Nowe posty

Autor Wątek: ikony w kde  (Przeczytany 2579 razy)

Małolat

  • Gość
ikony w kde
« dnia: 2006-06-26, 10:38:10 »
Witam! Gdy chce zainstalować jakąś rzecz ze źródeł (np. kaffeine) przy konfiguracji wywala mi błąd: \\"checking for X... configure: error: Can\\'t find X includes. Please check your installation and add the correct paths!\\". Jak zdąrzyłem się domyślić muszę sprawdzić czy są zainstalowane i poprawić jakieś ścieżki. O jakie ścieżki może chodzić i wogóle co zrobić żeby działało? Mam xfree86 4.3.0 i debiana sarge

Małolat

  • Gość
ikony w kde
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-26, 11:29:12 »
2006-06-26 10:38:10 Małolat napisał:

> Witam! Gdy chce zainstalować jakąś rzecz ze źródeł (np. kaffeine) przy konfiguracji wywala mi
 > błąd: \\"checking for X... configure: error: Can\\'t find X includes. Please check your
 > installation and add the correct paths!\\". Jak zdąrzyłem się domyślić muszę sprawdzić czy
 > są zainstalowane i poprawić jakieś ścieżki. O jakie ścieżki może chodzić i wogóle co zrobić
 > żeby działało? Mam xfree86 4.3.0 i debiana sarge

już znalazłem apt-get install libxt-dev i problem z głowy :). POZDRAWIAM!

krzychu.qn

  • Gość
ikony w kde
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-25, 19:19:18 »
mam takie pytanko co do ikon w kde chodzi mi o domyslny zestaw w kde 3.5.3
standartowo wszystko jest niebieskie, ale tworząc np katalog można zrobić ikone żłótą czy czerwoną, jest jakiś sposób żeby zmienić kolor z niebieskiego na czerwony wszystkim ikonom naraz??

52aqir

  • Gość
ikony w kde
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-25, 19:39:26 »
2006-06-25 19:19:18 krzychu.qn napisał:

> mam takie pytanko co do ikon w kde chodzi mi o domyslny zestaw w kde 3.5.3
 > standartowo wszystko jest niebieskie, ale tworząc np katalog można zrobić ikone żłótą czy
 > czerwoną, jest jakiś sposób żeby zmienić kolor z niebieskiego na czerwony wszystkim ikonom
 > naraz??

W centrum sterowania kde jest. Chyba nawet w "wyglad i motywy" albo gdzies w okolicy

krzychu.qn

  • Gość
ikony w kde
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-25, 20:38:51 »
2006-06-25 19:39:26 samael napisał:

> 2006-06-25 19:19:18 krzychu.qn napisał:
 >
 > > mam takie pytanko co do ikon w kde chodzi mi o domyslny zestaw w kde 3.5.3
 >  > standartowo wszystko jest niebieskie, ale tworząc np katalog można zrobić ikone żłótą
 > czy
 >  > czerwoną, jest jakiś sposób żeby zmienić kolor z niebieskiego na czerwony wszystkim
 > ikonom
 >  > naraz??
 >
 > W centrum sterowania kde jest. Chyba nawet w "wyglad i motywy" albo gdzies w okolicy

no własnie nie ma... można tylko kolorować ikony ale nie da się zmienić domyślnego koloru...

xis

  • Gość
ikony w kde
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-26, 00:13:05 »
Tobie chyba chodzi o domyślną ikonkę katalogu, czy tak?
Jeśli tak, to kliknij prawym na dowolnym katalogu (ale na prawdziwym, a nie jakimś wirtualnym typu 'system', czy 'kosz'). W właściwościach będziesz miał miniaturkę aktualnej ikony oraz linijkę
'Typ: katalog',
zakończoną małym przyciskiem. Kliknij na ten przycisk, a wtedy będziesz miał możliwość edycji właściwości tego typu mime (w tym przypadku - katalogów) i zmień ikonę na taką, jaką chcesz.

krzychu.qn

  • Gość
ikony w kde
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-26, 19:31:09 »
2006-06-26 00:13:05 xis napisał:

> Tobie chyba chodzi o domyślną ikonkę katalogu, czy tak?
 > Jeśli tak, to kliknij prawym na dowolnym katalogu (ale na prawdziwym, a nie jakimś wirtualnym
 > typu 'system', czy 'kosz'). W właściwościach będziesz miał miniaturkę aktualnej ikony oraz
 > linijkę
 > 'Typ: katalog',
 > zakończoną małym przyciskiem. Kliknij na ten przycisk, a wtedy będziesz miał możliwość edycji
 > właściwości tego typu mime (w tym przypadku - katalogów) i zmień ikonę na taką, jaką chcesz.
 >
tak właśnie o to chodziło dzięki wielkie :)