Nowe posty

Autor Wątek: pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego  (Przeczytany 10461 razy)

Mastur

  • Gość
Witam
Jestem nowym uzytkownikiem Linuxa.
Posiadam Suse Linux 10.0 a moja konfiguracja sprzetowa to:
Pentium II 400MHz
160MB RAM
Intel 440BX/ZX
ATi Rage Pro 3D agp1x/2x (mach64)
HDD 20GB Seagate

Wiem ze ten sprzet to juz sie do muzeum nadaje ale nie stac mnie na cos nowszego.Dodam jeszcze ze komputer jest firmy Dell a model to OptiPlex GX1.

Moj problem dotyczy akceleracji 3D.
Przeszukalem siec w poszukiwaniu jakiegos HOWTO dotyczacego mojego problemu i znalazlem http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=7200
,lecz to dotuczy dystrybucji Ubuntu

Postanowilem zaglebic sie dalej w temat i przeszedlem na strone domowa projektu DRI http://dri.freedesktop.org/wiki/
gdzie znalazlem cos co sie nazywa snapshot i jest sterownikiem 3D dla kart z chipsetem mach64
Z tego co wyczytalem zeby najnowsze snapshoty dzialaly trzeba miec w systemie zainstalowany conajmniej X.org 6.9 RC1
Ja niewiem co mam zainstalowane niepotrafie tego sprawdzic.
Probowalem zainstalowac zalecany X.org i modules lecz instrukcja podana na stronie http://dri.freedesktop.org/wiki/Download#head-f3c794f007343b969bc570c5dd057212ece700be
a dokladnie
cd /etc/X11
rm X
ln -s /usr/X11R6/bin/Xorg X
if [ -f XF86Config-4 ]; then cp XF86Config-4 xorg.conf; fi


nie dziala w moim systemie tzn nie mam pliku X i nie rozumiem ostatnich trzech linijek polecenia.

Co powinienem zrobic w takiej sytulacji i jak postepowac dalej a moze cos robie nie tak ,czy X.org common i mach64 wystarcza do aktywowania akceleracji 3D w moim przypadku i co to jest driconf i czy jest mi potrzebny do uzyskania akceleracji3D.
Moj angielski techniczny jest na poziomie 0 i w zwiazku z tym prosze o pomoc kogos bardziej zaawansowanego w sprawach akceleracji 3D na linuxie.

Pozdrawiam i Dziekuje za odpowiedz

flak

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-13, 22:40:09 »
2006-06-12 16:06:23 Mastur napisał:

> Witam
 > Jestem nowym uzytkownikiem Linuxa.
 > Posiadam Suse Linux 10.0 a moja konfiguracja sprzetowa to:
 > Pentium II 400MHz
 > 160MB RAM
 > Intel 440BX/ZX
 > ATi Rage Pro 3D agp1x/2x (mach64)
 > HDD 20GB Seagate
 >
 > Wiem ze ten sprzet to juz sie do muzeum nadaje ale nie stac mnie na cos nowszego.Dodam jeszcze
 > ze komputer jest firmy Dell a model to OptiPlex GX1.
 >
 > Moj problem dotyczy akceleracji 3D.
 > Przeszukalem siec w poszukiwaniu jakiegos HOWTO dotyczacego mojego problemu i znalazlem
 > http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=7200
 > ,lecz to dotuczy dystrybucji Ubuntu
 >
 > Postanowilem zaglebic sie dalej w temat i przeszedlem na strone domowa projektu DRI
 > http://dri.freedesktop.org/wiki/
 > gdzie znalazlem cos co sie nazywa snapshot i jest sterownikiem 3D dla kart z chipsetem mach64
 > Z tego co wyczytalem zeby najnowsze snapshoty dzialaly trzeba miec w systemie zainstalowany
 > conajmniej X.org 6.9 RC1
 > Ja niewiem co mam zainstalowane niepotrafie tego sprawdzic.
 > Probowalem zainstalowac zalecany X.org i modules lecz instrukcja podana na stronie
 > http://dri.freedesktop.org/wiki/Download#head-f3c794f007343b969bc570c5dd057212ece700be
 > a dokladnie
 > cd /etc/X11
 > rm X
 > ln -s /usr/X11R6/bin/Xorg X
 > if [ -f XF86Config-4 ]; then cp XF86Config-4 xorg.conf; fi
 >
 >
 > nie dziala w moim systemie tzn nie mam pliku X i nie rozumiem ostatnich trzech linijek
 > polecenia.
 >
 > Co powinienem zrobic w takiej sytulacji i jak postepowac dalej a moze cos robie nie tak ,czy
 > X.org common i mach64 wystarcza do aktywowania akceleracji 3D w moim przypadku i co to jest
 > driconf i czy jest mi potrzebny do uzyskania akceleracji3D.
 > Moj angielski techniczny jest na poziomie 0 i w zwiazku z tym prosze o pomoc kogos bardziej
 > zaawansowanego w sprawach akceleracji 3D na linuxie.
 >
 > Pozdrawiam i Dziekuje za odpowiedz


