Nowe posty

Autor Wątek: programy multimedialne uruchamiają się i zaraz zamykają  (Przeczytany 1653 razy)

redstorm

  • Gość
Czy mój provider może \\'wykrywać\\', że dzielę łącze i blokować to? Na moim komputerze internet działa bez problemu, natomiast od pewnego czasu, nie jest on już dostępny na komputerach w mojej sieci domowej. Wszystko już sprawdziłem, zarówno router, jak i pozostałe komputery są poprawnie skonfigurowane. Co mogę w takiej sytuacji mogę zrobić? Jaki serwer proxy (jeśli w ogóle on coś tutaj da) byłby najlepszy do \\'domowych\\' zastosowań (mam stałe łącze)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

krycha

  • Gość
programy multimedialne uruchamiają się i zaraz zamykają
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-20, 23:26:09 »
2006-06-20 22:56:57 redstorm napisał:

> Czy mój provider może \\'wykrywać\\', że dzielę łącze i blokować to? Na moim komputerze internet
 > działa bez problemu, natomiast od pewnego czasu, nie jest on już dostępny na komputerach w
 > mojej sieci domowej. Wszystko już sprawdziłem, zarówno router, jak i pozostałe komputery są
 > poprawnie skonfigurowane. Co mogę w takiej sytuacji mogę zrobić? Jaki serwer proxy (jeśli w
 > ogóle on coś tutaj da) byłby najlepszy do \\'domowych\\' zastosowań (mam stałe łącze)?
 >
 > Z góry dziękuję za odpowiedź.

Hej,
 Od dawna juz wiadomo i coraz cześciej pisze sie na rożnych grupach otym iż jest możliwość blokowania \\'pajęczarzy\\' są sposoby na wykrywanie tego typu udostępniania połączenia na podstawie pakietów TTL (Time To Live) , administratorzy sieci coraz czesciej stosuja prostą technike blokowania takiego udostępniania, niektorzy są bardziej ciekawi  i poświęcaja swój czas na detekcje osob które nielegalnie wpółdzielą łacze.
  Nie bede tu opisywal na jakiej zasadzie to wszystko sie odbywa bo to by troche czasu zeszlo, odsyłam na google.pl albo napisz do mnie na miala to pokrótce w wolnej chwili opisze :)
  Podaj mi na czym stoi twój rotuer (Linux/Windows;]/Sprzętowy router)
 i jakie masz systemy w swojej sieci :)

pozdr,

 

ozyr

  • Gość
programy multimedialne uruchamiają się i zaraz zamykają
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-20, 21:21:37 »
Witam.
Ten problem z multimediami pojawił się po instalacji (nieskutecznej zreszta) sterownia do nvidii. Teraz gdy otwieram np. xine wszystko startuje, pojawia się interfejs graficzny (tak to chyba się nazywa) a po chwili znika. W konsoli pojawia się komunkat:
Segmentation fault
i tak z mplayerem, xmms, amarok. Przy odinstalowaniu steroników nvidii pojawia się ten sam komunikat.
Czy to problem z wpisami w etc/X11/XF86Config - bo tam trochę mieszałem czy jakiś inny?

xis

  • Gość
programy multimedialne uruchamiają się i zaraz zamykają
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-20, 23:24:48 »
2006-06-20 21:21:37 ozyr napisał:

 > Czy to problem z wpisami w etc/X11/XF86Config - bo tam trochę mieszałem czy jakiś inny?

To zależy od tego co tam namieszałeś :) Ale w 90% to to.