Nowe posty

Autor Wątek: Mandriva 2006// totalny newbie  (Przeczytany 2269 razy)

romanpindela

  • Gość
Mandriva 2006// totalny newbie
« dnia: 2006-06-28, 09:24:34 »
Witamy

Mam malo doswiadczenia z konfiguracja linuksa i niedawno zalozym sobie neostrade. Zainstalowalem sterownik do modemu (aktualna wersje 2.3.3), oraz pakiet rp-pppoe 3.5.
Usluga dziala dobrze .. po recznym uruchomieniu. chcialbym jednak aby bez problemowo uruchamiania sie wraz ze startem systemu. Natomiast mam ..

<< problem :  >>
podczas uruchamiania systemu ( na poziom rc.5 ) wyskakuje mi komunikat, ze nie udalo sie .. jak cytuje :

\\"Jun 28 08:17:57 localhost network: Bringing up interface ppp0:   failed\\"

.. ladowanie dalszych uslug .. (poprawne)

Jeszcze na koncu wykonywany jest jeden ze skryptow jaki umiescilem w pliku rc.local, ktory ma uruchomic usluge neostrady. Wyglada on tak :

# .. wewntarz pliku [ ../rc.local ]
adctrl -
/root/neostrada
############

# .. wewnatrz pliku [ ../neostrada ]
ping 194.204.159.1 -c1 -w5 | grep \\'icmp seq\\' > /dev/null
let wynik=$?
if [ $wynik -eq 0 ]; then
echo ok >> /var/log/neostrada.log
else
echo Nie ma polaczenia z internetem - probujemy nawiazac >> /var/log/neostrada.log
/usr/sbin/stopadsl >> /var/log/neostrada.log
/usr/sbin/startadsl >> /var/log/neostrada.log
fi
############

Powyzszy skrypt o dziwo dziala, bo pomimo bledu z uruchomoniem interfejsu ppp0 (i eth0) neostrada dziala. Ale dlaczego wyskakuja te bledy ?
--------------------------------
<< Wyjasnie nie srodowiska na ktorym jest problem : >>
-> systemu : Linux Aurox 10.2
-> dostep do sieci przez Neostrade (modem Sagem F@st - sterownik eagle-usb 2.3.3 , rp-pppoe 3.5 )
--------------------------------

PS : Przypuszczam, ze problem tkwi w ustawienia sieci ( network ) lub jego pokrewnym. Co to moze byc za blad ?

Pozdrawiam. Romek

mpias

  • Gość
Mandriva 2006// totalny newbie
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-10, 11:16:09 »
2006-06-28 09:24:34 romanpindela napisał:

> Witamy
 >
 > Mam malo doswiadczenia z konfiguracja linuksa i niedawno zalozym sobie neostrade.
 > Zainstalowalem sterownik do modemu (aktualna wersje 2.3.3), oraz pakiet rp-pppoe 3.5.
 > Usluga dziala dobrze .. po recznym uruchomieniu. chcialbym jednak aby bez problemowo
 > uruchamiania sie wraz ze startem systemu. Natomiast mam ..
 >
 > << problem :  >>
 > podczas uruchamiania systemu ( na poziom rc.5 ) wyskakuje mi komunikat, ze nie udalo sie .. jak
 > cytuje :
 >
 > \\"Jun 28 08:17:57 localhost network: Bringing up interface ppp0:   failed\\"
 >
 > .. ladowanie dalszych uslug .. (poprawne)
 >
 > Jeszcze na koncu wykonywany jest jeden ze skryptow jaki umiescilem w pliku rc.local, ktory ma
 > uruchomic usluge neostrady. Wyglada on tak :
 >
 > # .. wewntarz pliku [ ../rc.local ]
 > adctrl -
 > /root/neostrada
 > ############
 >
 > # .. wewnatrz pliku [ ../neostrada ]
 > ping 194.204.159.1 -c1 -w5 | grep \\'icmp seq\\' > /dev/null
 > let wynik=$?
 > if [ $wynik -eq 0 ]; then
 > echo ok >> /var/log/neostrada.log
 > else
 > echo Nie ma polaczenia z internetem - probujemy nawiazac >> /var/log/neostrada.log
 > /usr/sbin/stopadsl >> /var/log/neostrada.log
 > /usr/sbin/startadsl >> /var/log/neostrada.log
 > fi
 > ############
 >
 > Powyzszy skrypt o dziwo dziala, bo pomimo bledu z uruchomoniem interfejsu ppp0 (i eth0)
 > neostrada dziala. Ale dlaczego wyskakuja te bledy ?
 > --------------------------------
 > << Wyjasnie nie srodowiska na ktorym jest problem : >>
 > -> systemu : Linux Aurox 10.2
 > -> dostep do sieci przez Neostrade (modem Sagem F@st - sterownik eagle-usb 2.3.3 , rp-pppoe
 > 3.5 )
 > --------------------------------
 >
 > PS : Przypuszczam, ze problem tkwi w ustawienia sieci ( network ) lub jego pokrewnym. Co to
 > moze byc za blad ?
 >
 > Pozdrawiam. Romek