Co ty właściwie chcesz zrobić?
Ati Mach64 nie mają akceleratora (przynajmniej z tego co wiem). Najłatwiej to sprawdzić oglądając kartę. Czy ma procesor z wentylatojem lub przynajmniej radiator? Do wyświetlania grafiki nie jest potrzebna akceleracja.

Rage/Mach64 były/są używane w profesjonalnych stacjach roboczych lub serwerach. W obu wypadkach jako użądzenia wbudowane, więc do gierek-rzeźni się nie nada.

Jakkolwiek Rage to następca Mach64 w punktu widzenia technicznego różnią się. Ludzie z Gentoo (przy okazji innego projektu) zauważyli, że część Rage nie współpracuje ze sterownikami do Mach64.

Widziałem tę stronę. To strona dla użytkowników Ubuntu, SuSE różni się od Ubuntu (od choćby KDM zamiast GDM). Co więcej oni używają nowych serwerów graficznych i eksperymentalnych modułów. Newbie nie powinien bawić się takimi żeczami.

P.S Proponuje odchudzić SuSE. Gnome, żadnych wodotrysków, niepotrzebnych dodatków zaśmiecających pamięć, lub zmienić dystrybucję. Miałem kiedyś SuSE na 500Mhz/256RAM

Mastur

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-14, 02:22:16 »
> Co ty właściwie chcesz zrobić?
 > Ati Mach64 nie mają akceleratora (przynajmniej z tego co wiem). Najłatwiej to sprawdzić
 > oglądając kartę. Czy ma procesor z wentylatojem lub przynajmniej radiator? Do wyświetlania
 > grafiki nie jest potrzebna akceleracja.
 
Moja karta ma akceleracje 3D gdyz pod windowsem quake3 smiga przyzwoicie a i pod linuxem tez bym sobie chcial pograc w moja ulubiona gierke :)

 
 > Widziałem tę stronę. To strona dla użytkowników Ubuntu, SuSE różni się od Ubuntu (od choćby KDM
 > zamiast GDM). Co więcej oni używają nowych serwerów graficznych i eksperymentalnych modułów.
 > Newbie nie powinien bawić się takimi żeczami.

Tak masz absolutna racje jak dla mnie komputer ma dzialac a nie sie wieszac i inne takie cudawianki ma nagrywac plyty odtwarzac filmy pozwalac na komfortowa prace w internecie.

 > P.S Proponuje odchudzić SuSE. Gnome, żadnych wodotrysków, niepotrzebnych dodatków
 > zaśmiecających pamięć, lub zmienić dystrybucję. Miałem kiedyś SuSE na 500Mhz/256RAM

Odchudzic tzn. zmienic kde na inna nakladke graficzna ,czy moze cos bardziej zaawansowanego ??

Pozdrawiam i Dziekuje za zainteresowanie sie moim problemem.

P.S Ja mam IntelDot.Station z Debianem preinstalowanym jest to PII Celeron 300MHz i 64MB RAM na chipsecie i810 i smiga calkiem dobrze tyle ze komputer ten nadaje sie tylko i wylacznie do nternetu nie ma cd-romu ,ani nic oprocz portow USB LAN i gniazdka telefonicznego do modemu i telefonu.

leiah

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-14, 09:03:19 »
2006-06-13 22:40:09 flak napisał:

 > Co ty właściwie chcesz zrobić?
 > Ati Mach64 nie mają akceleratora (przynajmniej z tego co wiem). Najłatwiej to sprawdzić
 > oglądając kartę. Czy ma procesor z wentylatojem lub przynajmniej radiator? Do wyświetlania
 > grafiki nie jest potrzebna akceleracja.

