Nowe posty

Autor Wątek: Jak odpalić boot?  (Przeczytany 1472 razy)

TexPac

  • Gość
Jak odpalić boot?
« dnia: 2006-07-28, 20:56:47 »
Witajcie mam problem z instalacja javy!

Ściągnąłem plik javy zapisany *.bin, nadałem chmody i wypakowałem poprzez ./java.bin i na Desktop mam folder java. Musze go teraz wrzucić do /usr/ jednak nie wiem jak skopiować pod wierszem poleceń :) nigdzie nie mogę znaleźć komendy kopiowania folderu do określonego katalogu :/

gelon

  • Gość
Jak odpalić boot?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-28, 21:20:50 »
2006-07-28 20:56:47 TexPac napisał:

> Witajcie mam problem z instalacja javy!
 >
 > Ściągnąłem plik javy zapisany *.bin, nadałem chmody i wypakowałem poprzez ./java.bin i na
 > Desktop mam folder java. Musze go teraz wrzucić do /usr/ jednak nie wiem jak skopiować pod
 > wierszem poleceń :) nigdzie nie mogę znaleźć komendy kopiowania folderu do określonego katalogu
 > :/


a nie prościej przez menadżera pakietów? mnie tak dociągnięta java śmiga aż miło...;)

rapio1

  • Gość
Jak odpalić boot?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-01, 23:40:17 »
2006-07-28 20:56:47 TexPac napisał:

> Witajcie mam problem z instalacja javy!
 >
 > Ściągnąłem plik javy zapisany *.bin, nadałem chmody i wypakowałem poprzez ./java.bin i na
 > Desktop mam folder java. Musze go teraz wrzucić do /usr/ jednak nie wiem jak skopiować pod
 > wierszem poleceń :) nigdzie nie mogę znaleźć komendy kopiowania folderu do określonego katalogu
 > :/

Witam

Najprościej to chyba sposobem jaki podał \\"Gelon\\", ja jednak proponuje zajrzeć na strone:
http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper_pl
Znajdziesz tu rozwiązanie swojego problemu, oraz wiele innych praktycznych porad, dotyczących urzytkowania i konfiguracji Ubuntu.

Pozdrawiam

  • Gość
Jak odpalić boot?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-28, 19:45:49 »
Witam, mam dobrze nagrane płyty z Linuxem Suse 10. Aktualnie mam zainstalowanego Windowsa XP. Wkładam płytkę 1 i widzę że coś zaczyna się ładować. Pokazuje mi że coś tam boot... Ale po kilku sekundach pojawia się ekran Windows'a. Co muszę robić (W biosie wszystko ok)?

spideros1

  • Gość
Jak odpalić boot?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-28, 19:56:15 »
2006-07-28 19:45:49 pl72 napisał:

> Witam, mam dobrze nagrane płyty z Linuxem Suse 10. Aktualnie mam zainstalowanego Windowsa XP.
 > Wkładam płytkę 1 i widzę że coś zaczyna się ładować. Pokazuje mi że coś tam boot... Ale po
 > kilku sekundach pojawia się ekran Windows'a. Co muszę robić (W biosie wszystko ok)?

Naciśnąć enter i przeczytać dokumentację.