Nowe posty

Autor Wątek: internet radiowy (Ralink) SUSE 10.1  (Przeczytany 451 razy)

mateuszuk

  • Gość
internet radiowy (Ralink) SUSE 10.1
« dnia: 2006-07-06, 21:32:17 »
Dziendobry. Po pierwsze przepraszam za spam. Po 2 potrzebuje programu w którym bende mógł programować w języku C++ pow Windowsa lub Linuxa. Prosił bym o link do programu jeśli jest to możliwe. Z góry THX.

jk33

  • Gość
internet radiowy (Ralink) SUSE 10.1
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-06, 21:56:21 »
Są dwie opcje:
*ja nie rozumiem o co Ci chodzi
*ty nie rozumiesz o co Ci chodzi :D

W końcu nie jest instotne w jakim edytorze/IDE stworzysz swój program.

Jeżeli piszesz korzystając tylko i wyłacznie ze standardowego C++,
to kod powinien sie kompilować pod każdym kompilatorem, w każdym systemie.
--
Jeżeli korzystasz z zewnętrznych bibliotek, to tu zaczynają się schody:
musisz wybierać takie biblioteki, które są dostępne w wersji na obie platformy.
--
Jeżeli korzystasz z jakiś bibliotek posix, (unistd.h, sys/types.h, itp.)
to możesz próbować kompilować w środowisku mingw w Windows,
ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.
--
Ewentualnie możesz korzystać z dyrektyw preprocesora #ifdef,
i definiowac oddzielne fragmenty kodu dla windows, oddzielne dla linuksa.

pozdrawiam, Janek

chmooreck

  • Gość
internet radiowy (Ralink) SUSE 10.1
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-06, 22:04:12 »
2006-07-06 21:32:17 mateuszuk napisał:

> Dziendobry. Po pierwsze przepraszam za spam. Po 2 potrzebuje programu w którym bende mógł
 > programować w języku C++ pow Windowsa lub Linuxa. Prosił bym o link do programu jeśli jest to
 > możliwe. Z góry THX.

http://www.vim.org

mateuszuk

  • Gość
internet radiowy (Ralink) SUSE 10.1
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-07, 08:37:56 »
OK problem chyba wyglada na rozwiazany. Teraz tylko potrzebuje jakiejs lektury tylko po polsku....

xis

  • Gość
internet radiowy (Ralink) SUSE 10.1
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-07, 10:05:59 »
Co do IDE zakładającego i przechowywującego projekty to możesz używać np. Eclipse, a jeśli szukasz wieloplatformowych bibliotek, przy użyciu których będziesz mógł pisać \\'przenośny\\' kod, to wszystko zależy od tego co chcesz pisać.
Np. biblioteki okienkowe: Gtk+, Qt, wxWidgets (- tego nigdy nie próbowałem i nawet nie wiem czy jest w C++ ;) ).
Biblioteki wspomagające: OpenGL, SDL, NCurses i wiele, wiele innych :)
Qt na przykład dysponuje mechanizmem projektów, który jest przenoszalny i łatwy w obsłudze - samemu możesz założyć plik projektu a następnie go budować. Możesz wtedy używać dowolnego środowiska, np. Kate w KDE czy Notepad++ pod windows (projekty Qt można budować \\'z łapy\\', czyli wydając polecenia albo pisząc proste skrypty).
Spróbuj troszkę pogooglować, bo poruszyłeś temat-rzekę i kilka postów na pewno sprawy nie przedstawi w 100% :)
Powodzenia

karaslbn

  • Gość
internet radiowy (Ralink) SUSE 10.1
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-06, 18:28:14 »
Witam mam problem z uruchomieniem neta na susie 10.1 mam karte sieciowa Ralink Turbo Wireless LAN Card. Probowalem pobrac sterowniki ze strony producenta sa jakies do linuksa ale nie moglem ich zainstalowac (polecenia make i make instal) wy skakiwal blad ze procesor jest nie taki prznajmniej tak to zrozumialem mam Athlona 64 3200+. Jak mam to zrobic i skad wziasc dobre sterowniki? Mialem linuksa tylko 1 dzien dlatego prosze o jak naj prostrze wytlumaczenie.