Oj tu sie popisałeś. Mach64/Rage/Rage II itd to cała rodzina kart 2D z zintegrowanym akceleratorem 3D. Brak wiatraka czy radiatora o niczym nie świadczy - po prostu pierwsza ganaracja akceleratorów nie potrzebowała tego. Mach64 konkurował bezpośrednio z Virge i Trio (które były skądinąd niezbyt udanymi akceleratorami), Rivą 128 czy Voodoo (z tym, że Voodoo było dodatkową kartą obsługującą tylko 3D). Standardem na tamte czasy było oczywiście dzieło inżynierów z 3DFx, ale nVidia z rodziną Riva, ATi ze swoimi Rage`ami, czy Matrox i S3 próbowały odgryźć kawałek tortu dla siebie. Rage też jako pierwsze obsłgiwały sprzętową akcelerację filmów video (chodzi o MPEG-4). To były bardzo udane konstrukcje, chociaż niezbyt wydajne w D - a na ewno nie tak jak Riva 128 i Voodoo.
Później był Rage 128, Rage 128 MAXX, które konkurowały z Rivą TNT i TNT2, a 3DFx powoli tracił rynek. Po Voodoo2 nie zbudowali niczego co rzeczywiście pokochaliby gracze i w końcu zostali wykupieni przez nVidie. W międzyczasie z walki o graczy wycofał się Matrox (stawiając na karty profesjonalne), gdzieś zmarginalizowało się zupełnie S3. A potem posżło z górki GeForce i Radeon, prawie co kwartał nowy chip i to szaleństwo trwa nadal



 
 > Rage/Mach64 były/są używane w profesjonalnych stacjach roboczych lub serwerach. W obu wypadkach
 > jako użądzenia wbudowane, więc do gierek-rzeźni się nie nada.
 
Mam własnie przed nosem kartę ATi Rage II (Mach 64) na normalnej płytce pasującej do AGP. Cięzko mi to nazwać \\"urządzeniem wbudowanym\\", a tym bardziej pochodzącym z \\"profesjonalnej stacji roboczej lub serwera\\". Pochodzi ona z mojego pierwszego domowego PC f-my Optimus, który wykorzystywał te właśnie karty jako podstawy do budowania systemu graficznego - pewnie dlatego, że wspierały one MPEG4. Równoczesnie było tam oczywiście też Voodoo, ale to mniej istotna sprawa ;-)
 
 > Jakkolwiek Rage to następca Mach64 w punktu widzenia technicznego różnią się.

Rage to nie następca Mach64. Jełśi się nie mylę Mach64 to nazwa \\"GPU\\" a seria karta opartych na tym GPU nazywała się Rage, Rage II, Rage II+/LS

Ludzie z Gentoo
 > (przy okazji innego projektu) zauważyli, że część Rage nie współpracuje ze sterownikami do
 > Mach64.

Być może problem wynika z tego, że powstało wiele rodzajów kart z serii Rage, które nie są do końca zgodne ze sobą (tak jak - analogicznie seria S3 Virge i Trio)
 
 > Widziałem tę stronę. To strona dla użytkowników Ubuntu, SuSE różni się od Ubuntu (od choćby KDM
 > zamiast GDM). Co więcej oni używają nowych serwerów graficznych i eksperymentalnych modułów.
 > Newbie nie powinien bawić się takimi żeczami.

Z tego co ja wiem o Ubuntu/Kubuntu jest adresowane własnie do newbie, któremu oferuje się prosty, stabilny i przyjazny system oparty o Debiana. Róznica KDM i GDM to kula w płot, bo moj SuSE używa i jednego i drugiego (chociaż aktulanie KDM). A nEwbie powinien próbować stosować rózne \\"eksperymenty\\" by się nauczyć co w linuksie piszczy :-)
 
 > P.S Proponuje odchudzić SuSE. Gnome, żadnych wodotrysków, niepotrzebnych dodatków
 > zaśmiecających pamięć, lub zmienić dystrybucję. Miałem kiedyś SuSE na 500Mhz/256RAM

A tu się zgodzę, SuSE jest bardzo zasobożerne.

