Nowe posty

Autor Wątek: Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc  (Przeczytany 3823 razy)

pawelbial

  • Gość
Przez przypadek sformatowałem partycje ext3 i muszę odzyskać część danych. Mam dostęp tylko do windowsa.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-13, 16:50:29 »
2006-06-13 15:44:17 pawelbial napisał:

> Przez przypadek sformatowałem partycje ext3 i muszę odzyskać część danych. Mam dostęp tylko do
 > windowsa.

http://batleth.sapienti-sat.org/projects/FAQs/ext3-faq.html

de_laurent

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-13, 18:57:25 »
Spokojnie, kolega cie troche zestresowal...

Przede wszystkim nic nie powinienes zapisywac w miejscu, gdzie byla ta partycja, a najlepiej, to w ogole nie zapisywac nic na tym dysku. Oczywiscie, gdy uruchomisz windowsa, to pierwsza rzecza jaka on zrobi bedzie zapisanie na dysku... No, nie wazne.

Czego bedziesz potrzebowal?
1.Bootowalnego Linuksa (mozesz zaopatrzyc sie w Rescue CD).
2.Programu Testdisk lub/i programu gparted (albo gpart - nie pamietam).

Bootujesz kompa z tego CD. Sciagasz/uruchamiasz program Testdisk i szukasz partycji, jak znajdziesz, to po prostu zapisujesz. Oczywiscie jest to o wiele bardziej skomplikowane...

WAZNE!
Zanim cokolwiek zatwierdzisz zastanow sie 3 razy, a potem jeszcze raz, chyba, ze te dane nie byly zbyt wazne. Przeczytaj instrukcje ze strony Testdiska i GParted!

Nie musze ci chyba pisac, ze jezeli te dane byly dla Ciebie b. wazne, to powinienes zrobic obraz tego dysku i na nim pracowac...

Jeszcze jedno. \\"Ludzie uzywajacy komputera dziela sie na dwie grupy: na tych robiacych backupy i na tych, ktorzy beda robic\\"...

pawelbial

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-13, 19:11:54 »
No to ten tesdisk jest wersji pod windowsa.
No ale nie wiem zabardzo jak posłużyć się tym programem.
Tzn znalazłem coś takiego jak superblocki ale nie wiem czy to to.

de_laurent

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-13, 23:10:28 »
Gdybys czytal uwaznie, to z pewnoscia nie umkneloby ci, ze napisalem zebys nie uruchamial kompa pod Windowsem..? Testdisk jest rowniez dla Linuksa. Jak juz wspomnialem, gdybys czytal uwaznie, to rowniez zauwazylbys, ze napisalem, zebys zapoznal sie z instrukcja obslugi tego programu...
Mam czas zeby pokazac ci droge i narzedzie, ale nie mam czasu rozwiazac problemu za ciebie.

Czy masz jeszcze jakies pytania?

zabaomen

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-12, 23:58:36 »
Bardzo proszę o pomoc. Zainstalowalem sterowniki do mojej karty wifi RT61 z jakiegos opisu. Dopóki nie zrestaruje systemu to net dziala, po reboot net nie działa. Próbowalem na Mandriva 2006PP i na Aurox 11 i ta sama objawa. Nie wiem może w tym opisie czegoś brakuje. Jeśli ktoś sie oriętuje proszę o pomoc. Może problem jest prosty ale nie mogę sobie z nim poradzić:( aha sieć ma DHCP, bez szyfrowania. Polecenie iwconfig przed restartem wypisało że jest rt0 ale po restarcie juz nie. Proszę o pomoc.

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-13, 04:44:41 »
a Jakiego systemu normalnie używasz? Moje ustawienia wi-fi w Mandrivie były domyślnie zapamiętywane. A używasz iwconfig+ifconfig czy graficznego konfiguratora? Wszystko się da ustawić, to raczej nie powinien byc problem z kartą.

zabaomen

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-13, 09:08:14 »
2006-06-13 04:44:41 scool napisał:

> a Jakiego systemu normalnie używasz? Moje ustawienia wi-fi w Mandrivie były domyślnie
 > zapamiętywane. A używasz iwconfig+ifconfig czy graficznego konfiguratora? Wszystko się da
 > ustawić, to raczej nie powinien byc problem z kartą.

