Nowe posty

Autor Wątek: mandrake, suse czy fedora??  (Przeczytany 1779 razy)

Marcos81

  • Gość
mandrake, suse czy fedora??
« dnia: 2006-07-28, 15:40:32 »
Witam.
Zastanawiam się nad przesiadką na linuxa, jednak na kilku dotychczas testowanych przeze mnie dystrybucjach nie działa mi dźwięk z karty SB LIVE! 24 bit na wszystkich 6 kanałach. Działały jedynie dwa przednie głośniki, nawet subwoofer nie grał :(
Próbowałem Mandrivy, Ubuntu, Auroxa i Fedory. W żadnym nie udało mi się uruchomić dźwięku 5.1 choć w alsamixerze wszystko było na maxa. O co chodzi? Czy jest na to jakiś sposób, a może jakaś dystrybucja sobie z tym radzi? Na żadnym z dotychczasowych for dyskusyjnych nikt nie pomógł... Czyżby był to problem nie do rozwiązania?

Dlatego właśnie szukam dystybucji:
- po polsku
- z bieżącymi aktualizacjami (jak np. w przypadku Fedory)
- z pełną obsługą kart Sound Blaster Live! 24bit.

Moja konfiguracvja sprzętowa:
AMD Athlon XP 2500+, 512 MB RAM,  Radeon 9000 64MB, SB Live! 24 bit, karta sieciowa (internet przez LAN).

chmooreck

  • Gość
mandrake, suse czy fedora??
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-28, 16:25:14 »
niech zgadne... \\"testowales\\" na mp3 stereo ?

Marcos81

  • Gość
mandrake, suse czy fedora??
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-30, 15:56:33 »
Powiem szczerze, że zarówno dźwięki systemowe jak i muzyka z xmms (mp3 jak i audio cd) jedynie na dwóch przednich głośnikach działały.
BTW: czy jest gdzieś w necie jakiś poradnik jak użytkować i odtwarzać muzykę pod linuxem? Wtedy nie pytałbym na forum, tylko chętnie przeczytałbym i sprawdził, czy rzeczywiście daje to jakieś efekty.
Jeżeli nie ma to może w końcu ktoś podpowie jak zrobić, aby działały wszystkie głośniki?

maciasz

  • Gość
mandrake, suse czy fedora??
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-30, 19:25:19 »
2006-07-30 15:56:33 Marcos81 napisał:

> Powiem szczerze, że zarówno dźwięki systemowe jak i muzyka z xmms (mp3 jak i audio cd) jedynie
 > na dwóch przednich głośnikach działały.
 > BTW: czy jest gdzieś w necie jakiś poradnik jak użytkować i odtwarzać muzykę pod linuxem? Wtedy
 > nie pytałbym na forum, tylko chętnie przeczytałbym i sprawdził, czy rzeczywiście daje to jakieś
 > efekty.
 > Jeżeli nie ma to może w końcu ktoś podpowie jak zrobić, aby działały wszystkie głośniki?

a nie chcialo sie moze troche poguglowac... :|
pierwsza strona z brzegu i to po polsku....

http://suse.ehelp.pl/modules/articles/article.php?id=75

Marcos81

  • Gość
mandrake, suse czy fedora??
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-27, 14:09:51 »
Dzięki serdeczne, wszystko działa bardzo dobrze.
Pozdrawiam.

zooropian

  • Gość
mandrake, suse czy fedora??
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-28, 10:53:36 »
Hej!
Podejrzewam ze tego typu postów jest mnóstwo! ;)
Chce zacząć pracować na linuxe ale nie wiem na której dystrybucji z tych 3 się najbardziej skupić!? A może jest jeszcze jakaś inna lepsza?
Czy może ktoś używał wszystkich powyżeszych i ma większe pojęcie o nich niż ja??!
Jeśli tak to prosze o kontak, albo jeśli ktoś może powiedzieć ktory jego zdaniem jest najlepszy: Generalnie chcialbym, abym w linuxie mogł bez problemów instalować programy i aby miał łatwą konfigurację.
Mam jeszcze jedno pytanie - które ze środowisk może być lepsze Gnom czy KDE -  używałem obu i trudno mi zdecydowanie stwierdzić które lepsze. Bardziej przekonany jestem do Gnoma - szczególnie w Fedorze.
Jeśli ktoś może mi pomoc to bardzo prosze o kontak!
pozdr.
t.

dzordz

  • Gość
mandrake, suse czy fedora??
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-28, 11:08:28 »
2006-07-28 10:53:36 zooropian napisał:

> Hej!
 > Podejrzewam ze tego typu postów jest mnóstwo! ;)
 > Chce zacząć pracować na linuxe ale nie wiem na której dystrybucji z tych 3 się najbardziej
 > skupić!?


Jak masz czas to pobaw sie wszystkimi trzema i wtedy sam sie przekonasz która dystrybucja najlepsza.Ilu ludzi tyle zdań na ten temat .Generalnie cobyś nie zainstalował to i tak trafny wybór.
pozdr
dzordz

zooropian

  • Gość
mandrake, suse czy fedora??
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-07-28, 12:58:24 »
NO I TO JEST CHYBA NAJGORSDZE W TYM WSYSTKIM ;)
 mi osobioscie bardzo spodobala sie fedora al mam problemy z instalowaniem pakietów (tych na plytach) bo zamiast instalowac je z plyt to pobiera je z netu... a tak to bardzo fajny system;)





 > Jak masz czas to pobaw sie wszystkimi trzema i wtedy sam sie przekonasz która dystrybucja
 > najlepsza.Ilu ludzi tyle zdań na ten temat .Generalnie cobyś nie zainstalował to i tak trafny
 > wybór.
 > pozdr
 > dzordz

gelon

  • Gość
mandrake, suse czy fedora??
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-07-28, 13:16:17 »
2006-07-28 10:53:36 zooropian napisał:

> Hej!
 > Podejrzewam ze tego typu postów jest mnóstwo! ;)
 > Chce zacząć pracować na linuxe ale nie wiem na której dystrybucji z tych 3 się najbardziej
 > skupić!? A może jest jeszcze jakaś inna lepsza?
 
.........;):) lepsza czy nie lepsza, jeśli jesteś przekonany do gnome, to looknij se na ubuntu 6.06......

http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper_pl

a tak czy siak, lepiej ściągnąć z netu programik niż go instalować z płytki, chyba że masz masakrycznie archaiczne połączenie....;)
 przecież na pewno wiesz o tym, że ledwo dystrybucja jesti do pobrania, a już można ściągnąć uaktualnienia do niej...
a jak masz poważny problem ze ściągnięciem to kup sobie easy linux aktualny i tam jest na dvd ubuntu, kubuntu i coś tam jeszcze, a poza tym wszystkim to możesz poprosić żeby ci przysłąli płytkę z systemem i zrobią to....:)

albo poproś kogoś z twojej mieściny o płytkę

http://forum.ubuntu.pl/viewforum.php?f=35&sid=1df33fe3d5c6f4878e451121b613222b

tyle, cześć;)