Nowe posty

Autor Wątek: data zmiany hasła  (Przeczytany 4301 razy)

RavW

  • Gość
data zmiany hasła
« dnia: 2006-06-29, 22:53:18 »
Występuje błąd :VPU Recover zrestartowal akcelerator graficzny. Niewiem czego to jest wina. Śledzilem ten problem w google ale brak konkretów. Dziękuje z góry za pomoc.

kalin20

  • Gość
data zmiany hasła
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-25, 18:59:59 »
2006-06-29 22:53:18 RavW napisał:

> Występuje błąd :VPU Recover zrestartowal akcelerator graficzny. Niewiem czego to jest wina.
 > Śledzilem ten problem w google ale brak konkretów. Dziękuje z góry za pomoc.
 
ja tez mam taki problem :(

Monik

  • Gość
data zmiany hasła
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-27, 21:23:18 »
hej!
Mam ten sam problem, niestety i nie wiem jak sobie z nim poradzić.
czy może już udało się wam go rozwiązać?


atomisko

  • Gość
data zmiany hasła
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-29, 16:26:13 »
mam do napisania skrypt który umozliwia zmiane hasla uzytkownika - wtedy gdy uplynał termin zmiany hasła dla tego uzytkownika. nie wiem dokonca jak to zwobic wiec zaczolem tak:

#!/bin/bash
if [ $(date +%d%m%y > (  ? ? ) ]
then passwd
fi

... wiec...
proboje porównac aktualna date z ( ? ? ) - tutaj najlepiej byloby zstawic date zmiany hasla - ale nie wiem jak to zrobic... jesli macie jakies pomysły albo całkiem iine sugestie to proszę o pomoc

pozdrawiam!

xis

  • Gość
data zmiany hasła
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-29, 16:36:20 »
2006-06-29 16:26:13 atomisko napisał:

> mam do napisania skrypt który umozliwia zmiane hasla uzytkownika - wtedy gdy uplynał termin
 > zmiany hasła dla tego uzytkownika. nie wiem dokonca jak to zwobic wiec zaczolem tak:
 >
 > #!/bin/bash
 > if [ $(date +%d%m%y > (  ? ? ) ]
 > then passwd
 > fi
 >
 > ... wiec...
 > proboje porównac aktualna date z ( ? ? ) - tutaj najlepiej byloby zstawic date zmiany hasla -
 > ale nie wiem jak to zrobic... jesli macie jakies pomysły albo całkiem iine sugestie to proszę o
 > pomoc
 >
 > pozdrawiam!

Możesz utworzyć sobie zmienne 'dzien', 'miesiac', 'rok', każda za pomocą instrukcji 'date', np. dzien=`date +%d`; miesiac=`date +%m' itd. Nastepnie wywołać polecenie tylko gdy rok > roku podanego w '(??)', miesiąc większy od podanego miesiąca i dzień większy od podanego dnia.
Jest jeszcze drugi sposób - łatwiejszy. Wystarczy aktualną datę i tę podaną skonwertować do jednej liczby oznaczającej liczbę sekund jaka upłynęła od 1.1.1970 (unix_timestamp) i porównać obie liczby.
Wszystko to powinieneś osiągnąć za pom. instrukcji 'date'.
Powodzenia