leiah

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-14, 09:11:08 »
2006-06-12 16:06:23 Mastur napisał:
 > Moj problem dotyczy akceleracji 3D.
 > Przeszukalem siec w poszukiwaniu jakiegos HOWTO dotyczacego mojego problemu i znalazlem
 > http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=7200
 > ,lecz to dotuczy dystrybucji Ubuntu

Tam był omówiony problem karty Rage Mobility (która pod windowsem co ciekawe śmiga mi na sterach od Rage 128!), ale skoro to ten sam chipset (Mach 64) to Twoją karte powinno się dac zainstalowac według tamtego przepisu, z tą jednak róznicą, że SuSE nie udostęþnia kernel-headers a kernel-source, ale od drugiego punktu powinno pójść tak samo.

leiah

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-14, 09:18:24 »
aha - jeszcze jedna rzecz, wynikająca z róznicy między Ubuntu a SuSE - Ubuntu nie ma konta root`a, więc polecenia administracyjne wykonuje się z poleceniem sudo, w SuSE natomiast na miejsce sudo trzeba wpisać su.
A zamiast stopować GDM/KDM można całkowicie wyłączyć system graficzny poleceniem \\'init 3\\' (jako root). Powrót do okienek - \\'init 5\\'

Mastur

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-14, 15:02:08 »
2006-06-14 09:18:24 leiah napisał:

> aha - jeszcze jedna rzecz, wynikająca z róznicy między Ubuntu a SuSE - Ubuntu nie ma konta
 > root`a, więc polecenia administracyjne wykonuje się z poleceniem sudo, w SuSE natomiast na
 > miejsce sudo trzeba wpisać su.
 
Do tego doszedlem intuicyjnie bo w poleceniu sudo jest su :D opis rozumiem lecz gdy przeszedlem na stronke projektu DRI to tam jest napisane ze potrzeba conajmniej X.org 6.9 RC1 http://dri.freedesktop.org/wiki/Download#head-ecc2e81644411c145ce0e78cbb89b8a6daaf2f40

Jak wynika z opisu instalacji podanego na stronie postepuje zgodnie z napisana instrukcja lecz nie rozumiem koncowki instalacji a dokladnie

cd /etc/X11 # tu przechodze do katalogu
rm X # usuwamy plik X ale u mnie go nie ma
ln -s /usr/X11R6/bin/Xorg X # tworzymy powiazanie
if [ -f XF86Config-4 ]; then cp XF86Config-4 xorg.conf; fi


Ostatnia linijka to dla mnie czarana magia rozumiem z tego tylko tyle ze jezeli XF86Config-4 (co oznacza -f przed nazwa pliku) to wtedy kopiuj XF86Config-4 na xorg.conf zas fi to nie wiem co to za polecenie i tez nie wiem czy to jakis komentaz zeby edytowac xorg.conf czy moze samo ma sie uruchamiac ????

Idac dalej napotykam na Configuration GUI
http://dri.freedesktop.org/wiki/Download#head-49ae0013d151cf5fcbe51425c8fb1a6c0545f6b1

Z tego co widze jest to jakas graficzna nakladka do figuracji grafiki 3D i 2D i mam pytanko czy jest ona mi potrzebna czy moge sobie odpuscic jej instalacje ??

Pozdrawiam i prosze o korekte jesli cos zapsulem.
Jeszcze raz dziekuje za zainteresowanie moim problemem.

flak

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-14, 23:58:22 »
2006-06-14 09:03:19 leiah napisał:

