Nowe posty

Autor Wątek: prosze o pomoc z gcc {H E L P}  (Przeczytany 1473 razy)

Woocash304

  • Gość
prosze o pomoc z gcc {H E L P}
« dnia: 2006-07-02, 15:07:02 »
Witam!
Nie dawno pisałem o moim modemie Terayon TA-202 i problemem z niemozliwością znalezienia do niego sterwonika. W źródłach, które zostały mi podane w odpowiedziach doczytałem się, że jesli Linux nie może skonfigurowac modemu samemu, to trzeba podłączyc go przez kartę sieciową; i tak tez zrobiłem, system ładnie mi wykrył nowy sprzęt, skonfigurowałem nowe połączeni sieciowe i wszystko wygladało dobrze, z jednym wyjątkiem: po restarcie kompa, okazało się, że po włączeniu połącznia sieciowego, ono natychmiast się wyłącza. Wszedłem w ustawienia tego połączenia i kliknąłem \\"Włącz\\" i.... i nic, najpierw włącza przez 20sekund a wszystko kończy się komunikatem, ze nie udało się nawiązać połączenia.
Prosze pomuzcie!!
Pozdro

  • Gość
prosze o pomoc z gcc {H E L P}
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-02, 01:03:45 »
Witam wszystkich...
od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem suse 10.0. Mam jednak problem, probuje zainstalowac nowe jadro i wszystko bylo by ok gdyby nie problem z gcc...podczas kompilacji nowego jada dostaje komunikat ze brak gcc...czy ktos moze byc tak laskawy i napisac mi co mam w takiej sytuacji zrobic bo ni w zab nie wiem jak zainstalowac gcc.
pozdrawiam
K

sys

  • Gość
prosze o pomoc z gcc {H E L P}
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-02, 12:06:20 »
2006-07-02 01:03:45 kubako napisał:

> Witam wszystkich...
 > od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem suse 10.0. Mam jednak problem, probuje zainstalowac
 > nowe jadro i wszystko bylo by ok gdyby nie problem z gcc...podczas kompilacji nowego jada
 > dostaje komunikat ze brak gcc...czy ktos moze byc tak laskawy i napisac mi co mam w takiej
 > sytuacji zrobic bo ni w zab nie wiem jak zainstalowac gcc.
 > pozdrawiam
 > K

Bez obrazy, ale na diabła Ci nowe jądro jak nie masz bladego pojęcia o instalacji pakietów w suse?
najpierw naucz się jak co instalować a potem łapy w jądro pchaj, pewnie masz tam jakieś narzedzia do instalacji róznych rzeczy...
I tego się naucz, a nie z motyka na słońce od razu...

  • Gość
prosze o pomoc z gcc {H E L P}
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-02, 12:33:11 »
dzieki za wyczerpujaca odpowiedz (kolega łaski nie robi ze odpisuje), jakbym nie mial pojecia o instalacji jadra to bym sie tu nie pchal...moj problem jest troche bedziej skaplikowany poniewaz nawet po instalacji gcc nadal przy kompilacji jadra  dostaje komunikat o braku gcc, cos pominalem tylko nie wiem co...
K


> 2006-07-02 01:03:45 kubako napisał:
 >
 > > Witam wszystkich...
 >  > od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem suse 10.0. Mam jednak problem, probuje
 > zainstalowac
 >  > nowe jadro i wszystko bylo by ok gdyby nie problem z gcc...podczas kompilacji nowego
 > jada
 >  > dostaje komunikat ze brak gcc...czy ktos moze byc tak laskawy i napisac mi co mam w
 > takiej
 >  > sytuacji zrobic bo ni w zab nie wiem jak zainstalowac gcc.
 >  > pozdrawiam
 >  > K
 >
 > Bez obrazy, ale na diabła Ci nowe jądro jak nie masz bladego pojęcia o instalacji pakietów w
 > suse?
 > najpierw naucz się jak co instalować a potem łapy w jądro pchaj, pewnie masz tam jakieś
 > narzedzia do instalacji róznych rzeczy...
 > I tego się naucz, a nie z motyka na słońce od razu...
 >

sys

  • Gość
prosze o pomoc z gcc {H E L P}
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-02, 12:38:55 »
2006-07-02 12:33:11 kubako napisał:

> dzieki za wyczerpujaca odpowiedz (kolega łaski nie robi ze odpisuje), jakbym nie mial pojecia o
 > instalacji jadra to bym sie tu nie pchal...moj problem jest troche bedziej skaplikowany
 > poniewaz nawet po instalacji gcc nadal przy kompilacji jadra  dostaje komunikat o braku gcc,
 > cos pominalem tylko nie wiem co...
 > K
 >
 >
 > > 2006-07-02 01:03:45 kubako napisał:
 >  >
 >  > > Witam wszystkich...
 >  >  > od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem suse 10.0. Mam jednak problem, probuje
 >  > zainstalowac
 >  >  > nowe jadro i wszystko bylo by ok gdyby nie problem z gcc...podczas kompilacji
 > nowego
 >  > jada
 >  >  > dostaje komunikat ze brak gcc...czy ktos moze byc tak laskawy i napisac mi co mam
 > w
 >  > takiej
 >  >  > sytuacji zrobic bo ni w zab nie wiem jak zainstalowac gcc.
 >  >  > pozdrawiam
 >  >  > K

Koleżanka jak już :) a poza tym przeczytaj dokładnie co nasmarowałeś w pierwszym poście i o jaki problem moze chodzić. Naucz się dokładnie opisywać problem, bo wrózki na urlopach mamy. Wychodzi na to, że kompilator szuka gcc w innym miejscu niz jest.

sys

  • Gość
prosze o pomoc z gcc {H E L P}
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-02, 12:39:57 »
2006-07-02 12:33:11 kubako napisał:

> dzieki za wyczerpujaca odpowiedz (kolega łaski nie robi ze odpisuje), jakbym nie mial pojecia o
 > instalacji jadra to bym sie tu nie pchal...moj problem jest troche bedziej skaplikowany
 > poniewaz nawet po instalacji gcc nadal przy kompilacji jadra  dostaje komunikat o braku gcc,
 > cos pominalem tylko nie wiem co...
 > K
 >
 >
 > > 2006-07-02 01:03:45 kubako napisał:
 >  >
 >  > > Witam wszystkich...
 >  >  > od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem suse 10.0. Mam jednak problem, probuje
 >  > zainstalowac
 >  >  > nowe jadro i wszystko bylo by ok gdyby nie problem z gcc...podczas kompilacji
 > nowego
 >  > jada
 >  >  > dostaje komunikat ze brak gcc...czy ktos moze byc tak laskawy i napisac mi co mam
 > w
 >  > takiej
 >  >  > sytuacji zrobic bo ni w zab nie wiem jak zainstalowac gcc.
 >  >  > pozdrawiam
 >  >  > K

Koleżanka jak już :) a poza tym przeczytaj dokładnie co nasmarowałeś w pierwszym poście i o jaki problem moze chodzić. Naucz się dokładnie opisywać problem, bo wrózki na urlopach mamy. Wychodzi na to, że kompilator szuka gcc w innym miejscu niz jest.