Nowe posty

Autor Wątek: Czy jest jakis podstawowy login?  (Przeczytany 3205 razy)

reaz

  • Gość
Czy jest jakis podstawowy login?
« dnia: 2005-07-02, 10:31:58 »
witam:)
ostanio wpadl w me lapki Whoppix:) ciekawy bardzo..jednak jestem poczatkujacy bardzo..i nie potrafie w nim skonfigurowac, ogolnie sprawic by polaczyl sie w LANie z kompem udostepniajacym polaczenie insternetowe, na ktoprym jest zainstalowany win98..czy moglby mi ktos podac krok po kroku jak sie to robi? albo jakies linki do atrykulow na ten temat? chetnie poczytam:)szukalem w google ale nie potrafilem znalezc nic co by moglo mi pomoc..z gory wielkie dzieki za odp:)
P.S. przeczytalem na forum watek i robie:
-ifconfig:
lo     Link encap: local loopback
        inet addr:127.0.0.1   Mask:255.0.0.0
       UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436  METRIC:1
        RX packets:2  errors:0  dropped:0  overruns:0  frame:0
        TX packets:2  errors:0  dropped:0  overruns:0   carrier:0
        collisions:0   txqueuelion:0
        Txbytes100 (100.0 b)

-route
to mi wyswietla destination, gateway, genmark..ale to sa napisy same..nie ma pod nimi watrosci

-route add deafult gw 192.168.0.1
Host name lookup failure
adres ip wewnetrzny kompa udostepniajacego to wlasnie 102.168.0.1

prosze o lopatologiczny wyklad jak mam polaczenie ustanowic:)lub linka do arta jakiegos jesli mozna:)
z gory wielkie dziex:)

Frank

  • Gość
Czy jest jakis podstawowy login?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-02, 11:40:00 »
Wystarczy w \\"Szukaj w forum:\\" wpisać \\"lan\\" i można znaleźć np. to:
http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=63792

susek22

  • Gość
Czy jest jakis podstawowy login?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-15, 13:34:34 »


wpisz w konsoli:
netconfig
i wpisuj wszystko o co zostaniesz \\"poproszony\\" lub :
ifconfig twoje_ip twoja_maska
jesli nadal nie bedziesz mial neta (bo polaczenie z \\"serwerem\\" czy innym kompem powinienes miec) wpisz dns np. za pomocą netconfig. Pozdrawiam ;)

grandpearl

  • Gość
Czy jest jakis podstawowy login?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-02, 10:19:00 »
Od wczoraj mam Linuxa i nie wiem jeszcze za bardzo o co chodzi. Nieopatrznie wpisalem haslo (pamietam je) ale nie przypominam sobie zebym ustawial login, dlatego chcialem zapytac czy jest jakis podstawowy login w systemi ( w stulu AAAA czy cos?) czy poprostu cos przeoczylem? Z gory dziekuje za pomoc

darvark

  • Gość
Czy jest jakis podstawowy login?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-02, 10:35:34 »
hehe chociaz tyle ze pamietasz haslo, ale jesli system nie prosil Cie o podanie zadnej nazwy usera to oznacza ze podales haslo do jedynego loginu ktory zawsze wystepuje w linuxie. do konta roota. sprobuj zalogowac sie jako root i podac halo ktore zapamietales, jak sie uda masz szczescie jak nie to czeka CIe zabawa.