> 2006-06-13 22:40:09 flak napisał:
 >
 >  > Co ty właściwie chcesz zrobić?
 >  > Ati Mach64 nie mają akceleratora (przynajmniej z tego co wiem). Najłatwiej to sprawdzić
 >  > oglądając kartę. Czy ma procesor z wentylatojem lub przynajmniej radiator? Do
 > wyświetlania
 >  > grafiki nie jest potrzebna akceleracja.
 >
 > Oj tu sie popisałeś. Mach64/Rage/Rage II itd to cała rodzina kart 2D z zintegrowanym
 > akceleratorem 3D. Brak wiatraka czy radiatora o niczym nie świadczy - po prostu pierwsza
 > ganaracja akceleratorów nie potrzebowała tego. Mach64 konkurował bezpośrednio z Virge i Trio
 > (które były skądinąd niezbyt udanymi akceleratorami), Rivą 128 czy Voodoo (z tym, że Voodoo
 > było dodatkową kartą obsługującą tylko 3D). Standardem na tamte czasy było oczywiście dzieło
 > inżynierów z 3DFx, ale nVidia z rodziną Riva, ATi ze swoimi Rage`ami, czy Matrox i S3 próbowały
 > odgryźć kawałek tortu dla siebie. Rage też jako pierwsze obsłgiwały sprzętową akcelerację filmów
 > video (chodzi o MPEG-4). To były bardzo udane konstrukcje, chociaż niezbyt wydajne w D - a na
 > ewno nie tak jak Riva 128 i Voodoo.
 > Później był Rage 128, Rage 128 MAXX, które konkurowały z Rivą TNT i TNT2, a 3DFx powoli tracił
 > rynek. Po Voodoo2 nie zbudowali niczego co rzeczywiście pokochaliby gracze i w końcu zostali
 > wykupieni przez nVidie. W międzyczasie z walki o graczy wycofał się Matrox (stawiając na karty
 > profesjonalne), gdzieś zmarginalizowało się zupełnie S3. A potem posżło z górki GeForce i
 > Radeon, prawie co kwartał nowy chip i to szaleństwo trwa nadal
 >
 >
 >
 >  
 >  > Rage/Mach64 były/są używane w profesjonalnych stacjach roboczych lub serwerach. W obu
 > wypadkach
 >  > jako użądzenia wbudowane, więc do gierek-rzeźni się nie nada.
 >  
 > Mam własnie przed nosem kartę ATi Rage II (Mach 64) na normalnej płytce pasującej do AGP.
 > Cięzko mi to nazwać \\"urządzeniem wbudowanym\\", a tym bardziej pochodzącym z
 > \\"profesjonalnej stacji roboczej lub serwera\\". Pochodzi ona z mojego pierwszego
 > domowego PC f-my Optimus, który wykorzystywał te właśnie karty jako podstawy do budowania
 > systemu graficznego - pewnie dlatego, że wspierały one MPEG4. Równoczesnie było tam oczywiście
 > też Voodoo, ale to mniej istotna sprawa ;-)
 
Kiedyś Rage i Mach64 były na PCi i AGP ale to zamieżchłe czasy. Teraz są ładowane jako onbordy do serwerów. Wejdź na alegro-> serwery kilku procesorowe. Wspólczesne dedykowane serwery (poza stelażowymi) mają wbudowane karty graficzne typu Rage ewentualnie SIS.

Obok mnie stoi przedstawiciel Sunowskich SPARCów - \\"Ultra 5\\". Ma ATI MACH64 jako onbord określany jako grah. Komputer ma 8 lat. Niektóre \\"Blade\\"-y wciąż mają onbordowe Mach64/Rage ale określane dalej jako frame buffer card, natomiast \\"graphical accelerator\\" to seria \\"Sun Creator\\". Stąd też pierwsze słyszę by Mach/Rage były akceleratorami.

Z drugiej strony jak Q3 działa to po... co ja kupowałem GeForce4 64Mb z sterownikiem - \\"blobem\\" ?



>  
 >  > Jakkolwiek Rage to następca Mach64 w punktu widzenia technicznego różnią się.
 >
 > Rage to nie następca Mach64. Jełśi się nie mylę Mach64 to nazwa \\"GPU\\" a seria karta
 > opartych na tym GPU nazywała się Rage, Rage II, Rage II+/LS
>

Nie wiem co ma 3D RAGE IIC PCI ale potraktowany jak Mach64 przez OBP SPARCa (coś jak BIOS - OBP ma sterownik chipsetu ATI Mach64 i Sun Creator i teoretycznie żadnych innych) daje czarny ekran a potem same \\"trzaski\\".



