Nowe posty

Autor Wątek: settlers 4  (Przeczytany 10527 razy)

de_laurent

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-06-28, 17:31:34 »
2005-06-28 15:00:37 pharao_poznan napisał:

> no użyłem wine ale sobie ściągnełem teraz cedega w RPM!!! z amule i zainstaowałem. Próbuję
 > uruchomić program instalacyjny za pomocą cedegi i nie chce mi się włączyć nic:/ może ktoś coś
 > jeszcze dorzuci od siebie??
Ja moge jedynie dorzucic, ze: oj nie ladnie, bardzo nie ladnie! Tak sobie ukradles cedege i teraz sie tym chwalisz i prosisz o pomoc? A sciagnij sobie ta pomoc tez z amula...

pharao_poznan

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-06-28, 18:03:35 »
ja nie akceptuje oprogramowania które jest płatne:P wszystko ściągam co jest płatne z p2p i mam. ale normalnie złodziejem nie jestem... pożądny człowiek ze mnie:P ba nawet harcerz. Ale o tym nie rozmawiajmy. Cedega mi nie uruchomiła niczego a próbowałem wielu rzeczy. wine uruchomił pare instalatorów ale nadal mi settlers nie działa;( czemu ??? może podać jakieś dodatkowe informacje wam żebyście wiedzieli co mi odpisać?

pharao_poznan

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-06-28, 19:01:01 »
Jak odpalam w konsoli to mi wywala taki błąd:/ w ogóle go nie rozumiem :/



c32-12:/media/cdrecorder # cedega Autorun.exe
Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: No protocol specified

x11drv: Can't open display: :0.0

Maciek_Rutecki

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-06-28, 20:23:15 »
2005-06-28 18:03:35 pharao_poznan napisał:

> ja nie akceptuje oprogramowania które jest płatne:P wszystko ściągam co jest płatne z p2p i mam.
 > ale normalnie złodziejem nie jestem... pożądny człowiek ze mnie:P ba nawet harcerz.

Bez komentarza....



Stilgar

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-06-28, 23:53:31 »
> Ja moge jedynie dorzucic, ze: oj nie ladnie, bardzo nie ladnie! Tak sobie ukradles cedege i
 > teraz sie tym chwalisz i prosisz o pomoc? A sciagnij sobie ta pomoc tez z amula...

pomijając wątpliwy moralnie czyn okradania wolnych programistow... mam takie pytanie

czy takie okradanie nie jest legalne w świetle GPL (konkretnie chodzi mi o drugą wolność - swobode kopiowania programu) ?

wojtekm

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-06-29, 06:55:50 »
> czy takie okradanie nie jest legalne w świetle GPL (konkretnie chodzi mi o drugą wolność -
 > swobode kopiowania programu) ?

GPL nie definiuje _jak_ program ma być dostarczany, więc jeśli producent zażyczy sobie aby jego program kupować należy to robić.
Innymi słowy: na GPL można zarabiać pieniądze w majestacie prawa.

Wojtek

Stilgar

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-06-29, 11:13:15 »
 >
 > GPL nie definiuje _jak_ program ma być dostarczany, więc jeśli producent zażyczy sobie aby jego
 > program kupować należy to robić.
 > Innymi słowy: na GPL można zarabiać pieniądze w majestacie prawa.
 >
 > Wojtek

nie o tym mowie. tutaj cytat z gnu.org:

wolność rozpowszechniania kopii, byście mogli pomóc sąsiadom (wolność 2)

ja rozumiem ze uczciwie i fair jest kupowac program, co do ktorego tworca prosi, zeby za niego placic, ale czy przypadkiem "wolność 2" nie legalizuje piractwa?

wojtekm

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-06-29, 23:23:00 »
2005-06-29 11:13:15 Stilgar napisał:
 
 > ja rozumiem ze uczciwie i fair jest kupowac program, co do ktorego tworca prosi, zeby za niego
 > placic, ale czy przypadkiem "wolność 2" nie legalizuje piractwa?

Nie, ponieważ GPL działa tylko w odniesieniu do źródeł, nie obejmuje soim zasięgiem binariów, wymuszając jedynie dostępnośc kodów źródłowych razem z nimi, oraz nie dotyczy znaków towarowych.
Czyli nie możesz zakupić SuSE i sprzedawać go jako swój produkt, ale możesz wziąć kody źródłowe SuSE na GPL i skompilować z nich własną dystrubucję, którą możesz sprzedawać jako zgodą z SuSE.
Tak właśnie często kopiowano i kopuje się nadal RedHat-a (np. pierwsze wersje Mandrake to był w zasadzie RedHat skompilowany dla Pentium).

Wojtek

miq

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-12-04, 15:19:07 »
2005-06-28 19:01:01 pharao_poznan napisał:

> Jak odpalam w konsoli to mi wywala taki błąd:/ w ogóle go nie rozumiem :/
 >
 >
 >
 > c32-12:/media/cdrecorder # cedega Autorun.exe
 > Xlib: connection to ":0.0" refused by server
 > Xlib: No protocol specified
 >
 > x11drv: Can't open display: :0.0
 >
ja tez mam cedege z amula:)
jesli chodzi oto ...
wez zrestartuj kompa

Qrczaqs

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-12-04, 17:55:11 »
Propo orginalnej cedegi: gdzie ją można dostać i ile kosztuje? Jeżeli jest nie droga, to moim zdaniem opłaca się ją kupić, bo dzięki zyskom ze sprzedarzy producent będzie mógł rozwijać oprogramowanie. Poza tym... nie wystarczy Wam, że gracie na nielegalnych kopiach gier?

Maciek_Rutecki

  • Gość
settlers 4
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-12-04, 18:32:50 »
2005-12-04 17:55:11 Qrczaqs napisał:

> Propo orginalnej cedegi: gdzie ją można dostać i ile kosztuje? Jeżeli jest nie droga, to moim
 > zdaniem opłaca się ją kupić, bo dzięki zyskom ze sprzedarzy producent będzie mógł rozwijać
 > oprogramowanie. Poza tym... nie wystarczy Wam, że gracie na nielegalnych kopiach gier?

Zacznij od producenta:

http://www.transgaming.com/