Nowe posty

Autor Wątek: Ip tables zapytanie  (Przeczytany 2936 razy)

TexPac

  • Gość
Ip tables zapytanie
« dnia: 2006-07-28, 14:30:14 »
Witajcie mam problem. Wcześniej byłem posiadaczem Linux Mandriva 2006 jednak z ciekawości zainstalowałem Ubuntu 6.06 :) Wszystko działa jak należy jednak przyzwyczajenia jakie nabyłem korzystając z Mandirvy utrudniają mi pracę na Ubuntu :) Mam problem z znalezieniem i uruchomieniem wiersza poleceń (terminalu) ponieważ chcę zainstalować javę etc. Mam także problem odnośnie instalacji samych programów bo gdy chce zainstalować program wyświetla mi jakiej biblioteki potrzebuje ale gdy instaluje się program pod wierszem poleceń to zamiast wyświetlić jakiej biblioteki brakuje to odrazu się zamyka.

Wiem, że ubuntu jest dla początkujących a ja korzystałem z Mandrivy 2006 i tam nie ma takich udogodnień jakie ma Ubuntu więc tak jak mówiłem: przyzwyczajenia pozostały - chcę pracować pod terminalem :) Pozdrawiam i liczę na pomoc

gelon

  • Gość
Ip tables zapytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-28, 15:48:10 »
 Mam problem z znalezieniem i
 > uruchomieniem wiersza poleceń (terminalu) ponieważ chcę zainstalować javę etc.

\\"Alt+F2\\" ? (na pewno w kubuntu, może i w ubuntu;)

flejtuch

  • Gość
Ip tables zapytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-28, 15:49:08 »
2006-07-28 14:30:14 TexPac napisał:

> Witajcie mam problem. Wcześniej byłem posiadaczem Linux Mandriva 2006 jednak z ciekawości
 > zainstalowałem Ubuntu 6.06 :) Wszystko działa jak należy jednak przyzwyczajenia jakie nabyłem
 > korzystając z Mandirvy utrudniają mi pracę na Ubuntu :) Mam problem z znalezieniem i
 > uruchomieniem wiersza poleceń (terminalu) ponieważ chcę zainstalować javę etc. Mam także
 > problem odnośnie instalacji samych programów bo gdy chce zainstalować program wyświetla mi
 > jakiej biblioteki potrzebuje ale gdy instaluje się program pod wierszem poleceń to zamiast
 > wyświetlić jakiej biblioteki brakuje to odrazu się zamyka.
 >
 > Wiem, że ubuntu jest dla początkujących a ja korzystałem z Mandrivy 2006 i tam nie ma takich
 > udogodnień jakie ma Ubuntu więc tak jak mówiłem: przyzwyczajenia pozostały - chcę pracować pod
 > terminalem :) Pozdrawiam i liczę na pomoc

W ubuntu jest domyślnie gnome, więc wejdź w menu akcesoria i tam masz program \\"Terminal\\". a do instalowania oprogramowania używaj Synaptica, jest gdzieś w menu dotyczącym administracji. Piszę \\"gdzieś\\" bo teraz używam menu \\"ups\\" czyli Ubuntu System Panel, a tutaj jest trochę inaczej i nie chce mi się włączać standardowego menu Gnoma.

TexPac

  • Gość
Ip tables zapytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-28, 16:07:02 »
a możesz mi bardziej przybliżyć korzystanie z tego Synaptica? Ponieważ mam problem z korzystaniem z tego programu. Niby Ubuntu jest spolszczone jednak nie wszystko! :/ Jesli ktoś wie jak temu zaradzić tak aby bylo w pełni po polsku to prosze o pomoc ;)

flejtuch

  • Gość
Ip tables zapytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-28, 19:55:03 »
2006-07-28 16:07:02 TexPac napisał:

>
 > a możesz mi bardziej przybliżyć korzystanie z tego Synaptica? Ponieważ mam problem z
 > korzystaniem z tego programu. Niby Ubuntu jest spolszczone jednak nie wszystko! :/ Jesli ktoś
 > wie jak temu zaradzić tak aby bylo w pełni po polsku to prosze o pomoc ;)

Polecam:
http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper_pl

swirek21

  • Gość
Ip tables zapytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-28, 09:57:30 »
Czesc wam

Czy mozna poprzez iptables wyfiltrowac jakos spam? W firmie jest kilkanascie komputerow, korzystaja z serwera poczty na ktory przychodzi od cholery anglojezycznego spamu :[. Moje zalozenie jest nastepujace, firewall na porcie 995 (poczta przychodzaca) nie dopuszczalby zadnego zachodniego adresu @, potrzeba jest jedynie poczta z domeny gov.pl. Czy da się takie cos zrobic ? i jaka regulka ??

man iptables troche niezrozumialy jest dla mnie w tej kwestii...

spideros1

  • Gość
Ip tables zapytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-28, 13:26:37 »
Na iptables chyba nie wytniesz domeny po nazwie. Jakiego serwera poczty używasz ? Może on ma opcję ograniczania adresów przychodzących.

Dla postfixa znalazłem kilka interesujących rzeczy:
http://spamhuntress.com/2006/02/06/postfix-filter-helo/
http://archives.neohapsis.com/archives/postfix/2001-05/0105.html

Poczytaj jeszcze o:
http://spamassassin.apache.org/