Nowe posty

Autor Wątek: znów problem z kernelem  (Przeczytany 2039 razy)

Plichu

  • Gość
znów problem z kernelem
« dnia: 2006-06-19, 17:49:48 »
Witam
Na forum suse dowiedziałem się że pewien chłopak uruchomił counter strike na crossover. Zrobiłem co mi kazał czyli sciagnołem demo crossover zainstalwoałem poprzez nie internet explorer i napisał ze juz da rade normalnie csa zainstalowac i bedzie działał. Mam jednak problem którego nie mogę rozwiązac. Chodzi oto że sama instalacja Steam sie dobrze zaczyna ale późiej jak trzeba akceptowac warunki umowy to nieda sie zaznaczyc ze akceptuje:/ W sumie nic sie nieda nawet ze nie akceptuje i niewiem czmu. Zjeżðżam umową w dół i w góre ale ciągle nic. Pomocy!!

Elwis

  • Gość
znów problem z kernelem
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-19, 16:36:50 »
Witam wszystkich. Potrzebuję zbudować sobie od nowa jąderko i mam problem. menuconfig, dep i clear przebiegają( tak mi się przynajmniej zdaje :P) bez zarzutu. Problem w tym, że jak uruchamiam make bzImage( z make zImage - to samo) zaczyna wyrzucać błędy kompilatora. Kompiluje z  PLD 2.0 z instalacji w wersji devel. Wersja jądra to 2.4.9. Czy ktoś ma pomysł co jest nie tak i co mogę na to poradzić?

chmooreck

  • Gość
znów problem z kernelem
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-19, 17:13:15 »
2006-06-19 16:36:50 Elwis napisał:

 > uruchamiam make bzImage( z make zImage - to samo) zaczyna wyrzucać błędy kompilatora. Kompiluje

pewnie... tzn. w tej chwili tylko ty i kompilator wiecie...

Elwis

  • Gość
znów problem z kernelem
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-19, 17:58:01 »
to może inaczej. Co mogło wpłynąć na to? Zła konfiguracja? Zły kompilator? W źródłach nic nie majstrowałem :P

chmooreck

  • Gość
znów problem z kernelem
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-19, 22:08:09 »
2006-06-19 17:58:01 Elwis napisał:

> Zła konfiguracja?

malo prawdopodobne

> Zły kompilator?

bardziej prawdopodobne

na prawde byloby latwiej gdybys napisal jakie to bledy wyrzuca...

lektura do poduszki, przed napisaniem nastepnego posta:
http://rtfm.killfile.pl

flak

  • Gość
znów problem z kernelem
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-20, 00:08:19 »
2006-06-19 22:08:09 chmooreck napisał:

> 2006-06-19 17:58:01 Elwis napisał:
 >
 > > Zła konfiguracja?
 >
 > malo prawdopodobne
 

>
 > > Zły kompilator?
 >
 > bardziej prawdopodobne
 >
 > na prawde byloby latwiej gdybys napisal jakie to bledy wyrzuca...
 >
 > lektura do poduszki, przed napisaniem nastepnego posta:
 > http://rtfm.killfile.pl



2.4.9????
Trochę stary więc kompilator serja 3.3/3.4/4.0 go raczej nie skompiluje.

Stawiam na to. Czyli niekompatybilność kompilatora z źródłami

Niektóre opcje są eksperymentalne (lub z błędami) kolidujące z innymi (teoretycznie skrajnie różnymi) opcjami lub duplikują się wzajemnie (wbrew pozorom duplikujące się sterowniki mają sens istnienia) - przy źle pomyślanej konfiguracji mogą wsiadać na siebie. Oczywiście takie żeczy się łata ale 2.4.9 to na dobrą sprawę dopiero wstęp do 2.4.x.  

Dość żadkie ale to dość wczesna wersja 2.4

No, jeszcze jest żle przygotowane źródła. Przed kompilacją i make config należy przygotować źródła "make mrproper" - czasem pomaga

Jeśli chodzi o gcc to uważam że trzeba mieć wersję minimum x.y.2 lub nawet x,y,3 tak na wszelki wypadek. Slackware tak robi na nawet bardziej zapobiegawczo (x,y,4)

Równieź żadkie, ale możliwe.



Proponuje zmienić kernel na 2.4.32.

Elwis

  • Gość
znów problem z kernelem
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-22, 19:13:00 »
No. Teraz skompilował się dobrze. Teraz lilo sie psuje, że jajko jest za duże (2,8MB)

Elwis

  • Gość
znów problem z kernelem
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-22, 23:49:48 »
Już ok. Znalazłem w googlach :) kopiowałem vmlinux, a nie bzImage z arch/i386/boot