Nowe posty

Autor Wątek: Jakiego linuxa wybrać do obsługi kart SBLIVE?  (Przeczytany 2171 razy)

  • Gość
Jakiego linuxa wybrać do obsługi kart SBLIVE?
« dnia: 2006-07-28, 19:45:49 »
Witam, mam dobrze nagrane płyty z Linuxem Suse 10. Aktualnie mam zainstalowanego Windowsa XP. Wkładam płytkę 1 i widzę że coś zaczyna się ładować. Pokazuje mi że coś tam boot... Ale po kilku sekundach pojawia się ekran Windows\\'a. Co muszę robić (W biosie wszystko ok)?

spideros1

  • Gość
Jakiego linuxa wybrać do obsługi kart SBLIVE?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-28, 19:56:15 »
2006-07-28 19:45:49 pl72 napisał:

> Witam, mam dobrze nagrane płyty z Linuxem Suse 10. Aktualnie mam zainstalowanego Windowsa XP.
 > Wkładam płytkę 1 i widzę że coś zaczyna się ładować. Pokazuje mi że coś tam boot... Ale po
 > kilku sekundach pojawia się ekran Windows\\'a. Co muszę robić (W biosie wszystko ok)?

Naciśnąć enter i przeczytać dokumentację.

Marcos81

  • Gość
Jakiego linuxa wybrać do obsługi kart SBLIVE?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-28, 15:40:32 »
Witam.
Zastanawiam się nad przesiadką na linuxa, jednak na kilku dotychczas testowanych przeze mnie dystrybucjach nie działa mi dźwięk z karty SB LIVE! 24 bit na wszystkich 6 kanałach. Działały jedynie dwa przednie głośniki, nawet subwoofer nie grał :(
Próbowałem Mandrivy, Ubuntu, Auroxa i Fedory. W żadnym nie udało mi się uruchomić dźwięku 5.1 choć w alsamixerze wszystko było na maxa. O co chodzi? Czy jest na to jakiś sposób, a może jakaś dystrybucja sobie z tym radzi? Na żadnym z dotychczasowych for dyskusyjnych nikt nie pomógł... Czyżby był to problem nie do rozwiązania?

Dlatego właśnie szukam dystybucji:
- po polsku
- z bieżącymi aktualizacjami (jak np. w przypadku Fedory)
- z pełną obsługą kart Sound Blaster Live! 24bit.

Moja konfiguracvja sprzętowa:
AMD Athlon XP 2500+, 512 MB RAM,  Radeon 9000 64MB, SB Live! 24 bit, karta sieciowa (internet przez LAN).

chmooreck

  • Gość
Jakiego linuxa wybrać do obsługi kart SBLIVE?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-28, 16:25:14 »
niech zgadne... "testowales" na mp3 stereo ?

Marcos81

  • Gość
Jakiego linuxa wybrać do obsługi kart SBLIVE?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-30, 15:56:33 »
Powiem szczerze, że zarówno dźwięki systemowe jak i muzyka z xmms (mp3 jak i audio cd) jedynie na dwóch przednich głośnikach działały.
BTW: czy jest gdzieś w necie jakiś poradnik jak użytkować i odtwarzać muzykę pod linuxem? Wtedy nie pytałbym na forum, tylko chętnie przeczytałbym i sprawdził, czy rzeczywiście daje to jakieś efekty.
Jeżeli nie ma to może w końcu ktoś podpowie jak zrobić, aby działały wszystkie głośniki?

maciasz

  • Gość
Jakiego linuxa wybrać do obsługi kart SBLIVE?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-30, 19:25:19 »
2006-07-30 15:56:33 Marcos81 napisał:

> Powiem szczerze, że zarówno dźwięki systemowe jak i muzyka z xmms (mp3 jak i audio cd) jedynie
 > na dwóch przednich głośnikach działały.
 > BTW: czy jest gdzieś w necie jakiś poradnik jak użytkować i odtwarzać muzykę pod linuxem? Wtedy
 > nie pytałbym na forum, tylko chętnie przeczytałbym i sprawdził, czy rzeczywiście daje to jakieś
 > efekty.
 > Jeżeli nie ma to może w końcu ktoś podpowie jak zrobić, aby działały wszystkie głośniki?

a nie chcialo sie moze troche poguglowac... :|
pierwsza strona z brzegu i to po polsku....

http://suse.ehelp.pl/modules/articles/article.php?id=75

Marcos81

  • Gość
Jakiego linuxa wybrać do obsługi kart SBLIVE?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-27, 14:09:51 »
Dzięki serdeczne, wszystko działa bardzo dobrze.
Pozdrawiam.