Nowe posty

Autor Wątek: Proszę pomóżcie !!!!!  (Przeczytany 6230 razy)

kkoral

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-07-23, 13:51:28 »
JUŻ JEST BLISKO (CHYBA)...
TYLKO MAM JESZCZE MAŁY PROBLEM!
[root@CPU root]# kadu
Loading required GL library /usr/X11R6/lib/libGL.so.1.2
kadu: relocation error: kadu: undefined symbol: _ZNK7QString3argExii

MOJE POCZYNANIA W KONSOLI:

[root@CPU root]# rpm -Uvh carroll.cac.psu.edu/pub/linux/distributions/mandrakelinux/official/9.2/i586/Mandrake/RPMS/libsndfile1-1.0.5-3mdk.i586.rpm
błąd: otwarcie carroll.cac.psu.edu/pub/linux/distributions/mandrakelinux/official/9.2/i586/Mandrake/RPMS/libsndfile1-1.0.5-3mdk.i586.rpm nie powiodło się: No such file or directory
[root@CPU root]# rpm -Uvh carroll.cac.psu.edu/pub/linux/distributions/mandrakelinux/official/9.2/i586/Mandrake/RPMS/libsndfile1-1.0.5-3mdk.i586.rpm
błąd: otwarcie carroll.cac.psu.edu/pub/linux/distributions/mandrakelinux/official/9.2/i586/Mandrake/RPMS/libsndfile1-1.0.5-3mdk.i586.rpm nie powiodło się: No such file or directory
[root@CPU root]# dir
Desktop  drakx  kadu-0.4.3-2mdk101.i586.rpm  KADUcz1  kadutxt  libsndfile1-1.0.5-3mdk.i586.rpm  tmp
[root@CPU root]# rpm -Uvh libsndfile1-1.05-3mdk.i586.rpm
błąd: otwarcie libsndfile1-1.05-3mdk.i586.rpm nie powiodło się: No such file or directory
[root@CPU root]# rpm -Uvh libsndfile1-1.0.5-3mdk.i586.rpm
Preparing...                ########################################### [100%]
   1:libsndfile1            ########################################### [100%]
[root@CPU root]# dir
Desktop  drakx  kadu-0.4.3-2mdk101.i586.rpm  KADUcz1  kadutxt  libsndfile1-1.0.5-3mdk.i586.rpm  libstdc++6-3.4.0-0.4mdk.i586.rpm  tmp
[root@CPU root]# rpm -Uvh libstdc++6-3.4.0-0.4mdk.i586.rpm
ostrzeżenie: libstdc++6-3.4.0-0.4mdk.i586.rpm: V3 DSA signature: NOKEY, key ID 78d019f5
Preparing...                ########################################### [100%]
   1:libstdc++6             ########################################### [100%]
[root@CPU root]# urpmi.addmedia main ftp://ftp.ps.pl/mirrors/Mandrakelinux/official/9.2/i586/Mandrake/RPMS/ with ../base/synthesis.hdlist.cz
nośnik \\"main\\" już istnieje
[root@CPU root]# urpmi.addmedia club ftp://ftp.tu-chemnitz.de/pub/linux/mandrakelinux/devel/testing/Mandrakeclub/9.2 with synthesis.hdlist.cz
nośnik \\"club\\" już istnieje
[root@CPU root]# urpmi.addmedia kadu http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandrake%2010.1/stable/ with synthesis.hdlist.cz
nośnik \\"kadu\\" już istnieje
[root@CPU root]# uprmi kadu
bash: uprmi: command not found
[root@CPU root]# urpmi kadu
nośnik \\"contrib\\" używa niepoprawnego pliku listy:
serwer zwierciadlany jest prawdopodobnie nieaktualny,
próba wykorzystania metody alternatywnej

    http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandrake%2010.1/stable/./kadu-0.4.3-2mdk101.i586.rpm
instalowanie /var/cache/urpmi/rpms/kadu-0.4.3-2mdk101.i586.rpm
Przygotowywanie...          ##################################################
   1:kadu                   ##################################################
[root@CPU root]# kadu
Loading required GL library /usr/X11R6/lib/libGL.so.1.2
kadu: relocation error: kadu: undefined symbol: _ZNK7QString3argExii
[root@CPU root]#

