Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
Dzisiaj o 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: ****spam****  (Przeczytany 3224 razy)

root@rescue

  • Gość
****spam****
« dnia: 2005-06-28, 04:28:10 »
Witam wszyskich.   Jestem posiadaczem Mandrake`a 10.1
Chciałem dograć z płyty z której instalowałem tenże system, żródła jądra. Otworzyłem więc RPMDrake`a (płyta była w odpowiednim napędzie) odnalazłem na niej  pakiety kernel-source-xxx.rpm  lecz kiedy chciałem je dodać otrzymałem komunikat następującej treści: `Poniższe pakiety nie mogą zostać wybrane`.   Zupełnie nie wiem czemu.  Inne pakiety dogrywałem z tej płyty bez najmniejszych problemów ale źródeł jądra nie mogę :/.  Prosze  o pomoc.  Z góry dzięki.

tatarak

  • Gość
****spam****
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-28, 00:40:13 »
Witaj osobo ktora to przeczyta
Oczywiscie jestem poczatkujacym uzytkownikiem Linuxa "Aurox 10.x" i mam takie zapytanko do bardziej doswiadczonych uzytkownikow - mianowicie dostaje od jakiegos czasu na kompa poczte o roznej dziwnej tresci (uzywam sendmaila; spamassassin skonfigurowany i uruchomiony) tzw spam nie do rozczytania, i z roznymi popieprzonymi zalacznikami pod windows "tfu" i dos'a, co chwilka zmienia sie nadawca tej nie chcianej przezemnie poczty ale nr IP nadawcy pozostaje ten sam. Probowalem roznych sztuczek zablokowania poczty z tego adresu ale jakos mi sie nie udalo, uzywalem roznych narzedzi zeby znalezc poczte nadawcy ale rowniez bez skutku,- ping odpowiada  ale nie moge znalezc usera ktory by to wysylal >< PROBLEM znalezc nazwe uzytkownika tego komputera i zablokowac nie chciana poczte. Bardzo prosze o wskazowki jak to zrobic. Przewertowalem sporo stronek w internecie ale chyba potrzebuje bardziej lopatologicznej pomocy.

  • Gość
****spam****
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-28, 07:08:19 »
2005-06-28 00:40:13 tatarak napisał:

> Witaj osobo ktora to przeczyta
 > Oczywiscie jestem poczatkujacym uzytkownikiem Linuxa "Aurox 10.x" i mam takie
 > zapytanko do bardziej doswiadczonych uzytkownikow - mianowicie dostaje od jakiegos czasu na
 > kompa poczte o roznej dziwnej tresci (uzywam sendmaila; spamassassin skonfigurowany i
 > uruchomiony) tzw spam nie do rozczytania, i z roznymi popieprzonymi zalacznikami pod windows
 > "tfu" i dos'a, co chwilka zmienia sie nadawca tej nie chcianej przezemnie poczty ale
 > nr IP nadawcy pozostaje ten sam. Probowalem roznych sztuczek zablokowania poczty z tego adresu
 > ale jakos mi sie nie udalo, uzywalem roznych narzedzi zeby znalezc poczte nadawcy ale rowniez
 > bez skutku,- ping odpowiada  ale nie moge znalezc usera ktory by to wysylal >< PROBLEM
 > znalezc nazwe uzytkownika tego komputera i zablokowac nie chciana poczte. Bardzo prosze o
 > wskazowki jak to zrobic. Przewertowalem sporo stronek w internecie ale chyba potrzebuje
 > bardziej lopatologicznej pomocy.


Skoro IP nadawcy jest ciągle taki sam, to najprościej tak skonfigurowac  firewalla (zakładam że masz) żeby odrzucał polączenia z tego IP. To powinno załatwić sprawę :)
Pozdro

tatarak

  • Gość
****spam****
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-28, 16:33:53 »
2005-06-28 07:08:19 le_mon napisał:

> 2005-06-28 00:40:13 tatarak napisał:
 >
 > > Witaj osobo ktora to przeczyta
 >  >  jestem poczatkujacym uzytkownikiem
 >
 > Skoro IP nadawcy jest ciągle taki sam, to najprościej tak skonfigurowac  firewalla (zakładam że
 > masz) żeby odrzucał polączenia z tego IP. To powinno załatwić sprawę :)
 > Pozdro
 >
Cholercia troszeczke chyba przekombinowalem - firewoll dziala, dziala chyba takze wpis w /etc/hosts.deny  ktory mi polecono ale teraz ci od ktorych powinienem otrzymywac poczte dostaja takie zwroty:
 " host moje IP[moje IP] said: 550 5.7.1
    ... Relaying denied (in reply to RCPT TO command) "
sam do siebie moge oczywiscie poczte wyslac ; _pytanie_ czy mozna to jakos szybko naprawic, czy musze wszystkie domeny od ktorych chce dostawac poczte wklepywac recznie?
Serdeczne pozdrowinka dla wsiech