowiedzi.