Nowe posty

Autor Wątek: LiveCD  (Przeczytany 1898 razy)

Mastur

  • Gość
LiveCD
« dnia: 2006-06-21, 00:33:31 »
Witam
     Jak w tytule zebym mogl zainstalowac snapshot z DRI do akceleracji 3D potrzebuje zeby w jadro byl wkompilowany albo uaktywniony CONFIG_X86_CMPXCHG.
     Przejrzalem troche siec w poszukiwaniu tego wyrazenia ale za bardzo nie znalazlem odpowiedzi :( tylko pytania :(
     W zwiazku z powyzszym prosze o nakierowanie mnie co mam zrobic by w moim kernelu bylo aktywne lub wgrane CONFIG_X86_CMPXCHG.
     Czytalem troche o kompilacji jadra w linuksie na stronie http://www.debianusers.pl/article.php?aid=10&top10=1
gdyz posiadam zainstalowanego Debiana Sarge.
     W katalogu /usr/src mam 2 podkatalogi kernel-headers-2.4.27-2 oraz kernel-headers-2.4.27-2-386
gdy jako # wchodze do ktoregokolwiek katalogu i wydaje polecenie make-kpkg --config menu to wyskakuje mi na ekranie nastepujacy zwrot warning:Specified GNU system type i386-linux does not match gcc system type i486-linux-gnu. nothing to be done.

Co robie zle ??
Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi.

micu

  • Gość
LiveCD
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-22, 10:46:24 »
2006-06-21 00:33:31 Mastur napisał:

> Witam
 >      Jak w tytule zebym mogl zainstalowac snapshot z DRI do akceleracji 3D potrzebuje zeby w
 > jadro byl wkompilowany albo uaktywniony CONFIG_X86_CMPXCHG.
 >      Przejrzalem troche siec w poszukiwaniu tego wyrazenia ale za bardzo nie znalazlem
 > odpowiedzi :( tylko pytania :(
 >      W zwiazku z powyzszym prosze o nakierowanie mnie co mam zrobic by w moim kernelu bylo
 > aktywne lub wgrane CONFIG_X86_CMPXCHG.
 >      Czytalem troche o kompilacji jadra w linuksie na stronie
 > http://www.debianusers.pl/article.php?aid=10&top10=1
 > gdyz posiadam zainstalowanego Debiana Sarge.
 >      W katalogu /usr/src mam 2 podkatalogi kernel-headers-2.4.27-2 oraz
 > kernel-headers-2.4.27-2-386
 > gdy jako # wchodze do ktoregokolwiek katalogu i wydaje polecenie make-kpkg --config menu to
 > wyskakuje mi na ekranie nastepujacy zwrot warning:Specified GNU system type i386-linux does not
 > match gcc system type i486-linux-gnu. nothing to be done.
 >
 > Co robie zle ??
 > Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi.

micu

  • Gość
LiveCD
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-22, 10:50:52 »
Witam!

Przepraszam za powyzszego posta, za szybko \\"mi sie kliknelo\\" :-)

Przede wszystkim sprobuj skompilowac kernel na procesor wyzszy niz 386 (np. 486, pentium jesli mozesz) - ustawia sie to w konfiguracji (\\"make  config\\" lub \\"make menuconfig\\" itp, opcja \\"Processor type and features\\" czy jakos tak podobnie...).

Pozdrawiam
Micu

Mastur

  • Gość
LiveCD
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-22, 14:21:08 »
> Przede wszystkim sprobuj skompilowac kernel na procesor wyzszy niz 386 (np. 486, pentium jesli
 > mozesz) - ustawia sie to w konfiguracji (\\"make  config\\" lub \\"make
 > menuconfig\\" itp, opcja \\"Processor type and features\\" czy jakos tak
 > podobnie...).
 
Wczoraj jeszcze z tym powalczylem zassalem pod lynx\\'em najnowszy kernek tj. 2.6.17 podociagalem niezbedne programy apt\\'em i uruchomilem make menukonfig i o dziwo sie uruchomilo po paru godzinach siedzenia przy konfiguracji i czytaniu helpow  (troche tego jest) poustawialem tak jak mi sie wydawalo ze bedzie dobrze pozniej odpalilem make-kpkg -clean i poniej make-kpkg --revision=786:moje2.6.17 kernel_imagel zajelo to 2h z minutami a teraz gdy probuje zainstalowac snapshota to mam blad takiej tresci:
Makefile:170: *** Cannot find a kernel config file. Stop.
W skrypcie instalacyjnym podaje mu nowe polozenie modulow tj.
/lib/modules/2.6.17 i akceptuje lecz nie wiem gdzie szukac tego pliku konfiguracyjnego kernela.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

PS Jest jakis podrecznik w jezyku polskim opisujacy wszystkie dostepne funkcje podczas przygotowywania kernela do kompilacji ??

windi

  • Gość
LiveCD
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-20, 23:55:47 »
witam, na jakiej zasadzie dzialaja dystrybucje LiveCD? wkladam do napedu i odpalaja sie tak jak np gra na caly ekran? trzeba cos zainstalowac na dysku, zostaja jakies slady? dodatkowych programow juz tam nie da sie wgrac?

z gory thx

kopin

  • Gość
LiveCD
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-21, 00:14:55 »
Dystrybucja LiveCD to taka, której nie trzeba instalować na dysk żeby używać w pełni funkcjonalnego systemu operacyjnego. Aby ją uruchomić należy w biosie przestawić opcję bootowania na CD i zrestartować naszego kompa. Po chwili mamy załadowany system operacyjny. Można także zainstalować taką dystrybucję na twardym dysku lub zapisać tylko swoją konfigurację aby przy ponownym uruchomieniu mieć własne ustawienia. Jeżeli nie będziesz zapisywać konfiguracji na dysku to dystrybucja LiveCD nie zostawi zbędnych danych na twoim HDD - potestuj to zobaczysz :)