Teraz mam Auroxa 11, nie wiem czym to może być, urzywalem graficznych konfiguratorów. W Mandrivie 2006 PP było to samo do restartu Internet dziala, po już nie.

zabaomen

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-13, 10:03:37 »
2006-06-13 09:08:14 zabaomen napisał:

> 2006-06-13 04:44:41 scool napisał:
 >
 > > a Jakiego systemu normalnie używasz? Moje ustawienia wi-fi w Mandrivie były domyślnie
 >  > zapamiętywane. A używasz iwconfig+ifconfig czy graficznego konfiguratora? Wszystko się
 > da
 >  > ustawić, to raczej nie powinien byc problem z kartą.
 >
 > Teraz mam Auroxa 11, nie wiem czym to może być, urzywalem graficznych konfiguratorów. W
 > Mandrivie 2006 PP było to samo do restartu Internet dziala, po już nie.
 >

Sprawdzilem dzialanie modinfo rt61 i wykazalo że jest, natomiast iwconfig pokazola ra0 no wireless extension czy jakoś tak. Aha jeszcze sprawdzłem cat /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-ra0 i nie ma takiego pliku. Po ifconfig pokazało tylko lo0. Niewiem chyba wrócę do Mandrivy tam przynajmniej te pliki i wpisy nie znikają tylko ta sama objawa tzn po drugim restarcie nie mam połączenia.

zabaomen

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-13, 11:38:21 »
2006-06-13 10:03:37 zabaomen napisał:

> 2006-06-13 09:08:14 zabaomen napisał:
 >
 > > 2006-06-13 04:44:41 scool napisał:
 >  >
 >  > > a Jakiego systemu normalnie używasz? Moje ustawienia wi-fi w Mandrivie były
 > domyślnie
 >  >  > zapamiętywane. A używasz iwconfig+ifconfig czy graficznego konfiguratora? Wszystko
 > się
 >  > da
 >  >  > ustawić, to raczej nie powinien byc problem z kartą.
 >  >
 >  > Teraz mam Auroxa 11, nie wiem czym to może być, urzywalem graficznych konfiguratorów. W
 >  > Mandrivie 2006 PP było to samo do restartu Internet dziala, po już nie.
 >  >
 >
 > Sprawdzilem dzialanie modinfo rt61 i wykazalo że jest, natomiast iwconfig pokazola ra0 no
 > wireless extension czy jakoś tak. Aha jeszcze sprawdzłem cat
 > /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-ra0 i nie ma takiego pliku. Po ifconfig pokazało tylko
 > lo0. Niewiem chyba wrócę do Mandrivy tam przynajmniej te pliki i wpisy nie znikają tylko ta
 > sama objawa tzn po drugim restarcie nie mam połączenia.
 >

Zainstalowalem własnie Mandrive 2006PP i sterowniki do RT61 z XP przez ndiswrapper. Wynik?? ndiswrapper -l rt61 hardware present. Wynik działania polecenia cat /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-wlan0
 DEVICE=wlan0
BOOTPROTO=dhcp
IPADDR=192.168.1.3
NETMASK=255.255.255.0
NETWORK=192.168.1.0
BROADCAST=192.168.1.255
ONBOOT=yes
METRIC=10
MII_NOT_SUPPORTED=no
USERCTL=yes
WIRELESS_MODE=Managed
WIRELESS_ESSID=NITRO
WIRELESS_NWID=6
IPV6INIT=no
IPV6TO4INIT=no
PEERDNS=yes
NETMASK=255.255.255.0
IPADDR=192.168.1.3
DHCP_CLIENT=dhclient
NEEDHOSTNAME=no
PEERDNS=yes
PEERYP=no
PEERNTPD=no
wynik działania modinfo ndiswrapper
filename:       /lib/modules/2.6.12-12mdk/kernel/3rdparty/ndiswrapper/ndiswrapper.ko.gz
author:         ndiswrapper team
version:        1.2
license:        GPL
vermagic:       2.6.12-12mdk 686 gcc-4.0
depends:        usbcore
srcversion:     4053A6C7057E345A70AB170
parm:           debug:debug level (int)
parm:           hangcheck_interval:The interval, in seconds, for checking if driver is hung. (default: 0) (int)
parm:           proc_gid:The gid of the files created in /proc (default: 0). (int)
parm:           proc_uid:The uid of the files created in /proc (default: 0). (int)
parm:           if_name:Network interface name or template (default: wlan%d) (charp)

