Nowe posty

Autor Wątek: Blad przy instalacji programu  (Przeczytany 1908 razy)

adkrz

  • Gość
Blad przy instalacji programu
« dnia: 2006-06-18, 21:41:47 »
Mam problem z XMMS i kilkoma aplikacjami na GTK. Zainstalowałem XMMS 1.2.10 z paczki na Slackware 10.2 (kernel 2.4.32). Program się uruchamia, odtwarza pliki po przeciągnięciu ich na okno, konsola nie zwraca żadnych komunikatów. Gdy jednak dam ręcznie \\"otwórz plik\\" zaczynają się schody. Zawartość mojego katalogu domowego oraz foldery w /home widzi poprawnie. Gdy jednak ustawię katalog na / w dolnej części okna pojawia się napis:  \\"Nie można odczytać katalogu. Wartość za duża dla zdefiniowanego typu danych\\".  Próbowałem zainstalować starsze XMMS oraz samodzielnie kompilować ze źródeł - to samo. Dzisiaj zainstalowałem kilka innych aplikacji na gtk używających identycznego jak xmms okna wyboru pliku - ten sam problem. Próbowałem różnych kombinacji wersji GTK i towarzyszących bibliotek ale nic nie wymyśliłem. Obecnie mam takie wersje: atk 1.9.1 glib 1.2.10 glib2 2.6.6 GTK+ 1.2.10 GTK+2 2.6.10 gdk-pixbuf 0.22.0 pango 1.8.2. Pogrzebałem trochę po google, ale żadnych konkretów.

Jakieś pomysły?

jk33

  • Gość
Blad przy instalacji programu
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-18, 22:13:51 »
Może to nie jest rozwiązanie problemu, ale..
Pokaż $ ls /
Czy nie trzymasz tam jakiejś nieprzyzwoicie dużej liczby plików?

Spróbuj skorzystać zamiast z xmms z beep media player (bmp).
Powinieneś znaleźć paczki na linuxpackages.net.


adkrz

  • Gość
Blad przy instalacji programu
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-19, 17:58:34 »
W / mam same standardowe rzeczy:
bin   dev  home  mnt  proc root  sys  usr  vmlinuz
boot  etc  lib   opt  .reiserfs_priv  sbin  tmp  var

Ale problem nie dotyczy samego XMMS, dotyczy też innych aplikacji korzystających z GTK+ i uzywających takiego samego okienka wyboru pliku co XMMS.

Becon

  • Gość
Blad przy instalacji programu
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-18, 19:50:56 »
Dopiero zaczynam z linuksem, i mam jeden problem, za kazdym razem przy instalacji, wklepuje na poczatku ./configure
 i wywala taki tekst :

[becon@seba wine-0.9.15]$ ./configure
checking build system type... i686-pc-linux-gnuoldld
checking host system type... i686-pc-linux-gnuoldld
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking for gcc... no
checking for cc... no
checking for cl.exe... no
configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
See `config.log' for more details.

to jest pierwsza moja instalacja programu, i jak instalowalem kopete, to wywal mi taki sam tekst. z gory dzieki za pomoc

kmp

  • Gość
Blad przy instalacji programu
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-18, 20:13:22 »
2006-06-18 19:50:56 Becon napisał:

> Dopiero zaczynam z linuksem, i mam jeden problem, za kazdym razem przy instalacji, wklepuje na
 > poczatku ./configure
 >  i wywala taki tekst :
 >
 > [becon@seba wine-0.9.15]$ ./configure
 > checking build system type... i686-pc-linux-gnuoldld
 > checking host system type... i686-pc-linux-gnuoldld
 > checking whether make sets $(MAKE)... yes
 > checking for gcc... no
 > checking for cc... no
 > checking for cl.exe... no
 > configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
 > See `config.log' for more details.
 >
 > to jest pierwsza moja instalacja programu, i jak instalowalem kopete, to wywal mi taki sam
 > tekst. z gory dzieki za pomoc


1. Temat byl walkowany z tysiac razy...
2. Czytaj komunikaty - "See `config.log' for more details"... a bedziesz wiedzial wiecej, czyli ze brak ci kompilatora... i pewnie jeszcze kilku rzeczy....
3. Na poczatek zabierz sie za instalacje w sposob odpowiedni do twojej dystrybucji... czyli pewnie z paczek .rpm

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Blad przy instalacji programu
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-18, 20:18:42 »
2006-06-18 20:13:22 kmp napisał:

(...)

 >  ze brak ci kompilatora... i pewnie jeszcze kilku rzeczy....

To nie jest takie oczywiste, choć wszystko na to wskazuje

 > 3. Na poczatek zabierz sie za instalacje w sposob odpowiedni do twojej dystrybucji... czyli
 
Podaj, jaką masz dystrybucję, bo wrózka poszła na L-4 :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Becon

  • Gość
Blad przy instalacji programu
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-18, 23:36:27 »
mam mandrive, a zainstalowanie kompilatorow rozwiazalo problem, wszystko lata :D, fajny komunikatorek, tylko mam maly problem, otoz, jak sie zaloguje do jabbera, to sciaga mi liste kontaktow, wszystko ladnie, tylko ze wszystkie statusy sa niedostepne, a po za tym, jak klikam na jakis kontakt gg to sie wyswietla mniej wiecej takie cos - 1234567@gg.jabber.wp.pl i chcialbym miec mozliwosc komunikowania sie z ludzmi z mojej starej listy kontaktow, mam blisko 100 osob z gg na liscie, wiec nieco ciezko by bylo wklepywanie kazdego jako kontakt gg