Nowe posty

Autor Wątek: problem z uruchomieniem Mandrake 10  (Przeczytany 1119 razy)

susek2006

  • Gość
problem z uruchomieniem Mandrake 10
« dnia: 2006-07-27, 10:50:35 »
Witam
Jestem początkujacym użytkownikiem Linuxa SUSE 10.1, pierwsze wrażenie - super linuksik, ale nie otym chce pisać.
POTRZEBUJE POMOCY mam modem SonyEricson GC 89 na PCMCIA i zainstalowałem właśnie owego Linuxa SUSE 10.1, i automatycznie nie wykrył mi tego modemu SE GC89, czy jest możliwość wogule obsługi tego urządzenia w tym linuxie, a jeśli taka jest - to bardzo prosze o poradę albo sposób na wykrycie tego sprzętu i Oczywiście konfiguracji GC 89 do obsługi internetowej (SE GC 89 jest w sieci GSM -Orange).

Ps. karta PCMCIA SE GC 89 jest obsługiwane przez Laptop FujitsuSiemens V 8010.

mój kontakt: mks_vir@vp.pl

POZDRAWIAM SPECJALISTóW I AMATORóW LINUXa SUSE
>>>>> LINUX SYSTEM XXI wieku \\"Carpe diem\\" :-)

Castor

  • Gość
problem z uruchomieniem Mandrake 10
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-05, 23:52:33 »
2006-07-27 10:50:35 susek2006 napisał:

> Witam
 > Jestem początkujacym użytkownikiem Linuxa SUSE 10.1, pierwsze wrażenie - super linuksik, ale
 > nie otym chce pisać.
 > POTRZEBUJE POMOCY mam modem SonyEricson GC 89 na PCMCIA i zainstalowałem właśnie owego Linuxa
 > SUSE 10.1, i automatycznie nie wykrył mi tego modemu SE GC89, czy jest możliwość wogule obsługi
 > tego urządzenia w tym linuxie, a jeśli taka jest - to bardzo prosze o poradę albo sposób na
 > wykrycie tego sprzętu i Oczywiście konfiguracji GC 89 do obsługi internetowej (SE GC 89 jest w
 > sieci GSM -Orange).
 >
 > Ps. karta PCMCIA SE GC 89 jest obsługiwane przez Laptop FujitsuSiemens V 8010.
 >
 > mój kontakt: mks_vir@vp.pl
 >
 > POZDRAWIAM SPECJALISTóW I AMATORóW LINUXa SUSE
 > >>>>> LINUX SYSTEM XXI wieku \\"Carpe diem\\" :-)

Może duzo nie pomogę ale powiem tak suse jest gitara bo sam go mam :)
Problem w tym że co wydanie to inna bajka zaczęłem od 9.3 a mam 10.0 i nie polecam 10.1 bynajmniej narazie. ak do tej pory wydaje mi się że wypust 9.3 byl najstabilniejszym choć pamięciożernym wypustem. 10.0 po autopoprawkach z odrobiną manualnej ingerencji w jądrko jest też oki. Ale nie 10.1. Mam karte wi-fi delinka wcześniejsze wersje dawaly sobie rade z nią ale nie nieszczęsna 10.1 i dla tego nie polecam.
Ps: http://suse.ehelp.pl/modules/news/

guti

  • Gość
problem z uruchomieniem Mandrake 10
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-27, 00:32:03 »
cześć.
Jestem początkującym użytkownikiem Mandrake. Kolega mi go zainstalował i przez pierwsze kilka dni chodził bez zarzutu.
Jednak od wczoraj mam problem tego typu, że podczas ładaowania się linuxa w pewnym momencie obraz na monitorze gaśnie i nie reaguje na klawiaturę tak jakby "zawisł". Gdy kolega przyglądał się ładowaniu poszczególnych elemnetów linuxa za pomocą opcji "za potwierdzeniem" to w pewnym momencie obraz zgasł i nie reagował(tak jakby nie rozpoznawał jakiegoś urządzenia, usługi).
Nie wiem co dalej z tym zrobić. Kolega mówi, że miała kiedyś taki problem i rozwiązał go poprzez użycie jakiegoś skryptu, gdzie można było się dostać do konfiguracji. Mówił jednak, że nie pamięta dokładnie co to był za skrypt.
Jeśli zrozumieliści cokolwiek z tego co napisałem i macie pomysł na rozwiązanie tego problemu to proszę o pomoc.

kfiaciarka

  • Gość
problem z uruchomieniem Mandrake 10
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-27, 12:16:46 »
Ja bym sciagnał nowszą wersje mandrivy, inne nie mają takich dziwnych problemów:)