Nowe posty

Autor Wątek: 4 skrypty - helpppp  (Przeczytany 4743 razy)

bergo

  • Gość
4 skrypty - helpppp
« dnia: 2005-06-27, 22:05:35 »
Witam,
udało się komuś z was uruchomić Championship Manager >= 4 przez wine? U mnei niestety wersja 03/04 wywala się na instalacji. Wszelkie rady i sugestie są mile widziane.

Pozdrawiam,
Bergo

Agness84

  • Gość
4 skrypty - helpppp
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-27, 17:13:18 »
Witam serdecznie.

Dostałam na zalicznie 4 skrypty do zrobienia. Niestety sama nie daje rady ich zrobic, nie rozumiem tego. Jezeli ktos byłby w stanie mi pomoc to byłabym wdzięczna. Podaje treść zadania:

*Utwórz skrypt, którego zadaniem jest zapisanie do pliku /home/system/proces.txt listy aktywnych procesów w systemie, oraz do pliku /home/system/user.txt listy zalogowanych użytkowników. Zapis tych informacji ma być wykonywany co godzine narastająco z informacją o dacie i godzinie zapisu.

* Utwórz skrypt, którego zadaniem jest wymuszenie zmiany hasła przez wszystkich użytkowników *logowalnych* w dniu podanym jako parametr.

* Utwórz skrypt, którego zadaniem jest wymuszenie zmiany hasła za 2 dni dowolnej grupie użytkowników podanych jako parametr, sprawdzając wcześniej czy dany użytkownik jest *logowalny*.

* Utwórz skrypt, którego zadaniem jest zapisanie do pliku tekstowego /home/system/hasla.txt nazwy użytkownika, UID oraz daty zmiany hasła wszystkich użytkowników, którzy nie zmienili hasła w wymaganym terminie.

Prosze o pomoc.
Agnieszka

krzysin

  • Gość
4 skrypty - helpppp
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-01, 10:04:28 »
Witaj Agu i co masz masz już te skrypty ?? bo pytalem sie naszej grupy WSti 2DZ i mają dopiero ten pierwszy a Tobie udało sie wiecej zdobyć czy nadal sie męczysz ??

Stilgar

  • Gość
4 skrypty - helpppp
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-01, 13:57:56 »
nie dosc ze i tak robie skrypty i programy wszystkim dziewczynom z roku...

to sa naprawde proste zadania. a my tu jestesmy od problemow, nie prac domowych. ale dam ci polecenie ktore rozwiaze wszystkie te zadania

man bash

Maciek_Rutecki

  • Gość
4 skrypty - helpppp
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-01, 14:26:16 »
2005-06-27 17:13:18 Agness84 napisał:


Nie odrabiamy prac domowych

 >
 > Dostałam na zalicznie 4 skrypty do zrobienia. Niestety sama nie daje rady ich zrobic, nie
 > rozumiem tego. Jezeli ktos byłby w stanie mi pomoc to byłabym wdzięczna. Podaje treść zadania:
 >
 >
 > *Utwórz skrypt, którego zadaniem jest zapisanie do pliku /home/system/proces.txt listy
 > aktywnych procesów w systemie, oraz do pliku /home/system/user.txt listy zalogowanych
 > użytkowników. Zapis tych informacji ma być wykonywany co godzine narastająco z informacją o
 > dacie i godzinie zapisu.
 >

man date, man ps, man ">", man cron, man at, man who

 > * Utwórz skrypt, którego zadaniem jest wymuszenie zmiany hasła przez wszystkich użytkowników
 > *logowalnych* w dniu podanym jako parametr.
 >

man passwd i manuale jak wyzej

 > * Utwórz skrypt, którego zadaniem jest wymuszenie zmiany hasła za 2 dni dowolnej grupie
 > użytkowników podanych jako parametr, sprawdzając wcześniej czy dany użytkownik jest
 > *logowalny*.
 >

jw

 > * Utwórz skrypt, którego zadaniem jest zapisanie do pliku tekstowego /home/system/hasla.txt
 > nazwy użytkownika, UID oraz daty zmiany hasła wszystkich użytkowników, którzy nie zmienili
 > hasła w wymaganym terminie.
 >
 > Prosze o pomoc.
 > Agnieszka

To sa proste problemy, mnie byloby glupio pytac sie o takie cos publicznie....

krzysin

  • Gość
4 skrypty - helpppp
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-01, 16:23:21 »
Utwórz skrypt, którego zadaniem jest wymuszenie zmiany hasła przez wszystkich użytkowników *logowalnych* w dniu podanym jako parametr

do tego zadania z za pomocą mana zrobiłem to:
passwd -x $1 -i $1

tylko czy jak tak zrobie to obejmie on  wszystkich użytkowników czy jeszcze jakiś parametr potrzebny  ??