Nowe posty

Autor Wątek: Problem z kodekami  (Przeczytany 3631 razy)

lanczer

  • Gość
Problem z kodekami
« dnia: 2006-06-09, 01:32:00 »
Witam wszystkich po wielkich trudach musialem dac za wygrana mam nietypowy problem moze ktos pomoze mi go rozwiazac bo ja nie potrafie wymyslic oc jest nie tak.
   Oto co sie dzieje zainstalowalem rrdtools i chcialem zrobic sobie statystyki wszystko dziala ok tylko jest problem ze skryptem na stronie zawierajacym php oto on (ze wzgledow eststycznych zamieszczony pod adresem):

http://www.krzysztoflambrecht.friko.pl//ktp/index.php.txt

I po wklepaniu w przegladarce adresu wyskakuje mi tylko naglowek strony i nic wiecej ;(

Zrobilem wiec taki tescik i wklepalem:

/usr/bin/php /www/statystyki/index.php

Widze ze php dziala prawidlowo

zrobilem wiec

/usr/bin/php /www/statystyki/index.php > /www/statystyki/stat.html

I teraz po wklepaniu stat.html widze cala strone (zalaczam efekt dzialania /usr/bin/php /www/statystyki/index.php > /www/statystyki/stat.html )

http://www.krzysztoflambrecht.friko.pl//ktp/stat.html.txt

lanczer

  • Gość
Problem z kodekami
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-09, 01:47:53 »
Prosze moglby ktos przygladnac sie skryptowi php i moze wskaze mi gdzie tkwi blad. Posiadam zainstalowane php 4 /usr/bin/php -v
daje:
PHP 4.3.9 (cgi) (built: Aug 19 2005 12:39:33)
Copyright (c) 1997-2004 The PHP Group
Zend Engine v1.3.0, Copyright (c) 1998-2004 Zend Technologies
    with Zend Extension Manager v1.0.8, Copyright (c) 2003-2005, by Zend Technologies
    with Zend Optimizer v2.5.10, Copyright (c) 1998-2005, by Zend Technologies

lanczer

  • Gość
Problem z kodekami
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-09, 01:57:15 »
Jezeli ktos nie wie o co mi chodzi to chodzi o to ze mam cos takiego:
http://www.krzysztoflambrecht.friko.pl//ktp/index.php
A chcialbym miec cos takiego:
http://www.krzysztoflambrecht.friko.pl//ktp/stat.html

Z gory dzieki za pomoc na dzisiaj mam juz dosc ide spac Pozdrawiam

xis

  • Gość
Problem z kodekami
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-09, 09:09:23 »
2006-06-09 01:57:15 lanczer napisał:

> Jezeli ktos nie wie o co mi chodzi to chodzi o to ze mam cos takiego:
 > http://www.krzysztoflambrecht.friko.pl//ktp/index.php
 > A chcialbym miec cos takiego:
 > http://www.krzysztoflambrecht.friko.pl//ktp/stat.html
 >
 > Z gory dzieki za pomoc na dzisiaj mam juz dosc ide spac Pozdrawiam

Przede wszystkim upewnij się, że file() zwraca poprawną wartość (w przypadku błędu zwróci FALSE, czyli możesz porównać wartość wynikową: === FALSE.)Trzy znaki równości zapewnią dokładne porównanie - uwzględnią też typ wyniku.

Druga sprawa to - nie wiem, bo nie piszę w tym stylu, ale - osobne bloki kodu php nie mają chyba wspólnych zmiennych, więc chyba musisz je przekazać za pom. global. Ale tutaj nie mam pewności i w sumie wątpię w swoje obawy ;)

Obstawiam niepowodzenie file(). Pamiętaj, że gdy uruchamiasz php wsadowo, to skrypt wykonuje się z Twoimi uprawnieniami, jednak gdy jest on na serwerze, to ma uprawnienia takie jak serwer www, czyli użytkownik \\'apache\\'. Można temu zaradzić dając apaczowi uprawnienia, albo kombinując z udostępnieniem pliku innym, jednak warto się wtedy trzy razy zastanowić ze względów bezpieczeństwa.

Pozdrawiam

lanczer

  • Gość
Problem z kodekami
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-09, 10:21:30 »
Dzieki za odpowiedz i zainteresowanie tematem Twoja pierwsza uwaga byla sluszna i sie sprawdzila, ze tez sam na to nie wpadlem ;) pewnie z powodu poznej godziny.
Powracajac do tematu skrypt zaczal dzialac jak zmienilem plik na inny, z innymi prawami dostepu.
Dziekuje za pomoc Pozdrawiam.

lanczer

  • Gość
Problem z kodekami
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-09, 10:31:54 »
A jeszcze jedno czy masz jakis pomysl jakbym mogl to odpalic poniewaz nie moge zmienic prawa dostepu do pliku a rowniez nie chce uruchamiac serwera apache z przywilejami root-a ;(
Moze ktos zna sposob zeby to obejsc??

xis

  • Gość
Problem z kodekami
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-09, 10:39:37 »
2006-06-09 10:31:54 lanczer napisał:

> A jeszcze jedno czy masz jakis pomysl jakbym mogl to odpalic poniewaz nie moge zmienic prawa
 > dostepu do pliku a rowniez nie chce uruchamiac serwera apache z przywilejami root-a ;(
 > Moze ktos zna sposob zeby to obejsc??