 
 > Ludzie z Gentoo
 >  > (przy okazji innego projektu) zauważyli, że część Rage nie współpracuje ze sterownikami
 > do
 >  > Mach64.
 >
 > Być może problem wynika z tego, że powstało wiele rodzajów kart z serii Rage, które nie są do
 > końca zgodne ze sobą (tak jak - analogicznie seria S3 Virge i Trio)
 >  
 >  > Widziałem tę stronę. To strona dla użytkowników Ubuntu, SuSE różni się od Ubuntu (od
 > choćby KDM
 >  > zamiast GDM). Co więcej oni używają nowych serwerów graficznych i eksperymentalnych
 > modułów.
 >  > Newbie nie powinien bawić się takimi żeczami.
 >
 > Z tego co ja wiem o Ubuntu/Kubuntu jest adresowane własnie do newbie, któremu oferuje się
 > prosty, stabilny i przyjazny system oparty o Debiana. Róznica KDM i GDM to kula w płot, bo moj
 > SuSE używa i jednego i drugiego (chociaż aktulanie KDM). A nEwbie powinien próbować stosować
 > rózne \\"eksperymenty\\" by się nauczyć co w linuksie piszczy :-)

Ale nie na taką skalę zwłaszcza, jak nia zna dobrze angielskiego :)
Jeśli SuSe nie ma Xorg 6.9 to musiśz wywalić cały serwer graficzny ściągnąć i przekompilować go na oddzielnym kompurze, przenieść do SuSE i zacząć oz zera.


 >  
 >  > P.S Proponuje odchudzić SuSE. Gnome, żadnych wodotrysków, niepotrzebnych dodatków
 >  > zaśmiecających pamięć, lub zmienić dystrybucję. Miałem kiedyś SuSE na 500Mhz/256RAM
 >
 > A tu się zgodzę, SuSE jest bardzo zasobożerne.

flak

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-15, 00:19:20 »
Mam!!!

Zdenerwowany zacząłem grzebać w dokumentacji XFree86 3.3.6 (prawdziwy \\"dziadek\\"). Jest!
\\"Pasture\\" dystrybucji Slackware:

xma64-3.3.6-i386-1:
\\"
xma64: An accelerated server for cards using the Mach64 chipset.
xma64:
xma64: The Mach64 server will now correctly recognize some of the newer ATI
xma64: chip revisions, including the 3D Rage, 3D Rage II, 3D Rage IIC,
xma64: 3D Rage II+DVD, Rage Pro, and Rage LT Pro.
xma64:
xma64: Installing this package will create a link in /usr/X11R6/bin from
xma64: XF86_Mach64 to X, setting this server as the default.
xma64:
xma64:
xma64:
\\"

Pogrzebałem w dokumentacji Xorg 6.7 i nie ma (albo nie widzę)!

Nie wiem jak to rozumieć. Jutro wieczorem jeszcze postaram się odezwać. Zdezoriętowany i zdegustowany idę spać.

leiah

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-15, 11:05:08 »
> Kiedyś Rage i Mach64 były na PCi i AGP ale to zamieżchłe czasy. Teraz są ładowane jako onbordy
 > do serwerów. Wejdź na alegro-> serwery kilku procesorowe. Wspólczesne dedykowane serwery
 > (poza stelażowymi) mają wbudowane karty graficzne typu Rage ewentualnie SIS.

Nie powiedziałem, że tak nie jest. Chodziło mi o to, że seria Rage była także na zwykłych kartach PCI/AGP

 
 > Z drugiej strony jak Q3 działa to po... co ja kupowałem GeForce4 64Mb z sterownikiem -
 > \\"blobem\\" ?

Może dlatego, że GF4 jest dużo wydajniejszy od Mach64? ;-)


 > Ale nie na taką skalę zwłaszcza, jak nia zna dobrze angielskiego :)
 > Jeśli SuSe nie ma Xorg 6.9 to musiśz wywalić cały serwer graficzny ściągnąć i przekompilować go
 > na oddzielnym kompurze, przenieść do SuSE i zacząć oz zera.

nic z tych rzeczy. są repozytoria apt`a skąd można gotowe Xorg6.9. Bez żadnych zabaw w kompilacja a tym bardziej na innym kompie.

flak

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-06-15, 21:17:57 »
2006-06-15 00:19:20 flak napisał:

