Nowe posty

Autor Wątek: Szukam jednej gry  (Przeczytany 3168 razy)

Yoooke

  • Gość
Szukam jednej gry
« dnia: 2006-07-16, 19:17:26 »
Witam. Jestem poczatkujacym użytkownikiem Linuxa więc nie wiem nic (absolutnie nic) na ten temat.

Jak tylko kupiłem Linuxa Mandrive 2006 odrazu mam pierwszy problem. Podczas instalacji systemu wyświetla mi się taki błąd: insmod\\'ing module sata_nv failed at/usr/lib/libDrakX/modules.pm line 340 - klikam \\"ok\\". Pokazuje mi się, że znaleziono \\"nVidia Corporation|CK804 Serial ATA Controller\\" i pyta się czy mam jeszcze jakieś kontrolery. To ja daje \\"nie\\" i klikam \\"dalej\\". Pokazuje mi się komunikat, że nie znaleziono kontrolerów czy coś takiego.

Ludzie co ja mam z tym zrobić?

spideros1

  • Gość
Szukam jednej gry
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-17, 11:48:32 »
> Jak tylko kupiłem Linuxa Mandrive 2006 odrazu mam pierwszy problem. Podczas instalacji systemu
 > wyświetla mi się taki błąd: insmod\\'ing module sata_nv failed at/usr/lib/libDrakX/modules.pm
 > line 340 - klikam \\"ok\\". Pokazuje mi się, że znaleziono \\"nVidia Corporation|CK804
 > Serial ATA Controller\\" i pyta się czy mam jeszcze jakieś kontrolery. To ja daje
 > \\"nie\\" i klikam \\"dalej\\". Pokazuje mi się komunikat, że nie znaleziono
 > kontrolerów czy coś takiego.
 >
 > Ludzie co ja mam z tym zrobić?

Jeśli kupiłeś Mandrivę, to masz 2 miesiące bezpłatnej pomocy technicznej. Tak piszą na  http://mandrivastore.pl/?show=2006cedega

Może brakuje modułów do tego konkretnego chipsetu. Nie używałem Mandrivy 2006, ale przy bootowaniu z płyty może są jakieś dodatkowe opcje do Serial ATA.

newbie_user

  • Gość
Szukam jednej gry
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-17, 17:19:16 »
2006-07-16 19:17:26 Yoooke napisał:

> Witam. Jestem poczatkujacym użytkownikiem Linuxa więc nie wiem nic (absolutnie nic) na ten
 > temat.
 >
 > Jak tylko kupiłem Linuxa Mandrive 2006 odrazu mam pierwszy problem. Podczas instalacji systemu
 > wyświetla mi się taki błąd: insmod\\'ing module sata_nv failed at/usr/lib/libDrakX/modules.pm
 > line 340 - klikam \\"ok\\". Pokazuje mi się, że znaleziono \\"nVidia Corporation|CK804
 > Serial ATA Controller\\" i pyta się czy mam jeszcze jakieś kontrolery. To ja daje
 > \\"nie\\" i klikam \\"dalej\\". Pokazuje mi się komunikat, że nie znaleziono
 > kontrolerów czy coś takiego.
 >
 > Ludzie co ja mam z tym zrobić?

Mam identyczny problem z Mandrivą i bardzo mnie to boli maiłem Linuksa przez kilka miesięcy zmieniłem platformę z AMD Bartona na AMD 64 oczywiście płyta na NF4 i co? > \\"dno\\" Nie mogę zainstalować linuxa. Mam dwa dyski w kompie na SATA i zwykły ATA Na którym są przygotowane partycje niestety pojawia mi sie identyczny błąd. Linuks staje się nie kompatybilny wraz z polepszającą się technologią, a może bredzę, porostu to dystrybucje nie nadążają :/  Próbowałem Mandrivy, Debiana Wszystko na DVD Szkoda ściągać, widziałem ze nawet z nowym SUSE są problemy. Ludzie pomóżcie!!!!! Dzień bez pingwina to stracony dzień!!!  Może istnieje jakaś dystrybucja posiadająca najnowsze jadro ;)

Yoooke

  • Gość
Szukam jednej gry
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-17, 20:42:46 »
> Mam identyczny problem z Mandrivą i bardzo mnie to boli maiłem Linuksa przez kilka miesięcy
 > zmieniłem platformę z AMD Bartona na AMD 64 oczywiście płyta na NF4 i co? > \\"dno\\"
 > Nie mogę zainstalować linuxa. Mam dwa dyski w kompie na SATA i zwykły ATA Na którym są
 > przygotowane partycje niestety pojawia mi sie identyczny błąd. Linuks staje się nie
 > kompatybilny wraz z polepszającą się technologią, a może bredzę, porostu to dystrybucje nie
 > nadążają :/  Próbowałem Mandrivy, Debiana Wszystko na DVD Szkoda ściągać, widziałem ze nawet z
 > nowym SUSE są problemy. Ludzie pomóżcie!!!!! Dzień bez pingwina to stracony dzień!!!  Może
 > istnieje jakaś dystrybucja posiadająca najnowsze jadro ;)


Słyszałem, że w wersji DVD jest to typowy problem. Rozwiązaniem jest instalacja wersji CD. Ale jeszcze tego nie sprawdziłem więc nie jestem pewien czy to prawda.