wynik działania iwconfig
wlan0     IEEE 802.11g  ESSID:off/any  Nickname:"localhost"
Mode:Auto  Frequency:2.412 GHz  Access Point: 00:00:00:00:00:00
Bit Rate=54 Mb/s   Tx-Power:20 dBm   Sensitivity=-121 dBm  
RTS thr=2347 B   Fragment thr=2346 B  
Encryption key:off
Power Management:off
Link Quality:100/100  Signal level:-59 dBm  Noise level:-256 dBm
Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

Jestem złamany bo ani przez ndiswrapper się nie połączę ani przez  skompilowane stery POMOCY!!!


opioom

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-06-13, 15:20:58 »
Miałem swego czasu podobne problemy z siecią. Z bezprzewodową i po kablu. Niby wszystko było ok a i tak nic nie działało. Nie pomagał nawet żaden ndiswrapper. A wiesz co pomogło? Zmiana dystrybucji. Na innych distrach problemy z Mandrake czy Mandrivy i Auroxa nie istniały. Wrzuciłem kiedyś Kubuntu oraz SuSe i tam nie ma takich problemów z siecią. Jeśli już coś poprawnie skonfigurujesz to jest i koniec.
Możesz oczywiście dalej próbować uruchomić sieć ale ja po miesiącu roznych prób uruchomienia WiFi, pisania postów na tym forum, zrezygnowałem z takich dystrybucji jak Mandriva czy Aurox. Naprawdę szkoda czasu i nerwów, jeśli wiadomo że są inne wyjścia znacznie miej czaso i nerwochłonne.
Pzdr.

stoper4

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-06-13, 17:02:17 »
A może "automatycznie zapisz sejse"???

user~

  • Gość
Co zrobić by po restarcie zapamiętywalo połączenie wifi???Pomóżc
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-06-19, 13:24:32 »
...
 > Zainstalowalem własnie Mandrive 2006PP i sterowniki do RT61 z XP przez ndiswrapper. Wynik??
 > ndiswrapper -l rt61 hardware present. Wynik działania polecenia cat
 > /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-wlan0
 >  DEVICE=wlan0
 > BOOTPROTO=dhcp
 > IPADDR=192.168.1.3
 > NETMASK=255.255.255.0
 > NETWORK=192.168.1.0
 > BROADCAST=192.168.1.255
 > ONBOOT=yes
 > METRIC=10
 > MII_NOT_SUPPORTED=no
 > USERCTL=yes
 > WIRELESS_MODE=Managed
 > WIRELESS_ESSID=NITRO
 > WIRELESS_NWID=6
 > IPV6INIT=no
 > IPV6TO4INIT=no
 > PEERDNS=yes
 > NETMASK=255.255.255.0
 > IPADDR=192.168.1.3
 > DHCP_CLIENT=dhclient
 > NEEDHOSTNAME=no
 > PEERDNS=yes
 > PEERYP=no
 > PEERNTPD=no

 
 > Jestem złamany bo ani przez ndiswrapper się nie połączę ani przez  skompilowane stery
 > POMOCY!!!
 
1. Zajrzyj tutaj http://pl.docs.pld-linux.org/siec_wifi.html
W auroxie i mandrivie pliki konfiguracyjne mogą miec inne nazwy i lokalizacje.
2. Zapomnij o garficznych konfiguratorach, ja plik /etc/sysconfig/networking/devices/ifcfg-wlan0 w auroxie musiałem wytworzyć własnoręcznie i jak widać działa