Bardzo proszę o pomoc...

opioom

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-07-23, 21:47:10 »
A co wydajesz polecenie kadu spod roota? Wrzuć kadu ale spod usera...

kkoral

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-07-24, 17:33:33 »
Niestety to samo:

[admin@CPU admin]$ kadu
Loading required GL library /usr/X11R6/lib/libGL.so.1.2
kadu: relocation error: kadu: undefined symbol: _ZNK7QString3argExii
[admin@CPU admin]$

P.S. admin to mój użytkownik

Hilsim

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-07-24, 18:18:22 »
Współczuje z tych porad które tu dostałeś też bym nic nie zrozumiał :/

To tak dodaj nośniki z easy urpmi dla swojego distro. Gdy zassa wszystko wpisz jako root urpmi.update -a jak spończy urpmi --auto-select teraz zassa Ci aktualizacje wsyztskich pakietów do najnowszych wersji dla twojej dystrybucji :)

Gdy skończy wpisz jako root urpmi.addmedia kadu http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandrake%2010.1/stable/ with synthesis.hdlist.cz

Teraz dodało Ci repozytorium kadu dla MDK 10.1 wiem ze to nie dla 9 ale jak znam życie będzie działać :) teraz już tylko wystarczy wpisać urpmi kadu :) a później jako user z konsoli kadu i ciesz się napisz czy pomogło.

lobap21

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-07-24, 22:23:56 »
tak btw to z takim kompem śmiało możesz instalnac Mandrive 2006 bo nawet jesli uda ci sie rozwiazac problem z kadu to przy instalowaniu kazdego kolejnego programu bedziesz mial nie mniejsze problemy... ja jade na PII 333MHz 192RAM-y i jakos Fedora Core 5 śmiga co dopiero mowic o mandrivie...

kkoral

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-07-25, 17:58:04 »
PROBLEM ROZWIĄZANY!!! Zainstalowałem 2006
Dzięki wszystm za dobre chęci!
Pozdrawiam!

natrek

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-01-06, 15:51:26 »
witam mam bardzo podobny problem tyle ze na mandrivie 2007 wiec prosilbym o pomoc w tym watku...

szukalem wszedzie jak zainstalowac kadu na madrivie 2007 ale zadna nie przemawia do mnie wystaraczjaco... wszedlem na strone kadu.net i szedlem wedlug wsyztskich instrukcji w konsoli. kopiowalem i wklejalem komendy ze strony do konsoli i wlasnie wszystko pisalo ze instalowalo ze ok tylko 1 pakietu nie chialo zainstalowac wlasnie jak u kolegi wyzej. sciagnalem tez ta binarke choc nie wiem co to jest ze stronki i tez nie wiem co mam z tym zrobic bym mogl wreszcie gadac na gg pod linuxem...
prosze o pelna instkurcje co gdzie kliknac i wogule bo nie mam zielonego pojecia jak sie poruszac w linuxie i mam zbyt duzo przyzwyczajen windowsowskich...
to kadu co probowalem instalowac to kadu.0.5.0
PROSZE O POMOC!!!

gomath

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-01-06, 19:58:52 »
2007-01-06 15:51:26 natrek napisał:

> witam mam bardzo podobny problem tyle ze na mandrivie 2007 wiec prosilbym o pomoc w tym
 > watku...
 >
 > szukalem wszedzie jak zainstalowac kadu na madrivie 2007 ale zadna nie przemawia do mnie
 > wystaraczjaco... wszedlem na strone kadu.net i szedlem wedlug wsyztskich instrukcji w konsoli.
 > kopiowalem i wklejalem komendy ze strony do konsoli i wlasnie wszystko pisalo ze instalowalo ze
 > ok tylko 1 pakietu nie chialo zainstalowac wlasnie jak u kolegi wyzej. sciagnalem tez ta binarke
 > choc nie wiem co to jest ze stronki i tez nie wiem co mam z tym zrobic bym mogl wreszcie gadac
 > na gg pod linuxem...
 > prosze o pelna instkurcje co gdzie kliknac i wogule bo nie mam zielonego pojecia jak sie
 > poruszac w linuxie i mam zbyt duzo przyzwyczajen windowsowskich...
 > to kadu co probowalem instalowac to kadu.0.5.0
 > PROSZE O POMOC!!!

