Nowe posty

Autor Wątek: Mandriva 2006 dzwięk jest i jednocześnie jest niedostępny ?!  (Przeczytany 2553 razy)

katrinn

  • Gość
czesc!
mam taki mały problem z instalowaniem czegokolwiek...:(
spróbowałam przy pomocy yuma zainstalowac gre toppler, ale pod koniec instalacji wyskoczył mi taki błąd:
unsigned package toppler-1.0.1-1.i386.rpm

co moge zrobic i jak zainstalowac?
pozdrawiam

TheUsh

  • Gość
Mandriva 2006 dzwięk jest i jednocześnie jest niedostępny ?!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-20, 15:57:14 »
2006-06-20 15:49:41 katrinn napisał:

> czesc!
 > mam taki mały problem z instalowaniem czegokolwiek...:(
 > spróbowałam przy pomocy yuma zainstalowac gre toppler, ale pod koniec instalacji wyskoczył mi
 > taki błąd:
 > unsigned package toppler-1.0.1-1.i386.rpm
 >
 > co moge zrobic i jak zainstalowac?
 > pozdrawiam

Najprawdopodobniej w /etc/yum.conf musisz shaszowac linie :
gpgcheck=1
czyli wygladac bedzie tak:
#gpgcheck=1

Jurcio

  • Gość
Mandriva 2006 dzwięk jest i jednocześnie jest niedostępny ?!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-20, 12:49:09 »
Witam.
Od niedawna mam dziwny kłopot. (Mandriva 2006, KDE). Po uruchomieniu systemu dzwięki systemowe działają, ale już inne programy nie mają dostępu do dźwięku (Skype - /dev/dsp , programy do odtwarzania filmów - xine, mplayer itp.).
Próbowałem zmieniać sterowniki - było poprzednio na snd-emu10k1 na inne które komputer twierdzi że kompatybilne i dzieje się coś takiego:
po zmianie sterownika czasami zaczyna to działać (pod /dev/dsp1 lub 2), ale po ponownym uruchomieniu komputera już tego nie uraczę mimo że pamięta ostatni sterownik.
 
Proszę o sugestie - Jurek

xadmi

  • Gość
Mandriva 2006 dzwięk jest i jednocześnie jest niedostępny ?!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-20, 21:30:13 »
włącz usługę (demona) sound uruchomi OSS - powinien ruszyć Skype
 ....dalej nie chce mi się zgadywać  http://rtfm.killfile.pl

de_laurent

  • Gość
Mandriva 2006 dzwięk jest i jednocześnie jest niedostępny ?!
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-21, 00:03:03 »
2006-06-20 12:49:09 Jurcio napisał:

> Witam.
 > Od niedawna mam dziwny kłopot. (Mandriva 2006, KDE). Po uruchomieniu systemu dzwięki systemowe
 > działają, ale już inne programy nie mają dostępu do dźwięku (Skype - /dev/dsp , programy do
 > odtwarzania filmów - xine, mplayer itp.).
 > Próbowałem zmieniać sterowniki - było poprzednio na snd-emu10k1 na inne które komputer twierdzi
 > że kompatybilne i dzieje się coś takiego:
 > po zmianie sterownika czasami zaczyna to działać (pod /dev/dsp1 lub 2), ale po ponownym
 > uruchomieniu komputera już tego nie uraczę mimo że pamięta ostatni sterownik.
 >  
 > Proszę o sugestie - Jurek
Zobacz czy masz wlaczone arts. Kcontrol -> dzwiek i multimedia -> system dzwiekowy. Jak masz, to mozesz wybrac 2 drogi:
zostawic jak jest i wtedy we wszystkich programach(xine, mplayer itd) wlaczas wtyczke wyjascia artsd albo:
wylaczas arts i we wszystkich programach ustawiasz wyjscie alsa.
Skype jest do, a z reszta, nie napisze do czego, wiec skype raczej nie bedziesz mogl uzywac z innymi programami odtwarzajacymi dzwieki. Sa sztuczki... ale jak dla mnie to one nie dzialaja. Dla alsy uruchamiasz skype z aoss (czy jakos tak) a dla arts z, y, y, tego zapomnialem martsdsp czy jakos tak bylo... Nie chce mi sie szukac, tobie z reszta tez pewnie nie :)
Tips: ja uzywam alsy.

chmooreck

  • Gość
Mandriva 2006 dzwięk jest i jednocześnie jest niedostępny ?!
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-21, 00:22:00 »
poszukaj jeszcze czegos na temat dmix'a w dokumentacji alsy - powinien na tym pojsc rownoczenie arts i inne programy odwolujace sie bezposrdnio alsy...

tips: ja uzywam alsy z wlaczonym dmix'em :-)

Jurcio

  • Gość
Mandriva 2006 dzwięk jest i jednocześnie jest niedostępny ?!
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-21, 21:45:14 »
2006-06-21 00:03:03 de_laurent napisał:

> 2006-06-20 12:49:09 Jurcio napisał:
 >
 > > Witam.
 >  > Od niedawna mam dziwny kłopot. (Mandriva 2006, KDE). Po uruchomieniu systemu dzwięki
 > systemowe
 >  > działają, ale już inne programy nie mają dostępu do dźwięku (Skype - /dev/dsp , programy
 > do
 >  > odtwarzania filmów - xine, mplayer itp.).
 >  > Próbowałem zmieniać sterowniki - było poprzednio na snd-emu10k1 na inne które komputer
 > twierdzi
 >  > że kompatybilne i dzieje się coś takiego:
 >  > po zmianie sterownika czasami zaczyna to działać (pod /dev/dsp1 lub 2), ale po ponownym
 >  > uruchomieniu komputera już tego nie uraczę mimo że pamięta ostatni sterownik.
 >  >  
 >  > Proszę o sugestie - Jurek
 > Zobacz czy masz wlaczone arts. Kcontrol -> dzwiek i multimedia -> system dzwiekowy. Jak
 > masz, to mozesz wybrac 2 drogi:
 > zostawic jak jest i wtedy we wszystkich programach(xine, mplayer itd) wlaczas wtyczke wyjascia
 > artsd albo:
 > wylaczas arts i we wszystkich programach ustawiasz wyjscie alsa.
 > Skype jest do, a z reszta, nie napisze do czego, wiec skype raczej nie bedziesz mogl uzywac z
 > innymi programami odtwarzajacymi dzwieki. Sa sztuczki... ale jak dla mnie to one nie dzialaja.
 > Dla alsy uruchamiasz skype z aoss (czy jakos tak) a dla arts z, y, y, tego zapomnialem martsdsp
 > czy jakos tak bylo... Nie chce mi sie szukac, tobie z reszta tez pewnie nie :)
 > Tips: ja uzywam alsy.

Dzięĸi za info, jak narazie nie udało mi się nic zdziałać.
Piszesz o Skype , że jest jaki jest. Co proponujesz w zamian pod linuxa, bo to mnie interesuje.