Nowe posty

Autor Wątek: Klawiatura nie odpowiada :/  (Przeczytany 1496 razy)

Tomek1985

  • Gość
Klawiatura nie odpowiada :/
« dnia: 2006-07-04, 21:33:44 »
Witam mam kilka problemów z Mandriva a mianowicie jak zainstalowac stery do ati radeona x700 128mb pamieci ram ,jak zainstalować sterowniki do karty wifi broadcom bcm 4318e instalowalem poprzez windowsowy plik inf i nie dziala ,poza tym jak zainstalować scsi dla nagrywarki dvd sosw833s bo kopiuje pliki godzinami tak samo mialem w win ale po zainstalowaniu scsi transfer przy nagrywaniu podnosi sie do 25 mb/s poza tym jak zainstalować czytnik kart pamięci 5in1 oraz irdę wbudowaną w laptopa, est to laptop acer 3023wlmi.Proszę o szczegułowe info jestem początkujący w linuxie

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Klawiatura nie odpowiada :/
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-05, 01:43:55 »
Do ATI możesz ściągnąć oryginalne stery binarne, ale ze względu na rzadkie aktualizacje, za pierwszą próbą może się nie udać. Do wi-fi spróbuj natywnych sterowników Linuksa (chociaż się nie znam i nie wiem czy do broadcomu są). Jeśli chodzi o IrDĘ, zainteresuj się projektem Lirc, tu nie powinno być żadnych problemów.

Tomek1985

  • Gość
Klawiatura nie odpowiada :/
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-05, 14:28:45 »
2006-07-05 01:43:55 scool napisał:

> Do ATI możesz ściągnąć oryginalne stery binarne, ale ze względu na rzadkie aktualizacje, za
 > pierwszą próbą może się nie udać. Do wi-fi spróbuj natywnych sterowników Linuksa (chociaż się
 > nie znam i nie wiem czy do broadcomu są). Jeśli chodzi o IrDĘ, zainteresuj się projektem Lirc,
 > tu nie powinno być żadnych problemów.
 >
ok dzieki ale jestem poczatkujący i co to jest Lirc jak sie to wlacza czy instaluje a poza tym dorwalem jakis artykul jak instalowac wifi ze sterami mi sie udalo ale w moim laptopie jest glupi przelacznik do wlaczania tej wifi i jak wpisze iwconfig wyskakuje co jest za karta wykrywa ja ale w pozycji Power Management:jest off i Encyryption key:off czyli chyba moja jarta jest wylaczona i skad teraz wziac program do sterowania tym wlaczaniem

Tomek1985

  • Gość
Klawiatura nie odpowiada :/
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-05, 14:49:27 »
2006-07-05 14:28:45 Tomek1985 napisał:

> 2006-07-05 01:43:55 scool napisał:
 >
 > > Do ATI możesz ściągnąć oryginalne stery binarne, ale ze względu na rzadkie aktualizacje,
 > za
 >  > pierwszą próbą może się nie udać. Do wi-fi spróbuj natywnych sterowników Linuksa (chociaż
 > się
 >  > nie znam i nie wiem czy do broadcomu są). Jeśli chodzi o IrDĘ, zainteresuj się projektem
 > Lirc,
 >  > tu nie powinno być żadnych problemów.
 >  >
 > ok dzieki ale jestem poczatkujący i co to jest Lirc jak sie to wlacza czy instaluje a poza tym
 > dorwalem jakis artykul jak instalowac wifi ze sterami mi sie udalo ale w moim laptopie jest
 > glupi przelacznik do wlaczania tej wifi i jak wpisze iwconfig wyskakuje co jest za karta
 > wykrywa ja ale w pozycji Power Management:jest off i Encyryption key:off czyli chyba moja jarta
 > jest wylaczona i skad teraz wziac program do sterowania tym wlaczaniem wyskauje mi po wpisaniuiwconfig :
wlan0 IEEE 802.11b ESSID:off/any Nickname:\\"Tome\\"
Mode:Managed Frequency:2.412GHz Access Point: 00:00:00:00:00:00
Bit Rate:54Mb/s Tx-Power:25 dBm
RTS thr:2347 B Fragment thr:2346 B
Encryption key:off
Power Management:off
Link Quality:100/100 Signal level:-10 dBm Noise level:-256 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0
i to by bylo na tyle

adasseek

  • Gość
Klawiatura nie odpowiada :/
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-04, 20:53:11 »
Witam serdecznie!

Mam następujący problem dotyczy on chyba wszystkich linuksów, a mianowicie podczas instalacji jakiegokolwiek Linuksa(Ubuntu5.10 Live CD&instal,Mandrake10.1,Slax-5.1.4,Pingwinek) w pewnym etapie instalacji komputer przestaje odpowiadać na klawiaturę.
Na początku myślałem ze komputer mi się po prostu zawiesza, ale jak się okazało przy próbie instalacji Mandrake10.1 myszka działa bez problemu. Natomiast kiedy próbowałem wpisać np. Hasło, login przy instalacji - nic się nie działo klawiatura nie odpowiadał. Nawet ‘Num Lock’ nie działa.

Moja konfiguracja:
Płyta: K7Upgrade-880
Proc: AMD Sempron 2400+
Ram: 512 DDR
Graf: GeForce4 TI 4200
Dyski:2x 80GB Samsung
Dźwięk: Sound Blaster live 5.1
Klawiatura: zwykła
Mysz: USB

Podjęte próby:
- Zaktualizowałem Bios’a do najnowszej wersji
- Próbowałem uruchomić wyjmując 1 kośc RAM
- Próbowałem uruchomić bez karty dźwiękowej
- Korzystałem z 2 innych klawiatur z czego jedna na USB

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, uwagi, sugestię to proszę pisać w tym temacie ;)

adasseek

  • Gość
Klawiatura nie odpowiada :/
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-07, 14:57:00 »
ad
Niestety nawet w trybie tekstowym nie mogę zainstalować Linux’a

Przy próbie instalacji metodą tekstową klawiatura również nie odpowiada ( w tym samym Momocie a jakim przestaje odpowiadać w instalacji metoda graficzna)

Próbowałem zainstalować Linux’a: Mandrake 10.1 mini
Uruchomiłem komputer z butowalnej CD
Menu w którym mam do wyboru instalację standardową i opcję – działa bez problemu komputer reaguje na polecenia z klawiatury. Jednak przy wyborze instalacji standardowej. Klawiatura przestaje odpowiadać ;( - ładuje jakieś pliki do pamięci i to koniec. Kiedy wybieram z klawiatury  F1 czyli Opcję – w tym menu klawiatura działa, jednak kiedy wpisze np. Text i potwierdzę enterem – wtedy klawiatura przestaje reagować – Caps lock nie działa