1. Uruchom przeglądarkę internetową i wprowadź adres http://www.kadu.net/w/Strona_główna
2. W ramce \\'ściągnij kadu\\' po prawej stronie kliknij link \\'Mandriva/Mandrake\\' (http://www.kadu.net/w/Pobierz:Mandriva/Mandrake ).
3. Postąp zgodnie z opisem \\'Instalacja z wykorzystaniem urpmi\\'.
4. Prościej nie można.


natrek

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-01-07, 01:01:15 »
pisalem ze zrobilem tak jak na stronie kadu, wklepywalem poprostu komendy do konsoli i cos tam sciagalo sie instalowalo i nie wiedzialem co dalej. NIE WIEM JAK URUCHOMIC TO KADU a sama komenda w konsoli kadu nie dziala... wiec poszukalem w necie jeszcze innej wersji kadu i znalazlem i poczytalem w plikach jak to instalowac rozpakowalem zainstalwoalem ogolnie ok ale DALEJ NIE WIEM JAK TO URUCHOMIC... moze dla was sie to wydawac oczywiste jak to uruhcomic ale ja nie mam pojecia jak to zrobic wiec prosze o pomoc z gory wielkie dzieki

Maciek_Rutecki

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-01-07, 08:19:24 »
2007-01-07 01:01:15 natrek napisał:

> pisalem ze zrobilem tak jak na stronie kadu, wklepywalem poprostu komendy do konsoli i cos tam
 > sciagalo sie instalowalo

Jak się coś robiło, to zrób coś....


--
Maciek

natrek

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-01-07, 23:03:11 »
no to przeciez pisalem ze zrobilem tyle ze nie wiem jak uruchomic to kadu po instalacji!  pisalem tez ze komenda kadu wpisana do konsoli nie dziala... pozdro

toranaga

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-01-07, 23:12:53 »
2007-01-07 23:03:11 natrek napisał:

> no to przeciez pisalem ze zrobilem tyle ze nie wiem jak uruchomic to kadu po instalacji!
 > pisalem tez ze komenda kadu wpisana do konsoli nie dziala... pozdro

spróbuj zlokalizować plik wykonywalny kadu np.:

slocate kadu

albo

find / -name kadu

Jeśli się znajdzie to przejdź do odnalezionego katalogu i spróbuj odpalić program tam.

Frank

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-01-08, 16:48:40 »
Kadu w wersji 0.4.3 instaluje się do /usr/bin/, zobacz czy tam jest i spróbuj go stamtąd uruchomić.

natrek

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-01-11, 15:12:16 »
nie dziala nic nie ma...

jeszcze raz opisze wszelkie kroki i wszelkie odpowiedzi komputera ktore byly w czasie instalacji kadu:


wpisuje do konsoli z roota nastepujace polecenie (zaczerpniete ze strony kadu):

urpmi.addmedia kadu http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandriva%202007/stable/i586 with synthesis.hdlist.cz
urpmi.addmedia kadu-contrib http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandriva%202007/stable/i586/contrib/ with synthesis.hdlist.cz

po wpisaniu tej komendy wyskakuje nastepnie:

dodany nośnik kadu
zapisywanie pliku konfiguracyjnego [/etc/urpmi/urpmi.cfg]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 1.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 2.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 3.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i18n CD.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Contrib.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu-rc.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu-rc-contrib.cz]
pobieranie pliku źródłowego hdlist (lub syntezy) związanego z \\"kadu\\"...
    http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandriva%202007/stable/i586/synthesis.hdlist.cz
znaleziono zbadany plik hdlist (lub synthesis) jako synthesis.hdlist.cz
...pobieranie zakończone
badanie pliku hdlist [/var/cache/urpmi/partial/hdlist.kadu.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/cache/urpmi/partial/hdlist.kadu.cz]
znaleziono 0 nagłówków w pamięci podręcznej
usuwanie 0 przestarzałych nagłówków w pamięci cache
zapisywanie pliku konfiguracyjnego [/etc/urpmi/urpmi.cfg]
[root@localhost natrek]# urpmi.addmedia kadu-contrib http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandriva%202007/stable/i586/contrib/ with synthesis.hdlist.cz
dodany nośnik kadu-contrib
zapisywanie pliku konfiguracyjnego [/etc/urpmi/urpmi.cfg]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 1.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 2.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 3.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i18n CD.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Contrib.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu-rc.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu-rc-contrib.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu.cz]
pobieranie pliku źródłowego hdlist (lub syntezy) związanego z \\"kadu-contrib\\"...
    http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandriva%202007/stable/i586/contrib/synthesis.hdlist.cz
znaleziono zbadany plik hdlist (lub synthesis) jako synthesis.hdlist.cz
...pobieranie zakończone
badanie pliku hdlist [/var/cache/urpmi/partial/hdlist.kadu-contrib.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/cache/urpmi/partial/hdlist.kadu-contrib.cz]
znaleziono 0 nagłówków w pamięci podręcznej
usuwanie 0 przestarzałych nagłówków w pamięci cache
zapisywanie pliku konfiguracyjnego [/etc/urpmi/urpmi.cfg]