mpias

  • Gość
Mandriva 2006// totalny newbie
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-10, 11:22:31 »
2006-07-10 11:16:09 mpias napisał:
Podaj wynik komendy \\"netstat -r\\" (tu jest info o konfiguracji ppp0)

Czy w pliku  /proc/sys/net/ipv4/ip_forward jest 1?

romanpindela

  • Gość
Mandriva 2006// totalny newbie
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-10, 17:03:40 »
2006-07-10 11:22:31 mpias napisał:

> 2006-07-10 11:16:09 mpias napisał:
 > Podaj wynik komendy \\"netstat -r\\" (tu jest info o konfiguracji ppp0)
 >
 > Czy w pliku  /proc/sys/net/ipv4/ip_forward jest 1?

Witam.
Milo mi, ze ktos zaintersowal sie moim watkiem. Jak sie okazalo problemu .. nie bylo. Wystarczylo odrobine cierpliwosci i determinacji. Bardzo wazna wiadomoscia ( .. o ktorej nie wiedzialem - szczerze ) jest to ze skrypt adsl-start (lub startadsl) w jakis magiczny sposob \\"stawia\\" oba interfejsy sieciowe - zarowno ppp0 jak i eth0.
Ja probowalem grzebac gdzie indziej - jak widac nie potrzebnie.

Byl okres kiedy wlaczalem kompa z aurox\\'em 10.2, neostrada i wszystko smigalo jak nigdy przedtem. Jedak problem pojawil sie znowu gdy postawilem upgrade moj system do aur. 11.1. Niby nie trzeba zadnych sterownikow - a prosze u mnie nie dziala. Nie wiem co mie sklonilo do zainstalowania sobie SUSE 10.1 i poszperania troche w forach bardziej zaawansowanych uzytkownikow jak postawic usluge neostrady.

Na SUSE siedze do tej pory i naprawde nie moge sie nadziwic ta dystrybucja. Chce tez podkreslic ze jest to naprawde dystrybucja dla kazdego. Ludzie mowie wam : upgrade people .. upgrade ;)

---

W rozwiazaniu problemu pomogly mi narzedzia ifconfig. Wystarczy pobawic sie troche poleceniami stopadsl i zobaczyc jaki jest stan urzadzen sieciowych .. nastepnie wystukac startadsl i znowu sprawdzic co sie zmnienilo.

Natomiast podczas startu systemu skrypt odpowiedzialny za postawienie interfejsow sieciowych @network nie potrafi (przynajmniej w moim przypadku) uruchomic ppp0 i eth0 rozsadnie.

Dzieki. Pozdrawiam.
Romek

Baran

  • Gość
Mandriva 2006// totalny newbie
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-27, 11:10:17 »
Witam.
Ten problem był już poruszany wielokrotnie. Jednakże nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nurtujący mnie problem.

Zainstalowałem Mandrivę 2006. Instalacja przebiega pomyślnie. Gdy po ponownym uruchomieniu wyskakuje tryb tekstowy wpisuje swój login a następnie startx. Wyskakuje error 104. Próbowałem to zmienić przechodząc do poziomu 3 wpisując "linux init 3" ale to nic nie dawało bo wyskakiwał mi komunikat, że taki zwrot nie istnieje. Nie wiem też dlaczego jest tak, że nie mogę się zalogować podając login admina. a tam gdzie jest hasło nic się nie wpisuje.

Spec. mojego kompa

AMD Athlon 1.33 Thunderbird
Ati Radeon 9550 128mb
512 SDRAM
ECS K7VZA
Sound Blaster Audigy

sys

  • Gość
Mandriva 2006// totalny newbie
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-27, 11:36:03 »
po pierwsze Baranku wpisuje sie telinit 3
po w linuksie nie wyskakuja gwiazdki jak w Win przy wpisywaniu hasla, wiec tak jakby wklepujesz na slepo i enter :P