  • Gość
Szukam jednej gry
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-16, 14:16:35 »
Witam

Szukam jednej gry i kopletnie nie mogę jej znaleść. Na żadnej stronie nie udało mi się jej wyczaić Nie wiem dokładnie czy to była gra KDE czy GNOME, ale napiszę jak wyglądała i bardzo Was proszę podpowiedzcie jaką ona ma nazwę :-)

Gra przypominała technicznie Sudoku. Była to gra planszowa, matematyczka.

W grze układało się klocki - na każdym klocku były cztery cyfry od 0..9. Każda cyfra leżała przy którymś z boków klocka, czyli klocek był dzielony na 4 części na krzyż -> X

Tablica gry domyślnie była 3x3, z możliwością ustawienia większych. Klocki wyklądały tragicznie a'la srebrne Win 3.11 :D

Tak to wyglądało:

  2  /     5  /     0  /
8 X 4   4 X 1   1 X 4
/  2     /  0     /  9  

  2  /     0  /     9  /
8 X 4   4 X 1   1 X 4
/  2     /  0     /  9  

  2  /     0  /     9  /
8 X 4   4 X 1   1 X 4
/  2     /  0     /  9  

Kto pamięta jak ta gra się zwała - ona domyślnie się wbija chyba z grami KDE :|

Pozdrawiam

Maciek_Rutecki

  • Gość
Szukam jednej gry
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-16, 20:16:19 »
Nie mam KDE, ale skoro KDE+sudoku to może ksudoku:

http://www.kde-apps.org/content/show.php?content=28792
http://ksudoku.sourceforge.net/

--
Maciek

  • Gość
Szukam jednej gry
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-17, 04:35:39 »
No właśnie nie Sudoku.

W Sudoku masz ttablicę 3(kwadraty)x3(kwadraty). W każdym z nich po 9 kwadratów. Nie licząc Samurai Sudoku.

W grze której szukam, 3(kwadraty)x3(kwadraty). Każdy znich podzielony na krzyż na 4 trójkąty. W każdym trójkącie liczba.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Szukam jednej gry
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-07-17, 11:07:41 »
2006-07-17 04:35:39 yonami napisał:

[...]

 > W grze której szukam, 3(kwadraty)x3(kwadraty). Każdy znich podzielony na krzyż na 4 trójkąty. W
 > każdym trójkącie liczba.

To ja się poddaję :-)

--
Maciek

  • Gość
Szukam jednej gry
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-07-17, 17:19:12 »
2006-07-16 14:16:35 yonami napisał:

> Witam
 >
 > Szukam jednej gry i kopletnie nie mogę jej znaleść. Na żadnej stronie nie udało mi się jej
 > wyczaić Nie wiem dokładnie czy to była gra KDE czy GNOME, ale napiszę jak wyglądała i bardzo
 > Was proszę podpowiedzcie jaką ona ma nazwę :-)
 >
 > Gra przypominała technicznie Sudoku. Była to gra planszowa, matematyczka.
 >
 > W grze układało się klocki - na każdym klocku były cztery cyfry od 0..9. Każda cyfra leżała
 > przy którymś z boków klocka, czyli klocek był dzielony na 4 części na krzyż -> X
 >
 > Tablica gry domyślnie była 3x3, z możliwością ustawienia większych. Klocki wyklądały tragicznie
 > a'la srebrne Win 3.11 :D
 >
 > Tak to wyglądało:
 >
 >   2  /     5  /     0  /
 > 8 X 4   4 X 1   1 X 4
 > /  2     /  0     /  9  
 >
 >   2  /     0  /     9  /
 > 8 X 4   4 X 1   1 X 4
 > /  2     /  0     /  9  
 >
 >   2  /     0  /     9  /
 > 8 X 4   4 X 1   1 X 4
 > /  2     /  0     /  9  
 >
 > Kto pamięta jak ta gra się zwała - ona domyślnie się wbija chyba z grami KDE :|
 >
 > Pozdrawiam



Czyby chodzio o gre TETRAVEX ?

  • Gość
Szukam jednej gry
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-07-17, 21:43:38 »
Hehe tak :D

Chodzi o Tetravex - dzięki wielkie :-)