wpisujac polecenie kadu do konsoli nie reaguje nie moze nic znalzec a jak wpisuje polecenie:

whereis kadu

to wyskakuje:

kadu:

wpisuje wiec nastepna komende zapisana na stronie kadu pod napisem

release candidate (aktualnie 0.5.0-rc2)

i wpisuje komende ktora brzmi( 2 pod gory bo 1 jest dla x86_64):

urpmi.addmedia kadu64-rc http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandriva%202007/release-candidate/x86_64/ with synthesis.hdlist.cz
urpmi.addmedia kadu64-rc-contrib http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandriva%202007/release-candidate/x86_64/contrib/ with synthesis.hdlist.cz

po tej komendzie wyswietla sie:

dodany nośnik kadu64-rc
zapisywanie pliku konfiguracyjnego [/etc/urpmi/urpmi.cfg]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 1.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 2.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 3.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i18n CD.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Contrib.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu-rc.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu-rc-contrib.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu-contrib.cz]
pobieranie pliku źródłowego hdlist (lub syntezy) związanego z \\"kadu64-rc\\"...
    http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandriva%202007/release-candidate/x86_64/synthesis.hdlist.cz
znaleziono zbadany plik hdlist (lub synthesis) jako synthesis.hdlist.cz
...pobieranie zakończone
badanie pliku hdlist [/var/cache/urpmi/partial/hdlist.kadu64-rc.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/cache/urpmi/partial/hdlist.kadu64-rc.cz]
znaleziono 0 nagłówków w pamięci podręcznej
usuwanie 0 przestarzałych nagłówków w pamięci cache
zapisywanie pliku konfiguracyjnego [/etc/urpmi/urpmi.cfg]
[root@localhost kadu]# urpmi.addmedia kadu64-rc-contrib http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandriva%202007/release-candidate/x86_64/contrib/ with synthesis.hdlist.cz
dodany nośnik kadu64-rc-contrib
zapisywanie pliku konfiguracyjnego [/etc/urpmi/urpmi.cfg]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 1.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 2.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i586 CD 3.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Installation i18n CD.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.Contrib.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu-rc.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu-rc-contrib.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu-contrib.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.kadu64-rc.cz]
pobieranie pliku źródłowego hdlist (lub syntezy) związanego z \\"kadu64-rc-contrib\\"...
    http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/Mandriva%202007/release-candidate/x86_64/contrib/synthesis.hdlist.cz
znaleziono zbadany plik hdlist (lub synthesis) jako synthesis.hdlist.cz
...pobieranie zakończone
badanie pliku hdlist [/var/cache/urpmi/partial/hdlist.kadu64-rc-contrib.cz]
sprawdzanie pliku syntezy [/var/cache/urpmi/partial/hdlist.kadu64-rc-contrib.cz]
znaleziono 0 nagłówków w pamięci podręcznej
usuwanie 0 przestarzałych nagłówków w pamięci cache
zapisywanie pliku konfiguracyjnego [/etc/urpmi/urpmi.cfg]

po tych komendach dalej rzadne polecenie kadu nie dziala... nie wiem jak mam wlaczyc to kadu... po raz kolejny prosze o rade...

Frank

  • Gość
Proszę pomóżcie !!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-01-11, 16:14:50 »
Jeśli nie zainstalowałeś kadu, to go nie włączysz.
Wpisz jako root w konsoli:
urpmi kadu