> Mam!!!
 >
 > Zdenerwowany zacząłem grzebać w dokumentacji XFree86 3.3.6 (prawdziwy \\"dziadek\\").
 > Jest!
 > \\"Pasture\\" dystrybucji Slackware:
 >
 > xma64-3.3.6-i386-1:
 > \\"
 > xma64: An accelerated server for cards using the Mach64 chipset.
 > xma64:
 > xma64: The Mach64 server will now correctly recognize some of the newer ATI
 > xma64: chip revisions, including the 3D Rage, 3D Rage II, 3D Rage IIC,
 > xma64: 3D Rage II+DVD, Rage Pro, and Rage LT Pro.
 > xma64:
 > xma64: Installing this package will create a link in /usr/X11R6/bin from
 > xma64: XF86_Mach64 to X, setting this server as the default.
 > xma64:
 > xma64:
 > xma64:
 > \\"
 >
 > Pogrzebałem w dokumentacji Xorg 6.7 i nie ma (albo nie widzę)!
 >
 > Nie wiem jak to rozumieć. Jutro wieczorem jeszcze postaram się odezwać. Zdezoriętowany i
 > zdegustowany idę spać.

http://www.xfree86.org/3.3.6/Mach641.html#1

ale ani XFree86 4.5 ani X.org 6.7/6.9 ich nie obsługuje. W Slackware można (pakiet jest odpowiednio spreparowany) nagrać serwer z tymi kartami (xma64 z XFree86 3.3.6) na \\"wierzch\\" X.org 6.7.

Mastur

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-06-16, 18:55:16 »
 > http://www.xfree86.org/3.3.6/Mach641.html#1
 >
 > ale ani XFree86 4.5 ani X.org 6.7/6.9 ich nie obsługuje. W Slackware można (pakiet jest
 > odpowiednio spreparowany) nagrać serwer z tymi kartami (xma64 z XFree86 3.3.6) na
 > \\"wierzch\\" X.org 6.7.

No tak zajrzalem na ta stronke i rzeczywiscie jest :
\\"As advertised, Mach64 graphics cards can use a special 24bpp mode (packed pixel mode), but this is not currently supported in the Mach64 X server. This will be added in the next major release.\\"

Czy to oznacza ze moge sie pozegnac z akceleracja 3D na mojej karcie do czasu nastepnego wydania X.org ,czy moze opis podany na stronie forum Ubuntu i snapshoty common i mach64 ze strony DRI udostepnia mi akceleracje 3D ??

Pozdrawiam i Dziekuje za pomoc.

PussyHunter

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-06-12, 13:03:19 »
Witam.
Jestem (chyba szczęśliwym) początkującym użytkownikiem Mandrivy 2006.
Problem jest następujący: ściągnąłem firefoxa z ich strony, rozpakowałem, brakowało bibliotek, więc je doinstalowałem z płyty, znów brakowało bibliotek, tym razem skopiowałem z katalogu instalacyjnego. Instalator rusza, ale wywala błędy, m. in.:
*** glibc detected *** free(): invalid pointer: 0x08bfc020 ***
*** glibc detected *** double free or corruption (out): 0x08bfb780 ***
*** glibc detected *** free(): invalid pointer: 0x08bfbe80 ***
bądź podobne, zmienia się tylko numerek na końcu...
Pomóżcie mi, bo się zniechęcę, a system na prawdę wydaje mi się przyjazny.
PS. Instalować próbowałem i przez ./firefox i przez ./firefox-bin
=
Nie wiem, czy to ma coś do rzeczy, ale jeśli nie pomoże, to chyba nie zaszkodzi; konfiguracja:
AMD sempron mobile 2800+ (i686)
512 MB RAM
Jądro 2.6.12
xorg 6.9
KDE 3.4.2
Pozdrawiam.

chmooreck

  • Gość
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-06-12, 16:03:14 »
skoro probowales wszystkiego.. to pewnie instalowac z paczek dla mandrivy tez probowales ?

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
pomocy: instalacja firefox 1.5 - próbowałem wszystkiego
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-06-13, 04:56:46 »
2006-06-12 16:03:14 chmooreck napisał:

> skoro probowales wszystkiego.. to pewnie instalowac z paczek dla mandrivy tez probowales ?

A właśnie kolego, gdzie można znaleźć NAJNOWSZE paczki do starszej mandrivy, bo mam podobny problem, a w goglach mi jakoś nie chce znaleźć (dobra przyznaję się, kilka lat z internetem a dalej nie umiem tworzyć poprawnych zapytań :) i na rpm.pbone.net też nic specjalnego nie wyskakuje.