Najprostszy sposób, jaki w tej chwili przychodzi mi do głowy to odpalenie ze swojego konta w tle skryptu, który wykonywałby co określony czas kopię pożądanego pliku, nadawał jej prawa do odczytu przez apacza i tak w koło Macieja :)
Oczywiście nie musi to być najmądrzejszy i najlepszy pomysł, przemyśl sprawę bezpieczeństwa, jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie.
Druga metoda, to nadanie plikowi praw do odczytu dla grupy \\'apache\\' (ale tylko odczytu!).

Powodzenia

lanczer

  • Gość
Problem z kodekami
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-09, 13:02:42 »
Dzieki za wszelka pomoc uwazam temat za rozwiazany Duzy plus dla Ciebie Pa

Slonzok

  • Gość
Problem z kodekami
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-09, 00:39:36 »
Witam, mój problem przedstwia sie następująco, nie moge odtworzyć pewnych plików np. wmv (choć niektóre wmv mi ida) rmvb. Pisze mi że:

This steam "nazwa.wmv" use an unsupported codec:
Video Codec MS WMV 9 (win32) (WMV3)
A problem occur while loading library or a decoder:
wmvdmod.dll

Problem polega na tym że mam kodeki tylko ich nie widzi, co zrobić by widział je zarówno xine jak i mplayer?
Kodeki mam w /usr/local/lib/codecs , mam slackware 10.2 (kolega mi zainstalował mówił że łatwy a teraz mam za dużo danych by móc zmienić dystrybucje :( )

Z góry wielkie dzieki

flejtuch

  • Gość
Problem z kodekami
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-09, 10:47:51 »
2006-06-09 00:39:36 Slonzok napisał:

> Witam, mój problem przedstwia sie następująco, nie moge odtworzyć pewnych plików np. wmv (choć
 > niektóre wmv mi ida) rmvb. Pisze mi że:
 >
 > This steam "nazwa.wmv" use an unsupported codec:
 > Video Codec MS WMV 9 (win32) (WMV3)
 > A problem occur while loading library or a decoder:
 > wmvdmod.dll
 >
 > Problem polega na tym że mam kodeki tylko ich nie widzi, co zrobić by widział je zarówno xine
 > jak i mplayer?
 > Kodeki mam w /usr/local/lib/codecs , mam slackware 10.2 (kolega mi zainstalował mówił że łatwy
 > a teraz mam za dużo danych by móc zmienić dystrybucje :( )
 >
 > Z góry wielkie dzieki

No to kolega ci wycioł numer - slackware łatwy :D?? nie powiedziałbym, to jest jeden z cięższych linuksów( a już napewno do korzystania w domu) i jeden z najstarszych.

A co do problemu - jeżeli jesteś pewien że masz potrzebne codeki to popatrz w ustawieniach konkretnych programów(xine,mplayer) tam powinny być opcje dotyczące ustawienia ścieżki do codeków. Ale moim zdaniem to niemasz w32codecs(czy jakoś tak), można je pobrać ze strony http://www1.mplayerhq.hu/design7/codecs.html.

Powodzenia.

Slonzok

  • Gość
Problem z kodekami
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-06-09, 23:34:17 »
2006-06-09 10:47:51 flejtuch napisał:

> 2006-06-09 00:39:36 Slonzok napisał:
 >
 > > Witam, mój problem przedstwia sie następująco, nie moge odtworzyć pewnych plików np. wmv
 > (choć
 >  > niektóre wmv mi ida) rmvb. Pisze mi że:
 >  >
 >  > This steam "nazwa.wmv" use an unsupported codec:
 >  > Video Codec MS WMV 9 (win32) (WMV3)
 >  > A problem occur while loading library or a decoder:
 >  > wmvdmod.dll
 >  >
 >  > Problem polega na tym że mam kodeki tylko ich nie widzi, co zrobić by widział je zarówno
 > xine
 >  > jak i mplayer?
 >  > Kodeki mam w /usr/local/lib/codecs , mam slackware 10.2 (kolega mi zainstalował mówił że
 > łatwy
 >  > a teraz mam za dużo danych by móc zmienić dystrybucje :( )
 >  >
 >  > Z góry wielkie dzieki
 >
 > No to kolega ci wycioł numer - slackware łatwy :D?? nie powiedziałbym, to jest jeden z
 > cięższych linuksów( a już napewno do korzystania w domu) i jeden z najstarszych.
 >
 > A co do problemu - jeżeli jesteś pewien że masz potrzebne codeki to popatrz w ustawieniach
 > konkretnych programów(xine,mplayer) tam powinny być opcje dotyczące ustawienia ścieżki do
 > codeków. Ale moim zdaniem to niemasz w32codecs(czy jakoś tak), można je pobrać ze strony
 > http://www1.mplayerhq.hu/design7/codecs.html.
 >
 > Powodzenia.

PO zainstalowaniu ich na nowo, nadal nie było efektu, nie mogłem też znaleść zadnej innej lokalizacji pliku config poza katalogiem domowym :( co wydało mi się dziwne, bo gdzieś taki plik powinien chyba byc.
W każdym bądz razie w "localnym" config (prawie na samym końcu) znalazłem info że kodeki win32 powinny być w katalogu /usr/lib/win32 więc w /usr/lin stworzyłem sobie link o nazwie win32 do katalogu z kodekami. Teraz mi wszystko działa, wielkie dzięki za podpowiedz :)