Nowe posty

Autor Wątek: POMOCY! CD-ROM > Zamontuj urządzenie  (Przeczytany 5000 razy)

shindler

  • Gość
POMOCY! CD-ROM > Zamontuj urządzenie
« dnia: 2006-07-23, 02:12:57 »
Witam!
Chciałbym zainstalować Fedore Core 6 poprzez internet. Zassałem obraz ISO pierwszej płyty (nie chciało mi się floppa podłączać :lol:), bootuje instalatora, linux askmethod, potem wybieram co trzeba, ustawiam ręcznie paremetry sieci. Wskazuje serwer i... no właśnie mimo tego, że wskazuje instalorowi: ftp.man.poznan.pl/pub/linux/fedora/5/x86_64/os/ on i tak nie pobiera plików i uparcie szuka katalogu disc1/. Wogóle mam wrażenie, że instalator nie radzi sobie z sieciówką nvidii (chipset nForce 570 Ultra) i nie podnosi interfejsu. Jakieś porady? Może zły serwer? Nie chcę mi się zassysać 3GB dvd bo i po co skoro via internet będzie sprawniej :)

shindler

  • Gość
POMOCY! CD-ROM > Zamontuj urządzenie
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-23, 02:15:49 »
Tfu przepraszam Fedore 5.

kkoral

  • Gość
POMOCY! CD-ROM > Zamontuj urządzenie
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-22, 21:43:41 »
Za każdym razem gdy otwieramm system i chcę oglądnąć jakis film lub posłuchac muzyki musze wejść na Konfigurację pulpitu. Wejść w zakładkę "Urządzenia do przechowywania danych". Zaznaczyć "/dev/scd0". Kliknąc prawym przyciskiem i dać  "Zamontuj urządzenie". Po każdym restartowaniu systemu to samo...

Mam pytanie jak zrobic by napęd CD-ROM montował się przy uruchomieniu komputera automatycznie.
Mam Mandrake 9.2. Bardzo prosze o POMOC.

Czytałem wątek "jak zamontowac CD-DVD-rom..." i niestety nie znalazłem odpowiedzi. Jest to spokrewnione ... ale nie to samo!
P.S. To samo mam z dyskietkami.

Frank

  • Gość
POMOCY! CD-ROM > Zamontuj urządzenie
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-22, 23:39:10 »
man fstab

kkoral

  • Gość
POMOCY! CD-ROM > Zamontuj urządzenie
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-23, 13:36:53 »
2006-07-22 23:39:10 Frank napisał:

> man fstab

Przepraszam... ale jestem za zielony żeby to zrozumieć...
Pzdr

chmooreck

  • Gość
POMOCY! CD-ROM > Zamontuj urządzenie
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-23, 13:55:35 »